סגור

האישה שהפריעה להנחת התפילין: פרופ' שכתבה ספר בנושא "שסעים תרבותיים"

בערוץ 20 פורסם כי פרופ' פנינה פרי היא זו שניסתה למנוע מאיש חב"ד להניח תפילין לאדם בשדה התעופה בן גוריון. הרב שהותקף: "לא מצאתי טעם להתייחס אליה, היות והרבי לימד והדריך אותנו להתעסק אך ורק בהפצת האור"

חדשות כיפה
טו בסיון התשעח
,
29 במאי, 2018 10:14
להניח תפילין

להניח תפיליןצילום: shutterstock

האשה, שהסרטון בו תועדה כשהיא מפריעה לאיש חב"ד לעזור לאדם אחר להניח תפילן עוררה סערה, היא פרופ' ומרצה בנושאי תרבות שבעלה שימש בעבר כנשיא הקרן לישראל חדשה, כך פורסם הבוקר (שלישי) בערוץ 20.

פרופ' פנינה פרי, שעבדה כמרצה במכללות שונות, כדוגמת ספיר ולוינסקי לחינוך, אף הוציאה ספר תחת השם: "חינוך בחברה רבת תרבויות: פלורליזם ונקודות מפגש בין שסעים תרבותיים".

עם זאת, הדרך בה פעלה בשדה התעופה בן גוריון בתחילת השבוע, כפי שפורסם ב'כיפה', גררה תגובות נזעמות רבות. "אירוע מדהים אירע הבוקר בשדה", שיתף גד קאופמן בפייסבוק דברים ששלח לו חבר שסיפר כי "כאשר נשאלתי בנימוס ע"י איש חב"ד, אם אני מעוניין להניח תפילין? השבתי בחיוב, או אז קפצה אישה עם מבט מוטרף והחלה לגדף, להציק ולהפריע !!! ממש מביש שלהיות יהודי בארץ זה להיות נרדף ע"י הבוהמה השמאלנית. אם הייתי מוסלמי או נוצרי, זה היה לגביה יותר לגיטימי..?".

https://www.facebook.com/gad.kaufman/videos/1831216510250738/

העיתונאים בן זגדון ואמיר אבגי שוחחו עם בעלה של פרי, יורם, שעמד בראש נשיאות הקרן לישראל חדשה בין השנים 1999-2001 והוא הודה שרעייתו אכן טסה באותו יום לחו"ל

חסיד חב"ד ומנהל בית חב"ד בפסגת זאב שהיה בעין הסערה, הרב מאיר הרצל, סיפר לערוץ 20 כי הגיע "לשדה התעופה בן גוריון רבע שעה לפני ההמראה החלטתי לנצל את הזמן ולזכות יהודים במצוות תפילין. ניגשתי ליהודים והצעתי להם בעדינות להניח תפילין. ואז יהודי אחד התרצה בשמחה".

לדבריו, "לפתע נגשה אישה שישבה באחד מהכיסאות הסמוכים. התחילה לצעוק ולדרוש שנעזוב מיד את המקום ושלא נתפלל לידה. לא התייחסתי אליה. המשכתי להניח ליהודי את התפילין והיהודי ביקש מהאישה שתיתן לו להתפלל בשקט. הוא רוצה להתפלל בכוונה כמה דקות. האישה לא אפשרה לו בשום אופן. היא צעקה, עשתה קולות משונים ודאגה להפריע לו עד סיום התפילה".

הרב הסביר מדוע הקפיד לנהוג באיפוק, "לא מצאתי טעם לנכון להתייחס אליה ובכלל להגיב לה, היות והרבי שבשליחותו אנחנו פועלים, לימד והדריך אותנו להתעסק אך ורק בהפצת האור. להגביר את האור של הקדושה בעולם, ואז החושך נדחה מאליו וממילא".

29.05.2018

1. היא צריכה להתבייש ויש לשלול ממנה את התואר שהוא כל כך לא מתאים לה !!! (לינדה)

דווח על תגובה לא ראויה
29.05.2018

2. בהמה שבעולם הבא תידון בצואה רותחת (אבי)

על חילול השם שהיא גרמה

דווח על תגובה לא ראויה
29.05.2018

3. היא צריך להזמין אנשי ביטחון שיטפלו בה (על הפרעה לסדר הציבורי)

דווח על תגובה לא ראויה
29.05.2018

4. גם תגובה שלילית יכולה להאמר ולהיכתב בלשון ראויה (סתם אזרח זקן)

גם תגובתה - במיוחד כמשכילה ונאורה ובמדרשות מרצה - יכולה להיות עדינה - אבל הכחשתה את הדת מעבירה אותה על דעתה - האם כלך תנהג בכניסתה לכנסיה - בטוחני שלא - כתבתי מספיק ובזבזתי זמני עליה ובגללה וחבל על עוד שניה

דווח על תגובה לא ראויה
29.05.2018

5. מרשעת אין מילים אחרות (אריק)

דווח על תגובה לא ראויה
30.05.2018

6. חב"ד מתפרעים ברחובות ישראל (משה בתיבה)

חב"ד זו כת מטורללת, ששולחת אנשים למרכזים חילוניים כדי "להחזיר בתשובה" - כלומר - להחזיר לבורות ולטימטום השכל, כמו האמונה במשיח הלובביצ'ר שקבור עשר אמות באדמה....חב"ד היא הכת הדומה ביותר ל"אחים" של ישו בירושלים. הם עומדים במקומות שונים בערי ישראל ומוכרים את מרכולתם המזויפת.הייתי רוצה לראות מה היו עושים למי שהיה בא לשכונות שלהם ומוכר קונדומים, או משמיע שירת נשים. לא די להם בכך שנתנו להם חנות שלמה לתועבה החב,דניקית בשדה התעופה - עכשו הם גם מסתובבים באזורי העליה למטוס. חרפה. ד"ר פנינה פרי אישה אמיצה - כל הכבוד לה - היא לא הגיבה על עצם הנחת התפילין אלא רק על ההתפרעות של החב"דניקים שמרשים לעצמם להיות בכל מקום. לכו לעזאזל, חב"דניקים, ששולחים אחרים להילחם עבורם בצה"ל ומביאים סופגניות ונרות חנוכה ואוזני המן. אתם ההמן של מדינת ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: shutterstock

1,434 מאובחנים לקורונה, שיעור הבדיקות החיוביות עדיין גבוה

קרא עוד