סגור
חדשות כיפה

הונאת הליסינג: בני 50 הונו לקוחות במיליוני שקלים

בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים, שוטרי משטרת ישראל פשטו על ביתם של בני זוג שהונו על פי החשד עשרות לקוחות במיליוני שקלים במסגרת עסקאות של קניה ומכירת כלי רכב 

הונאת הליסניג

הונאת הליסניגצילום: משטרת ישראל

הונאת הליסינג: בני זוג בני 50 הונו על פי החשד, עשרות לקוחות במסגרת עסקאות רכב בסכומים שהגיעו עד למיליוני שקלים. הזוג נעלם אחרי שהבין שהמשטרה בעקבותיו, תוך כדי השכרת דירות על בסיס יומי תחת זהות בדויה. אתמול (א'), בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים ניתנה האות ושוטרי משטרת ישראל פשטו על ביתם של בני הזוג ועצרו אותם. 

בחלק מהעסקאות, החשודים קיבלו כלי רכב חדשים בליסינג ובניגוד להסכמים עם חברות הליסינג מכרו אותם לאנשים פרטים במחירים נמוכים מהשווי שלהם, כאשר הם מקבלים לרשותם במזומן 50% משווי כלי הרכב שדרשו ובנוסף את ה50% הנותרים הם היו פורסים ללקוח בתשלומים נוחים. בני הזוג הבטיחו ללקוח, שבסיום התשלום כל הרכב יעבור בעלות על שמו כאשר בפועל לא ניתן היה לעשות כן היות וכלי הרכב היה משועבד לחברות הליסינג והוא נלקח ע"י החשודים במסגרת חוזה "ליסינג מימוני".

מחקירת המשטרה עולה כי בני הזוג פעלו בצורה מתוחכמת במסווה של חברות והצליחו "לעקוץ" חברות, אנשים פרטיים, חברות ליסינג וחברות השכרת כלי רכב תוך כדי שהם גורפים לכיסם מיליוני שקלים. במהלך חקירה סמויה ואינטנסיבית שנמשכה מספר חודשים במטרה להתחקות אחר דפוסי הפעולה של בני הזוג, שכללה מתן צווים לקבלת מידע מבנקים וצ'איינג'ים תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים נאספו ראיות רבות כנגדם וכנגד חשודים נוספים ביניהם מנהל סניף בנק דואר בצפון אשר נעצר גם הוא יחד עם בני הזוג. במסגרת החקירה נגבו עשרות עדויות מקורבנות שהונו בעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים ומהם עלה כי החשודים ביצעו עסקאות שונות ומגוונות בכלי רכב במטרה להוציא במרמה כספים מאותם קרבנות ולשלשל את הכספים לכיסם.

מעצרם של בני הזוג

מעצרם של בני הזוגצילום: משטרת ישראל

בעסקאות אחרות בני הזוג התחייבו לספק לקרבנות את כלי הרכב החדש המבוקש (שהסכום שלו תמיד היה נמוך בעשרות אלפי שקלים משווי השוק של הרכב) ואף הציעו ללקוחות למכור עבורם את כלי הרכב הישן שברשותם. החשודים גבו מהקרבן מקדמה בסך של 50% משווי כל הרכב שסיכמו עליו ומכרו את כלי הרכב הישן שקיבלו, תוך שימוש בייפוי כוח מזויף בסיוע של מנהל סניף בנק הדואר ושלשלו לכיסם את כל הכספים גם ממכירת כלי הרכב הישן וגם את כספי המקדמה, מבלי שסיפקו לקרבן את כלי הרכב החדש ואת הכסף ממכירת הרכב הישן.

הונאת הליסינג

הונאת הליסינגצילום: משטרת ישראל

השיטות העברייניות של בני הזוג לא נעצרו רק כאן. בעסקאות נוספות בני הזוג משכו את כלי הרכב מחברות הליסינג ב"ליסינג מימוני" ומכרו אותם לחברות פרטיות ב"ליסינג תפעולי" מבלי שבפועל סיפקו לחברות את השירותים עבורם שילמו ב"ליסינג תפעולי". או שהציעו לקרבנות להשקיע איתם בקניה של רכבי יוקרה במחיר מציאה ולהינות בהמשך מהרווחים של המכירה. בפועל בני הזוג, ע"פ החשד לקחו לרשותם את כספי ההשקעה מבלי שבפועל קנו רכבי יוקרה במחירי מציאה וכמובן מבלי ששילמו רווחים ל"שותפים".

בני הזוג שפעלו בצורה מתוחכמת,הצליחו להונות עשרות אנשים. חלק מהקרבנות גילו את מעשה המרמה וההונאה של החשודים אחרי שסיימו לשלם את כלל התשלומים עבור הרכב החדש ולא הצליחו להעביר את הרכב לבעלותם, היות והרכבים משועבדים לבנקים. בני הזוג שהבינו כי מעשה המרמה שלהם התגלו נעלמו תוך כדי שהם משכירים דירות על בסיס יומי או תחת זהות אחרת.

עם הגשת התלונות משטרת ישראל פתחה בחקירה סמויה בסיומה, אתמול ניתן האות וחוקרי המשטרה יחד עם רשות המיסים ומס הכנסה חיפה פשטו על ביתם של החשודים, ועל מספר צ'איינג'ים שונים שניהלו קשרי מסחר עם בני הזוג. מספר חשודים עוכבו לחקירה במחלק ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז צפון ובני הזוג נעצרו יחד עם מנהל סניף בנק דואר באזור הצפון.

לחגוג סבסלנות, עומס תנועה בירושלים

צילום: פלאש 90. נתי שוחט

בני הזוג נעצרו בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע. מנהל סניף בנק הדואר נעצר בחשד לזיוף בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה.

העצורים הובאו אתמול לבית משפט השלום בטבריה לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם ובית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והאריך את מעצרם של בני הזוג עד ליום ראשון (17.3.19) ומעצרו של מנהל סניף בנק הדואר בצפון הוארך עד ליום רביעי(13.3.19). 

ממשטרת ישראל נמסר כי: "משטרת ישראל פועלת במגוון דרכים במישור הגלוי ובמישור הסמוי כנגד עבריינים ומשתמשת בכלל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותה בדגש על עבירות רכוש בהם אדם עשוי למצוא עצמו נפגע כלכלית ומאבד את הונו בין לילה. אנו קוראים לציבור להיות עירניים ולהבטיח את קבלת התמורה טרם העברת הכספים".

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
11.03.2019

1. מה הקשר בין הכתבה לתמונות?? (איתן)

במיוחד התמונה של הפקק? ליצנים

דווח על תגובה לא ראויה
12.03.2019

2. האנשים אשמים (ג׳יימס בונד)

לא צריך לקנות רכבים עדיף לקנות רכב חדש משלם טיפה יותר יקר לקנות רכב חדש מהחברה או מלקוח שאתם מכירים אותו

דווח על תגובה לא ראויה
15.03.2019

3. בקיצור במשך שנים הם רימו וגנבו באין מפריע ורק עכשיו תופסים אותם (מבינה גדולה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גלעד כהן ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין צילום: כיפה

אדלשטיין באולפן כיפה: ההצהרה של נתניהו - ימות המשיח

קרא עוד