סגור
בחירות ברשויות המקומיות סיקור מיוחד בכיפה

היריבות בין ראש עיריית פ"ת לנציגי הבית היהודי מגיעה לשיאה

רשימת הבית היהודי לא תמכה בראש העיר הנבחר רמי גרינברג במהלך מערכת הבחירות. עכשיו מקים גרינברג, שהוא בעצמו חובש כיפה את פורום "הציונות הדתית" ואומר שהוא יכול לדאוג לציבור הדתי לאומי גם ללא הבית היהודי

גלעד כהן
ה בכסלו התשעט
,
13 בנובמבר, 2018 16:57
התכנסות הפורום בפתח תקווה

התכנסות הפורום בפתח תקווהצילום: באדיבות: פורום הציונות הדתית

המאבק על הציונות הדתית בפתח תקווה מגיע לשיאו כשראש העיר הנבחר, מר רמי גרינברג ייסד פורום חדש בשם "פורום הציונות הדתית". המטרה של הפורום לטענת גרינברג היא "לפתוח ערוץ הידברות ישיר עם התושבים ממגזרים שונים ומשכונות העיר כדי להמשיך להיות בשטח, ולספק מענה הולם". כזכור, סיעת הבית היהודי בפתח-תקווה לא הביעה תמיכה בגרינברג, חובש כיפה בעצמו במערכת הבחירות ונדמה כי הקמת הפורום היא מעין אמירה לסיעת הבית היהודי כי גרינברג יכול לתפקד גם בלעדיהם.

אתמול (ב') ייסד ראש העיר הנבחר בפתח-תקווה, מר רמי גרינברג את "פורום הציונות הדתית". בראיון ל'כיפה' נשאל גרינברג האם עצם הקמת הפורום היא אמירה לכך שאתה יכול לדואג לציונות הדתית בפתח-תקווה גם בלי הבית היהודי בקואליציה ושאתה לא צריך את הבית היהודי לטובת העניין?

תשובתו של גרינברג הייתה: "אמת. זו עובדה שאני יכול להסתדר ולדאוג לציבור הדתי לאומי גם בלעדיהם (בלי הבית היהודי). מצד שני, לא כועס עליהם ולא שולל הצטרפות שלהם לקואליציה. אני לא כועס על אף אחד שלא תמך בי. אני ראש העיר של כלל התושבים." 

יו"ר רשימת הבית היהודי בפתח-תקווה, עו"ד איציק דיעי אמר ל'כיפה' כי הוא בעצמו אמר לאנשים ללכת ולהשתתף בפורום החדש שהקים ראש העיר. "״אנחנו לא מצטערים שתמכנו בברוורמן. אנחנו כן מקווים להיות חלק מהקואליציה. אנחנו לא רואים את הקמת הפורום החדש כמשהו שנעשה כנגדנו. אנחנו מכבדים את ראש העיר הנבחר ואני מקווה שכך גם כל כלל הציבור בפתח-תקווה."

אתמול אמר גרינברג בייסוד הפורום החדש כי הוא מתכוון לתת את כל כולו ולהצעיד את העיר
קדימה בכל השכונות, המגזרים והסקטורים. "אין כל קשר בין כל תושבי העיר, שאותם אני משרת נאמנה, לבין העסקנות הפוליטית של מפלגה כזו או אחרת. החלטתי לפתוח ערוץ הידברות ישיר עם התושבים ממגזרים שונים ומשכונות העיר כדי להמשיך להיות בשטח, ולספק מענה הולם. רוב הבעיות בעיר אינן צבועות כסקטוריאליות."

בכנס השתתפו כ-80 תושבי העיר מהמגזר הדתי לאומי, שביקשו לסייע בקידום צרכי המגזר בשכונות. במסגרת הכנס עלו נושאים שונים ומגוונים, שדורשים את טיפול העירייה והעומד בראשה. בשלב זה, הוחלט לייסד 5 ועדות בתחומי: חינוך, נוער וצעירים, מוסדות דת, חסד ותרבות, ותשתיות ופיתוח. כל ועדה תיפגש עם ראש העיר ואנשי המקצוע של העירייה כדי לתת מענה ראוי לצרכי המגזר בשכונות השונות.
 

13.11.2018

1. רעיון ראשון לגרינברג, להוכיח שהוא דואג לדתיים (אריק)

אחת החרפות הגדולות של פ"ת בחינוך היא המצב הפיזי של 2 בתי"ס דתיים בעיר: דעת מבינים (יסודי ) ודרכי נעם (הישיבה התיכונית). לא ייאמן באילו תת תנאים בתי ספר אלו צריכים להתנהל. אגב, שניהם נחשבים בתי ספר מובילים ומצטיינים בל פרמטר, למרות התנאים הירודים בהם הם נמצאים. הסיבה לתנאים הקשים שלהם: העיריה עוד לא הקצתה להם שטח ראוי (הם נחשבים בשטח כ"זמניים" בלבד) ולא דאגה למבנים ראויים.
אז רמי, הנה הכפפה על הארץ, תוכיח שאתה דואג לתושבים, ואת מה שלא עשו עשרים שנה לפניך, בוא תזיז אתה בבקשה.

דווח על תגובה לא ראויה
13.11.2018

2. כל הכבוד לרמי, מנהיג אמיתי (ניתאי)

למה צריך באמת עסקנים כושלים? הגיע הזמן שהתושבים יעבדו מול העירייה ללא פוליטיקאי ועסקן זה או אחר. הפורום יתן מענה מצוין. הלוואי.

דווח על תגובה לא ראויה
13.11.2018

3. כל הכבוד יוסמה מבורכת (בועז)

דווח על תגובה לא ראויה
13.11.2018

4. רמי סגר דיל עם דרעי, לכן מנסה להתנער מהבית היהודי (דורית)

רמי סגר דיל עם דרעי, ולכן מחוייב להבטחות אליו. זו הסיבה שהוא מנסה להתנער מהבית היהודי, כדי לתת כל מה שהבטיח לשס והחרדים, ובלי שהבית היהודי יוכלו לדאוג לסרוגים. זה הכל. ימים יוכיחו

דווח על תגובה לא ראויה
14.11.2018

5. וואוו נהדר. הגיע הזמן שהסרוגים יקבלו יחס שווה בעיריה (מיכל)

דווח על תגובה לא ראויה
16.11.2018

6. הכותרת מוגזמת ומטעה, חיפשתי שיא בכתבה ולא מצאתי (בן-ציון)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות מול בית ראש הממשלה. רק אחד מחמישה נותן אמון ברשויות  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מחקר פיקוד העורף: רק 20% מביעים אמון בטיפול הרשויות בקורונה

קרא עוד