סגור

הרבנות הראשית בדרישה חדשה: לאסור כל תפילה רפורמית בכותל

במכתב ששוגר לשר לשירותי דת נכתב כי הרבנים הראשיים מתנגדים לחלוקת הכותל ולקיום טקסים שאינם "לפי מנהג המקום ומסורת ישראל". המשמעות: מניעה מהרפורמים להתפלל גם ברחבה הדרומית

משה ויסטוך
כח בתמוז התשעח
,
11 ביולי, 2018 12:52
הרב לאו והרב יוסף

הרב לאו והרב יוסףצילום: פלאש 90. יעקב כהן

הרבנות הראשית דורשת למנוע מהזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים להתפלל ברחבת הכותל כולה, כך עלה ממכתב שנשלח אתמול (שלישי) מטעמה לשר לשירותי דת דוד אזולאי.

מהמסמך, שפורסם לראשונה על ידי עיתונאי 'החדשות' יאיר שרקי, עלה כי ברבנות ביקשו לקדם חוק שימנע מהזרמים הלא אורתודוקסים להתפלל גם ברחבה הדרומית שהוקצתה להם עד כה.

"הרבנים הראשיים", נכתב על ידי מזכיר מועצת הרבנות הרב רפאל פראנק, "מתנגדים בכל תוקף לחלוקה בפועל של הכותל, לכותל שיפעל על פי ההלכה ומסורת ישראל מדורי דורות ולכותל שבו ייפרצו חלילה גדרי הקדושה". בנוסף לכך, דרשו הרבנים כי "טקסים דתיים יתקיימו בכותל רק לפי מנהג המקום ומסורת ישראל...ועל פי דברם של הרבנים הראשיים לישראל".

מדובר ברחבה בשם "עזרת ישראל" הממוקמת באזור קשת רובינזון, אשר הוקצתה למי שמעוניין לקיים תפילות מעורבות בין נשים וגברים. עד כה נסוב הוויכוח סביב הכוונה לשפץ את הרחבה הדרומית למען הבאים למקום ואילו הדרישה החדשה של הרבנות הראשית היא למנוע כל דריסת רגל של יתר הזרמים במתחם הכותל המערבי.


להורדת הקובץ

 

11.07.2018

1. אנו מצטרפים לקריאה הקדושה של הרבנים. (מצטרפים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יעל שבח צילום: באדיבות המצולם

"סליחה שלא מנענו ממשלת טרור": המשפחות השכולות זועמות

קרא עוד