סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הרבנים ינסו להפעיל לחץ על סמוטריץ' והרב פרץ

כנס הרבנים החל לפני זמן קצר בירושלים ומטרתו: איחוד הציונות הדתית. "לא עת כרגע לעשות חילוקים והבדלות"

כנס הרבנים

כנס הרבניםצילום: יח"צ

במקביל לפגישה בין הרב רפי פרץ לח"כ בצלאל סמוטריץ', לפני זמן קצר החל כינוס של רבנים מהציונות הדתית שמטרתו: ליצור אחדות בציונות הדתית. בפגישה שנערכת, לא בפעם הראשונה במלון 'רמדה' בירושלים, משתתפים הרב אלי סדן, הרב שמואל אליהו, הרב זלמן מלמד, הרב דוד פנדל ועוד מספר רבנים.

כזכור, ראשי הסיעות של הבית היהודי ושל האיחוד הלאומי לא הצליחו עד כה להגיע להסכמים לגבי ריצה משותפת, כפי שהיה נהוג בשנים האחרונות. יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' דורש הנהגה משותפת, ובפועל, או את תפקיד יו"ר המפלגה, או את התיק הבכיר שיוצע לרשימה כתנאי לכניסה לממשלה הבאה. יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, כך נדמה לא מוכן לוותר על אף אחד מהשניים ועומד על דעתו כי הבית היהודי הוא האח הבכור.

בתוך כך, כאלף פעילים חתמו על עצומה שיזמו חברי מרכז הבית היהודי הקוראת לאחדות. העצומה מופנית אל הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר. "אנו רואים כרגע משימה גדולה העומדת לפתחכם, לאחד את כל המפלגות האמוניות הרואות במדינת ישראל את תהליך הגאולה וכמדינה המחוברת בעבותות לשורשיה היהודים", נכתב. 

"לא עת כרגע לעשות חילוקים והבדלות, לא עת כרגע להוציא את טובי אחינו מחוץ למחנה, ובטח לא להפיל את האחדות בשאלת 'מי בראש'. אנו דורשים שתפעלו בכל מאודכם לאחד את הבית היהודי האיחוד הלאומי ועוצמה לישראל, בסיעה אחת לכנסת ללא תנאים מוקדמים, וללא קביעת כללי משחק מראש. לבוא פתוח למשא ומתן עם ענווה אמיתית. איננו רוצים לראות שוב באסון אוסלו. איננו רוצים בחסרונה של סיעה דתית לאומית בכנסת".

עקבו אחרינו בטוויטר
11.02.2019

1. רבנים מטעמי ערוץ שבע. אין לכם מנדט להרס הציונות הדתית (בשביל אינטריסים צרים. הסכם גבעת האולפנה 120 מיליון שקל)

המטרה היא ללחוץ על הבית היהודי לוותר לסמוטריץ לרוקן את נכסי הציונות הדתית. החיבור האמיתי צריך להיות בית יהודי, עוצמה ואלי ישי. סמוטריץ של תקומה הקיקיונית החוצה !
לא מוכנים לעוד בגידה בארץ ישראל כמו הסכם המביש של גבעת האולפנה !

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בירה צילום: pixabay

משרד הבריאות מזהיר: חומר מסוכן במשקאות אלכוהוליים

קרא עוד