גם בימים של קורונה - אני בני ברקי גאה

ההכללה של כל ציבור התושבים כמקשה אחת חוטאת גם לאמת וגם לתושבים עצמם שמקפידים על כל תקנות הממשלה מקיימים את ההנחיות, וגם עובדים ומשלמים מיסים ממש כמו כל אזרח אחר

יעקב סולר
ז בניסן התשפ
,
01 באפריל, 2020 23:51
יעקב סולר

יעקב סולרצילום: מכללת תלפיות

''מַעֲשֶׂה בְּרַבִּי אֱלִיעֶזֶר וְרַבִּי יְהוֹשֻעַ וְרַבִּי אֶלְעָזָר בֶּן עֲזַרְיָה, וְרַבְּי עֲקִיבָא וְרַבִּי טַרְפוֹן, שֶהָיוּ מְסֻבִּין בִּבְנֵי בְרַק, וְהָיוּ מְסַפְּרִים בִּיצִיאַת מִצְרַיִם כָּל אוֹתוֹ הַלַּיְלָה''. הפרשנים מספרים כי מכיוון שעל פי מסיכת סנהדרין בני ברק היא עירו של רבי עקיבא יכל רבי עקיבא להסב בפני רבותיו וכי באותה המסגרת ישבו גדולי הדור והתייעצו לגבי המרד ברומאים שרבי עקיבא היה מאחד תומכים המרכזיים בקיומו.

שנים רבות חלפו ואני כותב שורות אלו מביתי משכני מאז ומעולם השוכן בסמוך לרחוב רבי עקיבא בשבוע שלפני חג הפסח בו נהיה כולנו מסובין במסגרת המשפחה הגרעינית, מסובין כולם כל גווני התושבים בבני ברק, חסידים, ליטאים, מסורתיים וחובשי כיפות סרוגות.

כמי שמכיר את העיר על בוריה ואת תושבי העיר על שלל גווניהם הייחודיים אני חייב לצאת חוצץ כנגד המסע התקשורתי המתנהל כנגד העיר בה בחרתי לחיות ולגדל את ילדיי.

די לצפות בחיוכים ובמטעמים עמם התקבלו הבוקר עשרות חיילים מפיקוד העורף שהשתתפו במבצע חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות ולקשישים המתקשים לצאת מבתיהם על מנת להבין שדברים שרואים מערוץ 2 לא רואים מהשטיבל. כמויות השנאה והאכזריות המופנים ברשת כלפי הציבור החרדי מנותקים לחלוטין מהמציאות ואף הפוכים. אין עיר ששבה נעשים מעשי חסד כה רבים ואשר הדאגה ל''והדרת פני זקן'' עומדת בראש סדרי העדיפויות של כל תושבי ועליהם גאוותי.

לא הציבור החרדי אשם במגיפת הקורונה, למעט שוליים קיצוניים שלא מייצגים לא אותי וגם לא את המיינסטרים של המגזר החרדי המדובר בציבור שיודע להעריך ולכבד את המדינה ומוסדותיה ואשר נשמע להוראות השלטון המרכזי ומשרד הבריאות. ההכללה של כל ציבור התושבים כמקשה אחת חוטאת גם לאמת וגם לתושבים עצמם שמקפידים על כל תקנות הממשלה מקיימים את ההנחיות, וגם עובדים ומשלמים מיסים ממש כמו כל אזרח אחר.

אגב לטעמי היחס למפירי החוק המסכנים אותי את משפחתי ואת חבריי צריך להיות חמור ביותר אבל הוא מוטל לפתחה של משטרת ישראל ולא לפתחי התושבים התמימים.

לא מיותר לציין כי גם מערכת הבריאות הייתה צריכה להתחיל בהסברה מוקדם יותר ולהשתמש בכלים הרלוונטיים לציבור שלא עומד בראש רשימת רוכשי הסמארטפונים במדינה. הרחובות בבני ברק היום שוממים מהרגיל מתוך הבנה של הציבור בחומרת המצב ולא בשל עוצר צבאי. היש למישהו ספק שכל תושב מעוניין בשלום ובריאות משפחתו? האם יש מי שחושד שאדם חרדי שמודע להנחיות ולהוראות רבניו יפר אותם מרצונו? זה בדיוק הזמן לקצת פחות קיטוב וקצת יותר חיבור בין כל גווני החברה הישראלית. כמי ששירת את כל הציבור בעיר משך שנים רבות אני יודע שהדבר אפשרי.

ערב החג בו יצאנו כולנו יחד מעבדות לחירות הגיע הזמן לקצת פחות שנאת חינם ולהרבה יותר מהמתכון של אהבת החינם זה שהפך את העם שלנו לכה מיוחד ובזכותו שרדנו אלפי שנים. חג כשר ושמח

 

הכותב הוא מראשי מכללת תלפיות, יו''ר הבית היהודי בבני ברק ומי שכיהן 5 קדנציות כסגן ראש העיר מטעם המפד''ל

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
01.04.2020

1. צודק (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

2. ל-3: בגלל חברה' כמוך הגיע הנגיף (תגובה ל-3)

חברה' אתאיסטים שהיו מגיעים לכותל כל ראש חודש (נשות הפרובוקציה ותומכיהן) רק כדי להכעיס את אלקים ולפגוע במאמינים שמתפללים בכותל, פגעו בסופו של דבר באוזון הרוחני של העולם, ואת התוצאות כולנו מרגישים.

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

3. ל - 2. מתבססים על קצבאות? (יונתן)

ממש מרשים ה"עצב" שאופף אותך. זה לא עצב אלא פטרונות וצרות מוחין. מי אתה שאתה לוקח אחריות על הנבערות של הציבור החרדי? בגלל שלמדת לימודי ליבה ועובד אתה נאור? אמירה ריקה לחלוטין. בנוסף, כתבת "מתבסס על קצבאות". אתה יודע כמה מקבלים על ילד לחודש? אם כן נראה לך שאפשר להתבסס על זה? אני מתרשם שלא בדקת את הדברים אלא הם מצוטטים על ידך בלא שטרחת לבדוק אותם. חבל.

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

4. 2 - אני משער שאת דבריך אתה אומר מתוך בורות, שהרי אדם משכיל הגון לא יתנסח ככה (כנראה הבערות זה יותר מאשר לימודי ליבה)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

5. אי אפשר ואין צורך להסביר אנטישמיות (אגב אורחא)

הישראלים אנטישמים ושונאי יהודים כמו ברוב העולם ולפעמים יותר. אף אחד לא עוסק בכל שעה במה שקורה עם המסתננים שמסתובבים בתל אביב כאילו אין כלום וגם לא הפרות החמורות וההתפרעויות במגזר הערבי. נגד יהודים מותר הכל - כך תמיד היה ותמיד יהיה.

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

6. במה אתה בדיוק גאה??? מה יש להיות גאה בעיר הזאת?? (אנונימי)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

7. תגובות של חלמאים חסרי ידע בלי חכמה רק להשמיץ (אורי)

איך אתר מעין זה מעניק לחלק מהתגובות מלאי שנאה ובורות בלי רגש רק אנטישמיות טהורה. כמו שהאצבעות לא שוות בגודל ומשתנות כך הדעות לפני חג הפסח להתלכד ולא להאשים.

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

8. תודה כמים קרים על נפש עייפה . 2-3 אתם ילדים קטנים אם זה מה שיש לכם להגיב על כתבה שמבקשת לא להכליל. (שפוי)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

9. הדברים הם פשוטים שהרי אף אדם שפוי לא משנה מהי השקפת עולמו לא רוצה להזיק לעצמו , למשפחתו ולחבריו . הציבור החרדי הקים את יד שרה , איחוד הצלה ,עזרא למרפא (שפוי)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

10. אתה בטוח שאתה רוצה להיות "גאה" בבני ברק? זה עלול להיות יותר מסוכן מהקורונה... (איגי)

דווח על תגובה לא ראויה
03.04.2020

11. אני דיי מרחמת עליך (דעה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע צילום: פני אלימלך

סערה במועצת יש"ע, ראשי רשויות תוקפים את אלחייני: "תתפטר"

קרא עוד