סגור

'טובת הילד נפגעת': בית הדין נגד המשמורת המשותפת

בית הדין הרבני סובר כי החלטת בג"ץ המורה על הורדת המזונות כשאר ישנה משמורת המשותפת בין בני זוג גרושים פוגעת בילדים, ומורידה את רמת החיים שלהם "המשמורת המשותפת גורמת לעוני"

חדשות כיפה
כח בכסלו התשעט
,
06 בדצמבר, 2018 12:05
גירושין

גירושיןצילום: shutterstock

בית הדין הרבני נאלצים להתמודד עם תביעות גירושין וחלוקת משמרת בין בני הזוג הפרודים. החלטת בג"ץ לאפשר את הורדת המזונות לגבר כאשר ישנה משמורת משותפת בין בני הזוג, גורמת לעוני והורדת רמת החיים של הילדים. 

דייני בית הדין אליעזר איגרא טען שתופעת המשמורת המשותפת הופכת את מבנה המשפחה המסורתית בה הגבר יוצא לעבודה ואחראי לפרנסה ואילו האמא שומרת על הילדים "כך גדלנו אנחנו, וכך גם גדלנו ילדינו", והוסיף, "אין לתאר את הקשר בין הבנים ואבות. 

הרנים שלמה שפירא והרב ציון לוז-אילוז הצטרפו לאמירותיו של הרב איגרא. לטענתם המשמורת המשותפת יצרה מציאות של אמהות שמרוויחות יותר מהאבות ומתחילה מריבה כלכלית על גובה המזונות והנפגעים העיקריים הם הילדים. 

ביולי 2017 קבע בג"ץ כי במקרה של משמורת משותפת ואם בני הזוג משתכרים במדיה שווה, הגבר לא יעביר מזונות לגרושתו. הפסיקה קובעת כי אם יש אילוצים כלכליים חריגים יעביר בן הזוג סכום כסף לבן הזוג שמרכז את הנושאים הכלכליים של הילדים כמו חוגים או טיולים והעשרה.  

בשלב הזה מתחילות התכתשויות ומריבות בבתי הדין על גובה המזונות. כל צד מבקש לשלם כמה שפחות מכיוון שהוא נושא בנטל כלכלי זהה לבן הזוג. התוצאה למריבה היא שהילדים נפגעים ואינם מקבלים די צורכם. 

הרב איגרא ציין כי גם כשאחד מבן הזוג מרוויח משכורת גבוה, מטבע הדברים, בפירוד יאלצו הילדים לרדת ברמת חייהם: "זה יהיה בלתי סביר לדעתנו של מזבח ערך המשמרות יאלצו הילדים להיפרד מרקמת החיים שאליה הם קשורים, ולעבור למקום שיוקר המחיה נמוך יותר"

06.12.2018

1. בושה וחרפה (יהודי)

בתי הדין היום מונעים שלום בית
הופכים את הגברים לכספומט בניגוד להלכה
אני רוצה לראות שלדיינים הנ"ל יקחו את הילדים איך הם יגיבו

חילול ה אחד גדול ובית דין שפוסק בניגוד להלכה

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2018

2. הגיע הזמן להחשיך את בתי הדין "הרבניים" (שי)

בתי הדין כבר מזמן לא דנים עפ"י דין תורה.נזכרים בו רק כשזה נגד הגבר .הגיע הזמן לסגור את הגוף המיותר הזה שהפך לחותמת גומי של ארגוני הנשים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יהודה גליק צילום: Yonatan Sindel פלאש 90

נשיא המדינה הבא? יהודה גליק יתמודד לנשיאות

קרא עוד