חדשות כיפה

הרב דרוקמן על פרשת הרב מוטי אלון: ״חשבתי שצריך לפעול ולאו דווקא לדבר״

הערב התפרסמה תגובתו הראשונה של הרב חיים דרוקמן לביקורת עליו בעקבות פרשת הרב מוטי אלון: ״כואב לי על מה שכותבים עליי. חשבתי שצריך לפעול ולאו דווקא לדבר״

הרב חיים דרוקמן

הרב חיים דרוקמןצילום: פלאש 90

לאחר ביקורת לא מעטה שספג לגבי התייחסותו לפרשת הרב מוטי אלון, הרב חיים דרוקמן מגיב לראשונה ואומר: ״כואב לי על מה שכותבים עליי. חשבתי שצריך לפעול ולאו דווקא לדבר." כפי שפורסם ב"החדשות" הוסיף הרב דרוקמן במכתבו וכתב כי "מתוך חובתינו לציווי "והיה מחנך קדוש", עלינו לפעול בכל דרך כדי לייצר סביבה מוגנת ומכבדת לכל אחד ואחת. כל איש ואישה, צעיר או צעירה שחשים שנעשים לידם מעשים לא ראויים, נקראים לפנות ללא מורא למבוגר או בעל תפקיד שיכול לסייע להם, הכל כמתחייב לפי החוק ולפי התורה והמוסר."

המכתב ששלח הרב חיים דרוקמן

המכתב ששלח הרב חיים דרוקמןצילום: צילום מסך

אחת מהמבקרות שביקרו את הרב חיים דרוקמן בתקופה האחרונה הייתה יועצת ההלכה מלכה פיוטרקובסקי. כפי שפורסם היום (ה') ב'חדשות כיפה', אמרה פיוטרקובסקי כי "הגיבוי שהעניק הרב דרוקמן לרב אלון אפשר לו להמשיך ולפגוע מינית, גם לאחר שהורשע ונענש. "הוא לא היה צריך לחכות 10 שנים ולגרום בפועל לנפגעים נוספים", תקפה. "האיש הזה הוא עומד בראש מרכז ישיבות בני עקיבא, איך אמור להרגיש נער שנפגע או נערה שנפגעה, כשהמנהיג הזה אוטם אוזנו מזעקת הדלים? הוא חייב סליחה קודם כל לנפגעים, אחר כך לנפגעים הפוטנציאלים." אמרה פיוטרקובסקי.

עקבו אחרינו בטוויטר
10.01.2019

1. אני חושב שפיוטרקובסקי יכולה להתחיל בלהתנצל לרב דרוקמן (יש דרך להעביר ביקורת)

הרב דרוקמן לא תמך ברב אלון על הפשעים שהוא ביצע. להזכיר, הוא היה בהרכב של הסיבוב האחרון. ההפנייה לעובדת היותו של הרב אלון "מורשע" היא מקוממת כי, כמי שקרא את כתב האישום ופסק הדין, מדובר בפרשה מגוכחת ומבחינתי חסרת משמעות (זה מסתכם בפרשנות (!) על חיבוק, ועובדה שהעונש גם הוא יחסית כלום) ואם לשם היא פונה, כנראה אין לה על מה להתבסס. ואם ההרשעה כה חשובה בעיניה, הרי הדין הוא שמי שהורשע ונשא בעונש, הרי הוא "כאחיך" - צדיק. אז לאור זאת, הרב אלון צדיק מבחינתה... יש אנשים שמדברים ויש אנשים שעושים.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

2. הרב דרוקמן לא אוהב שאומרים לו מה לעשות (נחום)

הוא עושה מה שהוא חושב,וגם שאומרים לו הרב יעקב אריאל ,הרב ליכטינשטיין וכו שהם יודעים על הרב אלון דברים של דאורייתא והרב אלון לא אמר טעיתי פשעתי ואני יעשה תשובה,הוא נלחם באמת ובית המשפט והרבנים אמרו שהוא חטא,ומגיע הרב דרוקמן ומנפנף את כולם,למה? כי הוא לא דמוקרט והוא מלך העולם,וילדים נפגעו שוב בזכות שהרב דרוקמן זרק את כולם מהמדרגות ונתן לרב אלון אכסניה ללמד תורה והוא הפך את האכסניה לפלטפורמה להמשיך לפגוע עם הכשר של הרב דרוקמן,ושימו לב שהרב דרוקמן לא מסוגל להגיד טעיתי,סליחה,מחילה מהנערים שנפגעו לפני ואחרי.לא כך היא דרכה של תורה.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

3. הרב דרוקמן אוטם את אוזניו? הגזמת. (ידידיה שילה)

אם הגברת היתה עושה בכל החיים שלה מה שהרב דרוקמן עושה בשנה אחת, בכל מה שקשור בעזרה לדלים, אולי היתה לה זכות לדבר על "צעקת הדל". אפשר להגיד בנימוס שהרב טעה, אבל יש סגנון דיבור לא מכובד, בטח לא ממי שמתיימרת להיות מורת דרך ופוסקת הלכות. חבל שאת מציגה את עצמך כיותר מוסרית מהרב דרוקמן.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

4. הרב דרוקמן לא התייחס לעניין המרכזי (ינון)

הבעיה היא לא הטיפול במידע החדש, אלא הזלזול במידע שהיה קודם, לאחר שרב אלון הורשע, ולאחר שפורום תקנה אמר דברים בצורה חד משמעית.
הבעיה היא שהרב דרוקמן נתן לעבריין מין מועד ומורשע, שלא התנצל ולא עשה שום סימני חזרה בתשובה (ולמי שתהה, לתקוף את פורום תקנה יחד עם מקורביך זו ממש לא חזרה בתשובה), זה חמור ביותר.
כל עוד הרב דרוקמן לא מכה על חטאו ברבים הוא עושה עוול גדול לנפגעים, ובניגוד למה שהוא אמר, הוא לא מונע את הפעם הבאה.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

5. מחכים עכשיו להתנצלות של מלכה פיוטרובסקי השחצנית (rubi)

מלכה שמתיימרת להיות אשת הלכה או כל תואר אחר, הבישה את עצמה בראיון. כל הראיון היה בסגנון: "רק אני טובה ומוסרית, כל שאר הרבנים לא יודעים כלום מתורה" (לא רק ביחס לרב דרוקמן)
אם זו ה"תורה הנשית" המהוללה שכל הזמן מדברים עליה. אז זו אכזבה גדולה.
בכל מקרה, מי שמטיפה לרב דרוקמן שיתנצל, מן הראוי שתתנצל בפניו בעצמה כעת.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

6. גם לרב גדול מותר לומר טעיתי. לקחת אחריות (עומר)

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

7. הרב דרוקמן משכמו ומעלה. הגב' פיוטרובסקי צריכה להתנצל על ביזוי תלמיד חכם (אדם)

גמרא:" אמר רב יהודה אמר רב: ``כל המבזה תלמידי חכמים אין לו רפואה למכתו``

הרמב``ם:``עוון גדול לבזות את החכמים או לשנאותן, ולא חרבה ירושלים עד שבזו בה תלמידי חכמים``.

ג. ובמשנה : "ואלו שאין להם חלק לעולם הבא; האומר אין תחיית המתים מן התורה, ואין תורה מן השמים, ואפיקורס`` ובגמרא פירשו רב ורבי חנינא אמרו שניהם:``אפיקורס זה המבזה תלמידי חכמים``. נמצא אם כן שהמבזה תלמידי חכמים אין לו חלק לעולם הבא.

רבנים אחרים צריכים לעמוד על כבודו של הרב דרוקמן.
לא יכול להיות שכך יבזו תלמיד חכם בשם איזה אג'נדה שלא תהיה.

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2019

8. תחתמו, תשתפו ותפיצו!!! https://www.atzuma.co.il/drukman (יוסי)

תחתמו, תשתפו ותפיצו!!!
https://www.atzuma.co.il/drukman

דווח על תגובה לא ראויה
11.01.2019

9. הרב אלון עדיין רב מבחינת הרבנות הראשית (אמיתי דן)

מישהו דואג לשים אותו במעצר?
מה לגבי סיוע למעגלים של הנפגעים?
מה לגבי האחריות של משרד החינוך?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנכ"ל הבית היהודי, ניר אורבך, ח"כ עידית סילמן, ח"כ מוטי יוגב, יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ וח"כ הרב אלי בן דהן צילום: הותר לשימוש

חברי סיעת הבית היהודי: חשוב לשמור על הרשימה שנבחרה

קרא עוד