סגור

המנהל האזרחי הסיר שלט מחאה סמוך לחאן אל-אחמר: "לא חוקי"

תנועת רגבים ביקשה להציב שלט מחאה על אזלת היד של הממשלה בסוגיית פינוי חאן אל אחמר - המנהל האזרחי החרים את השלט, בטענה כי הוא "בלתי חוקי"

חדשות כיפה
יט באדר א'
,
24 בפברואר, 2019 17:57
הכפר חאן אל אחמר

הכפר חאן אל אחמרצילום: פורום עוטף ירושלים

אנשי תנועת 'רגבים', הגיעו לכביש ירושלים ים המלח, על מנת להציב שלט סמוך לחאן אל אחמר, במחאה על אזלת היד של הממשלה בכל הקשור לאכיפת פסק הדין של בג"ץ שאישר את הריסת המאחז הבלתי חוקי שנבנה על ידי הרשות הפלסטינית. 

שלט המחאה עוצב כשלט המדמה שילוט של פרויקט בנייה ממשלתי ומעוטר בסמלי משרד ראש הממשלה, האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית. בשלט נכתב באירוניה, כי היזם והמבצע הינה הרשות הפלסטינית, האדריכל, הינו סלאם פיאד - ראש הממשלה לשעבר ברשות הפלסטינית, הפיקוח והייעוץ המשפטי באחריות האיחוד האירופי, ואילו משרד ראש הממשלה אחראי על האבטחה ויחסים בין לאומיים. 

תוך זמן קצר מתחילת עבודות ההצבה, הגיעו למקום פקחי המנהל האזרחי מלווים במספר ניידות משטרה. אלו החליטו להחרים את השלט וציוד ההתקנה, בטענה כי מדובר בבניה בלתי חוקית, ועל אף כי במרחב הכביש מוצבים מאות שלטי חוצות באין מפריע.

בתנועת רגבים אומרים: "האירוע האבסורדי הזה ממחיש יותר מכל את ההתנהלות ההזויה של מדינת ישראל כאשר פעולות אכיפה על הצבת שלט מבוצעות מיידית ואילו חאן אל אחמר עומד על תילו כבר שנים ארוכות, צווי ההריסה לא ממומשים ופסק הדין החלוט שהוציא בג"ץ הפך ללעג וקלס, כאשר הממשלה נמנעת מלבצע פעולות אכיפה במקום ולממש את שלטון החוק. נתיב האבות כן, חאן אל אחמר לא".
 

24.02.2019

1. רק בנט ושקד הם מלכי ישראל (א)

ביבי רע להיתישבות בקעת הירדן 0 בניה נזכור בקלפי

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2019

2. לעוד מישהו יש ספק (דוד)

שביבי זה שמאל חלש??

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2019

3. לא יאומן (קובי)

ואח״כ ביבי רוצה את קולות הימין?

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2019

4. אפשר שעל פי אותו הגיון יסירו את את חאן אל אחמר כי היא לא חוקית?! (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר