העיתונאית שיוצאת נגד רב הכותל: פוגע לי בעבודה

כתבת גלובס, טל שניידר, מאיימת לפעול במישור המשפטי נגד רב הכותל, בעקבות ההפרדה בין עיתונאים לעיתונאיות במהלך סיקור ביקורו של סגן נשיא ארה"ב. "לא אפשרו לי לעשות את עבודתי בצורה ראויה ושוויונית"

חדשות כיפה
ח בשבט התשעח
,
24 בינואר, 2018 10:29
מייק פנס בכותל המערבי

מייק פנס בכותל המערביצילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

הביקורת על ההפרדה בין עיתונאים לעיתונאיות במהלך סיקור ביקורו של סגן נשיא ארה"ב בכותל המערבי הולכת צעד קדימה. הבוקר (ד') מאיימת כתבת גלובס, טל שניידר, לפעול במישור המשפטי נגד רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ', מכיוון שמנע ממנה לבצע את עבודתה "בצורה ראויה ושוויונית".

"בוקר טוב לכל ענייני הכותל. עיתון גלובס החליט להעמיד לרשותי עורכת דין שתכין לי מכתבי התראה נגד רב הכותל, על כך שהגעתי לעבוד במקום ולא אפשרו לי לעשות את עבודתי בצורה ראויה ושוויונית. מכינים מכתב התראה. אני מבטיחה לעדכן באופן שוטף בכל פרט ופרט", צייצה שניידר בחשבון הטוויטר שלה.

 

הציוץ עורר דיון סוער וגרר אחריו תגובות נזעמות. אחד הגולשים כתב: "השתגעת לגמרי. נגמר לך במה להתעסק? רחבת הכותל היא מקום בעל אופי דתי וממילא יש בו הפרדה בין גברים לנשים. גברים לא הורשו להיכנס לעזרת נשים כדי לצלם את הבת של טראמפ או אשתו או ניקי היילי או את אשתו של פנס. הקמפיין שלך מיותר ומגמתי". 

לצד זאת, גולשים אחרים הביעו תמיכה במהלך, וכתבו בין היתר: "איתך במאבק" ו"הלוואי ותלכו עם זה עד הסוף".

טוען...

אתמול, במהלך ביקורו של מייק פנס בכותל המערבי, החליטו בקרן למורשת הכותל ליצור הפרדה בין העיתונאים הזרים לעיתונאיות. בזמן שפנס נכנס לרחבת הכותל, שרוקנה לכבודו, עמדו העיתונאים הגברים בקדמת הרחבה ואילו הנשים מוקמו מאחור, מה שעורר את חמתן, מכיוון שלטענתן לא יכלו לסקר את האירוע כראוי.

בתגובה לביקורת שגררה אחריה ההפרדה הסבירו בקרן למורשת הכותל כי "במטרה ליצור נגישות מרבית לכלי התקשורת השונים במהלך ביקור סגן נשיא ארה"ב בכותל, לעיתונאיות ולעיתונאים כאחד, הוקמו שתי במות זהות ברחבת התפילה - בעזרת הנשים ובעזרת הגברים, בדיוק כפי שהיה בעת ביקורו של נשיא ארה״ב בכותל המערבי במאי 2017. אנו דוחים כל ניסיון להסיט את הדיון מביקורו החשוב והמרגש של סגן נשיא ארה״ב ורעייתו בכותל המערבי". 

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הר הזבל סמוך לרמאללה צילום: רגבים

המנהל האזרחי מצהיר: 'מזבלת הקורונה' תסגר

קרא עוד