סגור

המלחמה על ייצוג הנשים ברבנות הראשית יוצאת לדרך

הצעת החוק של ח"כ עליזה לביא, להעלאת שיעור הנשים באסיפה שבוחרת את מועצת הרבנות, תעלה לדיון בוועדת השרים לחקיקה כשלא ברור אם תקודם או תדחה, "המצב הקיים אבסורדי לחלוטין"

משה ויסטוך
כז בסיון התשעח
,
10 ביוני, 2018 9:56
כנס הרבנות הראשית

כנס הרבנות הראשיתצילום: יעקב כהן. דוברות הרבנות הראשית

הצעת החוק להגדלת שיעור הנשים באסיפה הבוחרת את מועצת הרבנות הראשית תעלה היום (ראשון) לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה.

בהצעת החוק, שהיא פרי יוזמתה של ח"כ עליזה לביא מיש עתיד ותנועת 'אמונה', נעשה ניסיון באמצעות חקיקה להגדיל את שיעור הנשים בקרב נציגי הציבור ל-20%.

האסיפה שבוחרת את מועמת הרבנות הראשית מורכבת מ-80 רבנים ו-70 נציגי ציבור ויוזמי ההצעה מעוניינים לשפר את המצב שהתבטא בשנת 2013 בנציגות נשית אחת לקראת הבחירות הקודמות.

על הצעת החוק חתומות 27 חברות כנסת, מלבד ח"כ שולי מועלם רפאלי מהבית היהודי, מה שעור תהייה בקרב חלק מתומכי היוזמה. יו"ר סיעתו של בנט הסבירה את הצעד בכך שבמצב הנוכחי הסיכוי שהנושא יקודם הוא נמוך ביותר.

עליזה לביא

עליזה לביאצילום: יחצ

"הצעת חוק חשובה זו עלתה בכנסת הקודמת ולצערי לא הצלחנו להביא אותה לידי הסכמה", היא אמרה ל'כיפה' וציינה כי "כמי שמעוניינת להביא את ההצעה הזו לידי סיום ושינוי מבורך בגוף הבוחר, אני מקיימת שיח עם רבני הציונות הדתית ובראשם הרב דרוקמן במטרה להביא להסכמה רחבה בנושא מהותי כל כך של חיבור הרבנות הראשית לכל חלקי החברה הישראלית".

 ח"כ לביא התייחסה לשינוי שהיא מנסה להוביל ואמרה כי "המצב הקיים אבסורדי לחלוטין. גוף שאמור לייצג את כלל הציבור במדינת ישראל לא יכול להדיר מחצית ממנו​. כפי שעשינו בוועדה למינוי דיינים ושופטים, כשם שאף בתי הדין כבר ערים להכרח לשלב נשים".

לדבריה, "זה טבעי שגם האסיפה הבוחרת את זהות הרבנים תהיה שווינית ומחוברת לעם. גיוון התמהיל יאפשר בחירה של רבנים קשובים וערים לצרכי הציבור הרחב, ולבסוף גם תגביר את אמון הציבור במערכת. ההצעה מאוד מידתית ומציעה שינוי הדרגתי, כך שלנשים תהיה סוף סוף דריסת רגל בגוף הזה. יש כאן הזדמנות אמיתית לתקן עוול ארוך שנים".

10.06.2018

1. אלקים נגד פמיניסטיות. אז אני נגד אלקים כי העיקר זה פמניזם ולא אלקים (לילית הפניסטית)

.

דווח על תגובה לא ראויה
10.06.2018

2. הן לא באמת רוצות "ייצוג לנשים". הן רוצות "ייצוג לנשים מסוימות" (אריאל)

שיכניסו רבנים ליברליים לרבנות הראשית.

הרשו לי לשער שכל אישה שתזכה לייצג שם את "ציבור הנשים"
תהיה בעלת אג'נדה פמיניסטית כזו או אחרת
והאג'נדה הזו תהווה שיקול כמעט בלעדי בדפוס הצבעתה.
לא גדלות הרבנים ולא השאלה מי הכי ראוי יעמדו לנגד עיני הנשים שישובצו בגוף הבוחר אם תעבור הצעת החוק.
מה שיעניין את הנציגות בגוף הבוחר הוא רק מי יפעל למען הכרה בכשרות צהר, גיורי 'גיור כהלכה', התרת העגונות של פרופ' שפרבר, ומניינים שוויוניים, לצד קידום סדר יום פלורליסטי בישיבות מועצת הרבנות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מחפשים הובלה, משפחת נתניהו נפרדת מבלפור. צילום: אוליבר פיטוסי פלאש 90

מצאו ארגזים? נקבע תאריך המעבר של נתניהו מבלפור

קרא עוד