סגור
חדשות כיפה

החלטה היסטורית: לימודי השואה יוטמעו במערכת החינוך בארה"ב

על רקע גילויי האירועים האנטישימים במדינה, הצעת חוק שעליה הכריזה חברת הקונגרס קרולין מלוני תספק מעטפת מקצועית ופיננסית ללימוד השואה בבתי הספר האמריקניים

החלטה היסטורית בארה"ב

החלטה היסטורית בארה"בצילום: shutterstock

חברת הקונגרס האמריקני, קרולין מלוני הכריזה היום (ב') במעמד הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק דני דיין על תחילת הליך חקיקה היסטורי שיביא לרפורמה בהנצחת השואה והטמעתה במערכת החינוך האמריקנית.

החוק, בשם " Never Again Education Act" יכניס את לימודי השואה לתכנית הלימודים במערכת החינוך בארה"ב, יעודד מוסדות חינוך להעמיק בלימודי השואה ויספק תכנית חדשה שתיתן למערכת החינוך את הכלים והמשאבים ללימוד הנושא. התכנית תתמקד גם בהפקת הלקחים והבנת השלכותיהן של שנאה ואנטישמיות.

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין בירך על היוזמה: "שארלוטסוויל, פיטסבורג והתקיפות הפיזיות האחרונות נגד יהודים בברוקלין מחייבות פעולה חינוכית מעמיקה. החוק יוביל למהפכה בתחום לימוד השואה בארה"ב, ימנע את השכחת העבר וחיוני להבטחת העתיד. המציאות שבה רוב הקהל הצעיר בארה"ב לא יודע מהו אושוויץ מעוותת ויש לתקנה. מהפכה זו תאפשר לתלמידי ארה"ב להבין למה החיה האנטישמית יכולה להיהפך".

דני דיין, קונסול ישראל בניו יורק

דני דיין, קונסול ישראל בניו יורקצילום: פלאש 90

מלוני הכריזה על תחילת הליך החקיקה באירוע שהתקיים במרכז להיסטוריה יהודית בניו יורק. החוק גובש עקב העלייה המשמעותית של האנטישמיות והפשעים האנטישמיים ברחבי ארה"ב. "הקהילה היהודית בארה"ב תחת מתקפה. עלינו לעמוד על המשמר במאבק בשנאה ולהבטיח שהנוער שלנו ילמד ויבין את הזוועות של השואה ואת חוסר הסובלנות והקנאות שגרמו לה. זו לא התשובה לאנטישמיות אבל זה צעד חשוב בדרך לשם, רק כך נוכל לממש את ההבטחה 'לעולם לא עוד'", אמרה.

מוזיאון יד ושם

מוזיאון יד ושםצילום: פלאש 90

סקר חדש שנערך על ידי ועידת התביעות, ארגון המטפל בהעברת פיצויים מממשלת גרמניה לניצולי שואה, מצא כי 31% מהאמריקנים ו-41% מהמילניאלס (בני דור ה-Y) מאמינים כי שני מיליון יהודים או פחות נרצחו בשואה. 41% מהאמריקנים ו-66% מהמילניאלס לא יודעים מה הוא אושוויץ, ו-52% מהאמריקנים מאמינים כי היטלר עלה לשלטון בכוח.

נתונים של משטרת ניו יורק מצביעים על 180 אירועים אנטישמיים ב -2018, עלייה של 22% לעומת 2017, ועלייה של 38.6% מ -2016. נתונים אלה מתווספים לשארלוטסוויל, הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, תקיפות פיזיות נגד יהודים בברוקלין, צלבי הקרס במשרדה של פרופסורית באוניברסיטת קולומביה ועוד מקרים רבים אחרים.

החוק יספק מעטפת מקצועית, פיננסית ולוגיסטית יחד עם מרכזי חינוך ללימוד שואה כדי להבטיח שהתלמידים יקבלו גישה היסטורית ומדויקת על הנושא. במסגרת החוק תוקם קרן פדרלית לחינוך השואה, שתממן מענקים לתוכניות לימוד. בנוסף, יוכשרו מחנכים, יפותחו ספרי לימוד וסמינרים.

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מכליות דלק בכניסה לרצועת עזה. ארכיון צילום: עאבד רחים חאטיב, פלאש 90

כתגובה לירי הרקטות - כמות הדלק המועברת לעזה תקוצץ

קרא עוד