סגור

הרב אליהו: הצבא שייך לאבא של ליברמן?

לדבריו מדובר במלחמה בין הציונות הדתית לצה"ל. והרמטכ"ל צריך להבין שחבל שנמתח ונמתח ונמתח בסוף יקרע

חדשות כיפה
טו בשבט התשעח
,
31 בינואר, 2018 19:37
הרב שמואל אליהו

הרב שמואל אליהוצילום: יחצ נבו כץ

בכנס העולמי למשפט עברי המשיך הרב שמואל אליהו בביקורתו החריפה כנגד הרמטכ"ל וראשי צה"ל. הרב אליהו כינה את דברי שר הבטחון חוצפה ואמר שהוא מתנהג כאילו הצבא של אבא שלו. הוא אף הוסיף כי דברי דובר צה"ל הם שקר ובוז לציונות הדתית, וכי מתנהלת מלחמה בין הציונות הדתית ובין צה"ל.

"כרגע האידיאל בצה"ל הוא שתי דמויות על מגדריות. שיוויון מלא בין המינים. אין הבדל- זה היעד." אמר הרב אליהו בכנס. "הרכבת הזו דוהרת אך אפשר לעצור את הרכבת הדוהרת הזאת. הצבא שייך לאבא של ליברמן? מה זה החוצפה הזאת? אתה תסתום לנו את הפה? אנחנו נעמוד מול הרכבת הדוהרת!".

לדברי הרב אליהו בתחילת התהליך הצבא הכריז כי לא יוריד דבר מהיעילות הצבאית, אך לבסוף מדובר בשורה של הקלות צבאיות בכדי להכשיר את שרות הנשים. "אלוהים ברא אותנו שונים. יש מסמך צבאי שגם אומר זאת" הכריז הרב אליהו.

"אמרו לי בחוגים חרדיים "אם ככה הצבא מתנהג אליכם ומבזה אתכם תגידו ביי שלום! תחסמו צמתים וזהו." אם צהל יחלש ב30 אחוז של הציונות הדתית-זה מחיר שאף אחד לא מוכן לקחת על ראשו, אך  כמה ניתן להתעלם מהמציאות ולמתוח את החבל? הרמטכ"ל צריך להבין שחבל שנמתח ונמתח ונמתח בסוף יקרע. ראיתם איך דובר צה"ל משקר ובז לדתיים. אומר דברים שלא היו ולא נבראו על גיוסי בנות דתיות לצה"ל- כך ליבסקינד פרסם. יש פה מלחמה, ובמלחמה הזאת אפשר לנצח וצריך לנצח אנחנו לא פטורים מהצורך להלחם וצריך לדעת -התלמידים ביידים שלנו – לא שלהם. גם הבנות מהאולפנות שלנו. צריך לפעול בכל המישורים. רק בישראל וצפון קוריאה יש חובת גיוס נשים. ראש אכ"א  אמר שהוא לא ענין צבאי אלא ערכי . צריך להלחם בסתימת הפיות חושבים שנעמוד מהצד שכל זה קורה. אני קורא לכל אחד מכם טלפון אישי לנפתלי בנט ולמחות על המצב" סיכם הרב אליהו.

הרב ניסימי, יו"ר רשת שעלים, אמר באירוע כי  "הכינוס לא בא לחזק את הרב שמואל אליהו אלא הרב אליהו בא ומחזק אותנו. העם איתנו וכדאי שהתקשורת תבין את זה. המאבק פה על הרוח ואנחנו מחזקים את המסורת והיהדות".

עוד באותו הכינוס התפרסם מכתב עליו חתומים למעלה ממאה רבנים, בניהם גם רבניים צבאיים במילואים, בו הם מוחים על היחס של שר הביטחון לרבנים.


להורדת הקובץ

31.01.2018

1. ישימך אלוקים כשרה רבקה רחל ולאה (יאיר)

אל נא נהיה כמו לוט אשר מיהר להפקיר בנותיו
בנות ישראל היקרות נשמור עליהן מכל משמר

דווח על תגובה לא ראויה
01.02.2018

2. תפסיקו לחפש מלחמות כל הזמן (שי)

דווח על תגובה לא ראויה
01.02.2018

3. מי ביקש ממך להיות אפוטרופוס לציונות הדתית?אתה מייצג ציבור זניח שלא מייצג את הציונות הדתית (אריק)

התלמידים ביידים שלנו – לא שלהם- באיזו רשות אתה קובע את זה? התלמידים והחיילים הם שלך ?
לא ביקשו ממך ואל תתערב בדברים שאין לך רשות להתערב.
די נמאסו כל המלחמות הללו.
בינתיים יש 2700 בנות דתיות מהמיטב של המיטב שמתגייסות.
הן שומעות לך או למישהו מאנשיך.

דווח על תגובה לא ראויה
02.02.2018

4. התורה שייכת לאבא שלך? (משה)

אותה השאלה לכב' הרב אליהו--מי שמך? סמכותך כרב מצטמצמת לתחומי העיר צפת וגם זה בתנאי שהציבור בחר בך. מעבר לזה אינך סנהדרין ולא אורים ותומים--מאידך כרב אתה מצווה ככל יהודי לדבר בנימוס וכמו אליהו הנביא--"לתת כבוד למלכות"--ובעיקר שיהי' לך האומץ להודות בטעותך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משגיח במסעדה. למצולמים אין כל קשר לכתבה צילום: פלאש 90. Johanna Geron

ארגון ליב"ה: בגל הקורונה הראשון כשרות הרבנות דווקא התחזקה

קרא עוד