האם אחד ממחברי 'תורת המלך' יעמוד לדין?

היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, יכריע בקרוב האם להעמיד לדין את הרב יוסף אליצור, אחד ממחברי הספר 'תורת המלך' בחשד להסתה. פרקליטות המדינה: "הדברים מצויים כעת ביישורת האחרונה"

משה ויסטוך 04/09/16 17:20 א באלול התשעו

האם אחד ממחברי 'תורת המלך' יעמוד לדין?
יחצ, צילום: יחצ

החודש יכריע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, האם להעמיד לדין את מחבר הספר 'תורת המלך', הרב יוסף אליצור מיצהר, בחשד לפרסום דברי הסתה לגזענות והסתה לאלימות ולטרור. כך פורסם בהארץ.

הרב אליצור המלמד בישיבת 'עוד יוסף חי' שביצהר, נחקר לפני מספר חודשים בעקבות מאמר שפרסם בו התייחס לחקירת הרצח שלמשפחת דוואבשה וכתב בין היתר, "אני מייחל לכך שלא יתפסו את מי שביצע הפעולה בכפר דומא. אני מייחל לכך מפני שהתופסים והרודפים אינם אנשים ישרים שרוצים לתקן את המציאות באמת, ועל כן אני מייחל לכשולנם של אנשי המחלקה היהודית בשב"כ".

הפרקליטות הגישה לפני כשבוע וחצי מסמך לבית המשפט העליון במסגרת דיון בעתירת המרכז הרפורמי לדת ומדינה ופורום תג מאיר, שדורשים להעמיד לדין את אליצור בגין פרסום דברי הסתה. אחד הסיבות לדרישה להעמת הרב לדין היא מאמר שפירסם בשנת 2009 בו כתב "אם הערבים מנצחים בגלל אלימות כלפי יהודים, גם היהודים ינצחו באלימות כלפי ערבים... אפשר לנצל את כוחם של נשים, ילדים ומבוגרים לחסימת כביש מסוים - ובזמן הזה לאפשר פעילות בוטה יותר כלפי גורמים עוינים בהמשך אותו כביש".

בהודעת הפרקליטות נכתב כי מנדלבליט "צפוי להידרש לדברים במהלך חודש ספטמבר 2016". גורם בפרקליטות החתום על המסמך אמר גם כי "הדברים מצויים כעת ביישורת האחרונה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר