סגור

ריבונות ישראלית - כן, הכרה במדינה פלשתינית - לא

תכנית הריבונות של דונלד טראמפ תביא את מדינת ישראל להכיר במדינת טרור פלשתינית ואף תחנוק עשרות אלפי יהודים במובלעות. ההיסטוריה מוכיחה: מדינת ישראל צריכה לפעול לפי שיקול דעתה והאינטרסים שלה בלבד

אלעד הומינר, חדשות כיפה
יב בסיון התשפ
,
04 ביוני, 2020 16:02
תל אביב כפי שנצפת מהישוב עטרת שעתיד להיות מובלעת

תל אביב כפי שנצפת מהישוב עטרת שעתיד להיות מובלעתצילום: אלעד הומינר

אתחיל מהסוף. בניגוד לרבים מקודמיו, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל. כך נראה מבחינה של אמירותיו ומעשיו. ואף על פי כן מדינת ישראל צריכה לפעול לפי האינטרס הישראלי ולא לפי האינטרס האמריקאי. תכנית הריבונות כפי שהיא היום יוצרת תקדים היסטורי: מדינת ישראל תכיר באופן רשמי במדינת טרור פלשתינית.

הכל התחיל בשנת 1948

במהלך מלחמת העצמאות נהגה ארצות הברית לפי הכרזת האמברגו של האו"ם וסירבה למכור ציוד צבאי לישראל ואף עצרה יהודים אמריקאים שהעבירו נשק לישראל. עוד לפני כן העריכו בארצות הברית כי מדינת ישראל הצעירה לא תשרוד את המלחמה. והיום, מדינת ישראל הינה בת ברית חשובה ביותר של ארצות הברית.

לאחר מלחמת ששת הימים מדינת ישראל החילה את ריבונותה על ירושלים המשוחררת. ראש הממשלה לוי אשכול עשה זאת למרות ההתנגדות החריפה מצד ארצות הברית. יום לאחר הצעד הודיע שגריר ארצות הברית באו"ם כי מדינתו אינה מכירה בריבונות ואף רואה את מזרח ירושלים כשטח כבוש. חלפו כמה שנים והשגרירות האמריקאית מצאה את עצמה בירושלים בירת ישראל.

בסוף שנת 1981 החיל ראש הממשלה מנחם בגין את הריבונות הישראלית ברמת הגולן. בגין החיל ריבונות על אף שידע על ההתנגדות האמריקאית. בתגובה לצעד הישראלי האמריקאים הודיעו שהם משהים את מזכר הבנה שישראל וארצות הברית חתמו עליו בוושינגטון שבועיים קודם לכן ועל ביטול הסיוע הביטחוני בהיקף של 300 מיליון דולר. בגין לא נרתע וזימן כמה ימים לאחר מכן את השגריר האמריקאי והודיע לו בלשון תקיפה: "איננו וסלים שלכם, איננו רפובליקת בננות" ואף פרסם את תוכן השיחה. בשנה שעברה הכירה ארצות הברית בריבונות הישראלית ברמת הגולן.

אזרחות גם ל-150,000 פלשתינים

בשנת 1995 הסכם אוסלו המדמם חילק את יהודה ושומרון לשקר העגום שנקרא שטחי A-B-C. 

  • שטח A - שליטה פלשתינית מלאה
  • שטח B - שליטה אזרחית של הפלשתינים ושליטה ביטחונית של ישראל
  • שטח C - שליטה ישראלית מלאה

מכיוון שבמציאות היום אנחנו שולטים רק על שטח C, מדינת ישראל צריכה להחיל ריבונות על כל שטח C. וזה לא הרבה. היום, כל תב"עות היישובים הישראליים נמצאות על 2.5% משטח C. פוטנציאל התב"עות מגיע עד 8% בלבד. זאת אומרת שהיום כ-500,000 מתיישבים יכולים במצב הכי טוב להתיישב על עד 8% מהשטח. מציאות עגומה. בשטח C יושבים גם כ-150,000 ערבים ללא תב"עות וללא הגבלות בניה. ריבונות על שטח C תתן אוויר לכל החיים בו ובעיקר מדינת ישראל תוכל למשול ולהילחם בטרור ובפשיעה. תשאלו, אזרחות לפלשתינים? כן:

  • אזרחות ישראלית תנתן לפלשתינים במספר תנאים ברורים שייקבעו מראש
  • גם היום יש לנו פלשתינים בישראל והם יותר מ-22% מכלל האוכלוסייה, עוד 1.5% לא ישנו את המאזן הדמוגרפי שפועל לטובת ישראל
  • הפסקת התבססות על נתוני הלמ"ס הפלשתיני
  • עידוד הגירה ערבית למדינות מוצא/אזור, קורה גם היום אבל לא מספיק
  • עידוד עליה יהודית, קורה גם היום אבל לא מספיק

מקבלי ההחלטות צריכים לזכור דבר אחד: ההיסטוריה מוכיחה כי אם מדינת ישראל פועלת לפי האינטרסים שלה, כעבור כמה שנים ידידת האמת ארצות הברית מקבלת אותם כעובדה מוגמרת. 53 שנים אנחנו מחכים לריבונות ביהודה ושומרון. אל תתנו לנו לחכות עוד 53 שנים. כן לריבונות, לא למדינה פלשתינית.

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
04.06.2020

1. ביבי= שמאל. ימינה=חצי שמאל. עוצמה יהודית=ימין אמיתי. (אבי)

מתי יקלטו כל החומורים מצביע הליכוד שביבי זה שמאל האמא של השמאל מתי?????

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

2. הזיות (אחד שיודע)

כותב המאמר לא מכיר את העובדות ומציג פרשנות מגמתית שמשקפת את משאלות ליבו בלבד.

בן גוריון הכריז עצמאות אחרי שקיבל את הצעת החלוקה והסכים לוותר מאחורי הקלעים על כל ירושלים כולל במערב (פרשה מושתקת). הוא ידע היטב שאחרי ויתורים כאלה אף נשיא אמריקאי לא יוכל באמת להתנגד להכרה בישראל.

לוי אשכול לא העז להזיז חייל אחד בלי הסכמה של ג'ונסון. לכן הייתה תקופת ההמתנה. בסוף האמריקאים שברו מילה שלהם לפעול נגד נאצר (התחייבות משנת 56), וזה נתן לישראל קלף מיקוח מולם. לכן היה סיפוח בירושלים. לימים דווקא ממשלת הליכוד תתחרט על הצעד ותבנה את גדר עוטף ירושלים.

בגין אכן פעל חזיתית נגד האמריקאים בגולן. אבל באילו תנאים?? אחרי שוויתר על כל סיני בהסכם שלום, ובזמן שבגולן אין עם אחר, ותחת החסות של מלחמה קרה ובלי שהאיחוד האירופי ובית הדין הפלילי בהאג קיים. כל השוואה למצב הקיים מעידה על בורות מוחלטת בזירה הבינ"ל.

ועוד כמה פרשות שכדאי לזכור: ב-73 ירדנו על הברכיים כדי שהאמריקאים ישלחו לנו נשק. ב-91; תקפו אותנו לילה לילה ואנחנו לא העזנו להגיב כי האמריקאים התנגדו. העלייה מברה"מ הגיע לכאן כי האמריקאים מימנו את המהלך וסגרו את הגבול שלהם. וכל זה בלי שהזכרתי את הנשק המתקדם, איזוני הכוח האזוריים, הוטו במועצת הביטחון, הסכמי הסחר והערבויות הבינ"ל. אה - והמיליארדים לתקציב הביטחון ופיתוח כיפת ברזל.

ישראל לא עובדת אצל האמריקאים. ברור שהקמת ההתנחלויות כלל לא מקובלת עליהם ובכל זאת ישראל עשתה זאת. ישראל גם התנגדה בעוז להסכם הגרעין ב 2015. בהחלט יש לנו מרחב תמרון ועצמאות. אבל רק אם אנחנו משחקים את המשחק. לא כפי שכותב המאמר מציע לעשות מעשה מצדה. די להזיות.

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2020

3. צריך להפרד מהם. ישראל תהפוך למדינת אפרטהייד (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2020

4. השאלה אינה ריבונות (גלגל)

אלא מה לעשות עם הערבים שבתוכנו.

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

5. כתיבה מעולה (יהודי פשוט)

התוכן נכון והסגנון מכבד ולא מתלהם
כל הכבוד המשך כך
והצילנו מהסכנה האורבת לנו דווקא מידידינו, והסר שטן מלפנינו ומאחרינו

דווח על תגובה לא ראויה
08.06.2020

6. יפה מאד! (ליעד)

אבל איך זה בריא לתת אזרחות לפלשתינים?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גנץ בשדרות צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ הורה על גיוס מילואים, מלונות הקורונה חוזרים לפעילות

קרא עוד