סגור
חדשות כיפה

הרבנים הראשים מכרו את החמץ של המדינה

הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו ייצגו את ישראל במעמד מכירת החמץ של המדינה לחוסיין ג'אבר, תושב אבו-גוש, שהחמץ יהיה בבעלותו עד צאת חג הפסח. את הרבנים הסמיך סגן שר האוצר בשם השר כחלון

הרבנים הראשיים וג

הרבנים הראשיים וג'אבר במעמד מכירת החמץצילום: שלומי אמסלם לע"מ

הרבנים הראשיים לישראל מכרו היום (ה'), כבכל שנה בערב חג-הפסח, את החמץ של מדינת ישראל ובתוכם מחסני החירום של המדינה, משטרת ישראל, שב"ס, בתי החולים, משרדי הממשלה ועוד.

החמץ נמכר לחוסיין ג'אבר, תושב אבו-גוש, שהחמץ יהיה בבעלותו. בנוסף, מכרו הרבנים הראשיים את החמץ של עשרות אלפי האנשים שבחרו למכור את החמץ דרך אתר האינטרנט של הרבנות הראשית לישראל. 

מעמד מכירת החמץ

מעמד מכירת החמץצילום: שלומי אמסלם לע"מ

הטקס שנערך השנה באולם הכניסה של בית היכל שלמה, אשר שימש בעבר את לשכות הרבנים הראשיים לישראל, על ידי הרבנים הראשיים לישראל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יחד עם סגן שר האוצר הרב יצחק כהן שהעביר כתב ההרשאה משר האוצר המסמיך את הרבנים הראשיים לישראל, למכור את החמץ של מדינת ישראל בהתאם לחוק נכסי המדינה.

במהלך טקס המכירה קיבלו הרבנים הראשיים מג'אבר מקדמה על סך של 20,000 ₪, על פי הסכם המכירה עליו חתמו הצדדים, לאחר חג הפסח יעריכו שלושה שמאים את שווי החמץ של המדינה ואז יוכל הקונה,  ג'אבר להשלים את העסקה וככל שלא יוכל להשלים את העסקה החמץ יוחזר לרשות המוכרים, הסכם המכר בעל תוקף הלכתי וחוקי ומאפשר לאזרחי ישראל לקיים בהידור את מצוות הפסח מבלי להיכשל בחשש של חמץ הנותר בבעלותם.

טקס המכירה

טקס המכירהצילום: שלומי אמסלם לע"מ

חלקו הראשון של טקס נפתח בחתימת ומסירת כתב הרשאה של שר האוצר החתום על ידי שר האוצר השר משה כחלון שנמסר על ידי  סגנו, ח"כ הרב יצחק כהן, לרבנים הראשיים המעניק להם אחריות על חמץ המדינה ומסמיך את הרבנים הראשיים למכור את החמץ של מדינת ישראל.

נוסח שטר ההרשאה אותו מסר סגן שר האוצר לרבנים: "בתוקף סמכותי... אני מסמיך את הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, שניהם ביחד או כל אחד לחוד, להיות מורשים לכל פעולה הקשורה למכירת חמץ לנכרי, כנהוג וכמקובל בישראל". לאחר מכן, מכרו הרבנים הראשיים בשם המדינה את החמץ לחוסיין ג׳אבר.  בסיום הטקס, בירכו הרבנים הראשיים לישראל את סגן השר הר' יצחק כהן, את עם ישראל ואת עובדי הרבנות הראשית ואיחלו לכל עם ישראל חג פסח כשר ושמח.

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השרה רגב והרבנית קוק צילום: צילום מסך

מירי רגב בהפרשת חלה חגיגית במירון

קרא עוד