חדשות כיפה

המיליונר הפלסטיני שמסרב לקבל עתירה נגדו בבג"ץ

תנועת "רגבים" שיגרה לאיש העסקים מי שעומד מאחורי הקמת העיר רוואבי, כתב עתירה בגין סלילת כביש על קרקעות פרטיות. מאבטחיו גירשו את השליח הערבי ו"המליצו" לו שלא לחזור למקום

העיר הפלסטינית רוואבי

העיר הפלסטינית רוואביצילום: אליהו אבניאל, תנועת רגבים

בשאר אל מסרי, היזם והמולטי-מיליונר הפלסטיני שעומד מאחורי הקמת העיר רוואבי, מסרב לקבל עתירה שהוגשה לבג"ץ נגדו, לאחר שהתברר כי כביש הגישה לעיר נסלל על קרקעות פרטיות של פלסטינים, מבלי שאלו נתנו את הסכמתם לדבר, כך טענו היום (ד') בתנועת "רגבים". 

במסגרת הליך משפטי אחר שניהלה "רגבים" נגד חברת רוואבי, חשפה תשובת המדינה כי מקטעים ארוכים בכביש הגישה לעיר, נסללו על קרקעות פרטיות ללא הסכמת הבעלים. 

העיר רוואבי עצמה ממוקמת בשטח A שהינו תחת שליטת הרשות הפלסטינית, אולם כביש הגישה לעיר נמצא בשטח בשליטה ישראלית מלאה, ולפיכך המנהל האזרחי אמון על אכיפת החוק במקום. בשל כך, אם יוכשר הכביש על ידי בג"ץ, צפויות לכך השלכות רבות גם על יישובים ישראליים ביו"ש בהם אותרו בעיות דומות.

עוד התברר מתשובת המדינה, כי לפני מספר שנים המנהל האזרחי הוציא היתר זמני לסלילת הכביש אולם ב"רגבים" טענו כי היתר זה איננו חוקי בעליל, שכן מדובר בקרקעות בבעלות פרטית. 

כביש הגישה לרוואבי

כביש הגישה לרוואביצילום: אליהו אבניאל, תנועת רגבים

כפי הנדרש, צירפה "רגבים" כמשיבה לעתירה את חברת רוואבי באמצעות עורך דין ישראלי שייצג אותה בסוגיית הכביש בהליכים שהתקיימו במנהל האזרחי וכן בעתירות קודמות. לאחר שעורך הדין טען בפני בג"ץ כי כבר איננו מייצג את חברת רוואבי, הורה בית המשפט לתנועת "רגבים" להגיש את העתירה לידי בשאר אל מסרי עצמו.

מאחר והעיר רוואבי ממוקמת בשטח A שאסור לכניסת ישראלים, שכרה תנועת רגבים את שירותיה של חברת שליחויות ששיגרה לפני מספר שבועות שליח בן מיעוטים לבצע את מסירת העתירה היישר לידיו של אל מסרי. 

השליח, באסם מ', הגיע למשרדו של אל מסרי בבניין המנהלה של חברת רוואבי הממוקם בקניון שנבנה בעיר. מאבטחיו של אל מסרי חסמו את השליח בפתח הבנין, ואף מנעו ממנו להשאיר את כתב העתירה במקום, תוך שהם מאיימים עליו כי לא כדאי לו להגיע למקום בשנית.  

"במקום נכח איש ביטחון שאסר עליי להיכנס", ציין באסם בתצהיר המשפטי שהוגש לבג"ץ בעקבות האירוע. "לאחר שהמתנתי, אותו איש חזר והודיע לי כי עלי לעזוב את המקום. את המסמכים שבידי הוא הורה לי למסור למנהל האזרחי. יידעתי אותו כי אלו מסמכים לחברת רוואבי עצמה, ועלי למסור אותם לידי בשאר אל מסרי, אך האיש הודיע באופן ברור וחד משמעי כי עליי לעזוב את המקום עם המסמכים בידי". 

השליח הוסיף וציין, כי מאבטחיו של אל מסרי איימו עליו שלא לחזור למקום. "אנשי ביטחון ליוו אותי בדרך החוצה לוודא כי איני משאיר את המסמכים בשום מקום. הם הורו בצורה תקיפה וברורה כי אין עליי לשוב למקום עם החומר המשפטי". 

"התנהלותם הבריונית של אל מסרי ומאבטחיו מדברת בעד עצמה", אמר עו"ד אבי סגל מתנועת רגבים. "בשנים האחרונות בג"ץ נקט קו מחמיר מאוד והורה על הריסת מבנים ודרכים שבנו יהודים על קרקעות פרטיות של פלסטינים, ולכן גם במקרה זה, לא מתקבל על הדעת שבג"ץ יקל ראש בזכויות בעלי הקרקע. אם אל מסרי ימשיך בקו של זלזול ואיומים, נפנה לבג"ץ בדרישה לקנוס את אל מסרי בהתאם לפקודת ביזיון בית המשפט". 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הסכין שנתפסה צילום: דוברות המשטרה

סוכל פיגוע בירושלים

קרא עוד