טרופר בפניה למגזר: "את הטון בסוגיות של דת ומדינה יקבעו רבני הקו או רבני צהר?"

חבר הכנסת חילי טרופר כותב לגולשי כיפה על איך הוא רואה את עתידה של הציונות הדתית. על ימינה: "יש בי עצבות על כך שהמפלגה הציונית דתית התמקמה בקצה הרחוק מבחינה חברתית". על היחס לקהילת הלהט"ב: "זהות יהודית זו עמדה שמקבלת כל אדם כמו שהוא, גם מבחינת נטייה מינית" ומדגיש: " יש בי רק אהבה למגזר הציוני דתי ובכלל לחברה הישראלית"

ח"כ חילי טרופר
כו בשבט התשפ
,
21 בפברואר, 2020 11:45

צילום: כיפה

יותר ויותר בני ובנות ציונות דתית בוחרים לעבור לכחול לבן. נבואות הזעם על כך שנהרוס את הזהות היהודית של המדינה, נפנה ישובים ונפגע בביטחון המדינה לא תופסות אחיזה, פשוט מפני שהן רחוקות מהאמת.

הרי ברור שדמויות כמו גנץ, יעלון ואשכנזי שכמעט ארבעים שנה עסקו רק בלהגן על המדינה וסיכנו את חייהם באין ספור גזרות ופיקדו על אין סוף מבצעים, לא יסכנו את המדינה האהובה שלנו.
הרי ברור שמי שהודיעו על תמיכה בתוכנית טראמפ, שבמצע שלהם נכתב כבר לפני יותר משנה כי "נחזק את ההתיישבות ולא תהיה התנתקות שניה", לא יפנו ישובים ויחזרו על טעות ההתנתקות.

הרי ברור שהמועמד לראשות ממשלה כנראה הכי מסורתי שהיה פה שנים ארוכות איננו שונא יהדות, ובכלל קשה להגיד על תפיסת עולם שמבקשת לקדם גיור ברוח בית הלל, להפוך את הרבנות למקום מאיר פנים, להוציא את הקומבינות מתהליכי הכשרות ולמנות רבנים ראשים ציונים שהיא פוגעת בזהותה היהודית של המדינה.

בעיני, חיזוק הזהות היהודית משמעותו דווקא הבחירה ללכת בדרך הלל הזקן כדי לפתור את סוגיית היהדות של מאות אלפי ישראלים; העמדה שתומכת בהעלאת הממתינים באתיופיה לישראל וההבנה שזה ענין פתור הלכתית; ההתעקשות שיש להבריא את מערך הכשרות החולה ברבנות היום; התפיסה שרואה בבנות דתיות שבוחרות לתרום למדינה באמצעות גיוס לצה"ל ברכה וגאווה, גם מלכתחילה; הבחירה לעמוד מול כל שנאה, ברוח דברי הרב קוק "אהבת הבריות צריכה להיות חיה בלב ובנשמה, אהבת כל האדם...ואהבת כל העמים כולם"; העמדה שמקבלת כל אדם כמו שהוא , גם מבחינת נטייה מינית. בעיני, זו יהדות מקרבת.

מי שסבור שכיום היהדות מיוצגת בשדה הפוליטי בצורה ראויה ומכבדת – אשריו. אבל מי שכמוני מתפתל לא פעם במבוכה כשפוליטיקאים חרדים משתמשים בכוח פוליטי כדי לכפות דברים, שמתקשה להשלים עם מינויים מגמתיים בחמ"ד, שכואב כשפוליטיקאים דתיים שוכחים את החכמה היהודית של "חכמים היזהרו בדבריכם" ופוגעים בציבורים שלמים שוב ושוב, שמזדעזע מהלגיטימציה שקיבלו ממשיכי דרכו של כהנא בחודשים האחרונים, הרי שיש היום אלטרנטיבה.

אך אין מדובר רק על הסיפור היהודי, אלא גם על החברתי. וברור שהם כרוכים זה בזה. יש בי עצבות על כך שהמפלגה הציונית דתית התמקמה בקצה הרחוק של השוק החופשי. בקצה הרחוק בעיני גם מבחינה יהודית. 

הקו של מקסימום הפרטה, בכל השירותים ובכל התחומים, הוא קו קיצוני במיוחד. מדכדך בעיקר לראות כיצד לאורך כל מערכת הבחירות כמעט ולא נאמרה מילה על צמצום הפערים וצמצום העוני, על פתרון לשירותי הרווחה החולים, על הגדלת הנגישות לאנשים עם מוגבלות, על ההיחלשות של מערכת הבריאות ובכלל השירותים הציבוריים. 

עזבו, זה לא עוד מהשיח על הציונות הדתית הלא חברתית. כמי שמודע, גאה ומשתדל להיות חלק ממפעלי החסד העצומים של הציונות הדתית, אני יודע כמה העשייה הרחבה במגזר זה היא מקור לגאווה. אבל לעומת העשייה בשטח, הרי שהעיסוק הפוליטי בסוגיות אלה מבחינת מדיניות בקרב הנציגות הפוליטית מעציב. אגב, גם הרב יעקב אריאל לא מרגיש בנוח עם ההקצנה הקפיטליסטית כפי שהתבטא לפני כמה ימים בראיון אצל שיבי רייכנר.

נכון בעיני, למסגר את השיח הזה למקום שאין בו איבה. אין בי שנאה, רק אהבה למגזר הציוני דתי ובכלל לחברה הישראלית. אבל גם יש לנו מחלוקות עמוקות שלא נכון לטשטש. יש יריבות פוליטית אבל משתדל לשמור עליה כוויכוח ענייני, שאין בו התקפות אישיות והטלת ספק בכנות הכוונות של היריבים ובלי לערער על אהבתם ומחויבותם של יריבי לזהות היהודית, לערכים החברתיים, לביטחון המדינה ובעיקר לאהבה אותה. 

אני לא חלק מאיזו מתקפה כוללת (שספק אם ישנה בכלל) על הציונות הדתית. את כל הטוב שיש בה אני מכיר היטב. אגב, גם בשבועות האחרונים חוויתי אותה כחלק ממשפחה עצומה של תורמי כליה, כמעט כולם דתיים וחרדיים.

ולכן זה בכלל לא סיפור של שנאה. אלא של מחלוקת האם את הטון בסוגיות של דת ומדינה יקבעו רבני הקו והאדמ"ורים החרדים או רבני צוהר ובית הלל? האם המדיניות החברתית-כלכלית תאזן בין שוק חופשי שגם אנחנו בעדו לבין סולידאריות חברתית או שהיא תזניח את המערכות הציבוריות ואת האוכלוסיות המוחלשות? 

בתקווה גדולה שתוצאות הבחירות יביאו עימם אפשרות לבנות כאן סוף סוף ממשלה ממלכתית, לאומית וציונית רחבה וטובה למען כולם.  
 

חבר הכנסת חילי טרופר ממפלגת "כחול לבן"

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
21.02.2020

1. תעשה טובה ושחרר אותנו. כחול לבן לא נותנת כלום חוץ מרק לא ביבי (רק ימינה)

לכחול לבן יש מטרה אחת לפטר את ביבי. שחררו אותנו מהשנאה הזאת.
ימינה היא שילוב של כל גווני הציונות הדתית
יש בה גם אנשי חרדל
וגם דתיים ליברלים
ובעיקר יש שם אנשי עשיה מדהימים שבאים לעושת

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

2. חילי אתה איש יקר חבל שאתה לא במפלגה הנכונה (רק ימינה)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

3. מאחז עיניים ותו לו (ניר)

כחול לבן היא מפלגת שמאל,שום דבר שקשור לימין,סיסמאות של יחצנ״ים המושמים בפיהם של אנשי הקוקפיט לא מלמדים על שום כוונה באמת להאחז בארץ אלא להיפך.בטחוניסטים בעברם כבר הביאו עלינו קטסטרופות כך שברזלים על הכתף הם לא ערובה לכלום.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

4. רבני צהר מניעים תהליך רפורמי.מי שהולך לכחול לבן כבר היה שם לפני כן עם יש עתיד. (אורן)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

5. אם כחול לבן תעלה מרצ ולפיד יקבעו את זהותה (א)

החילונית של המדינה ולא ישאלו אף רב , לא רבנים כאלה וגם לא רבנים אחרים. אף רב לא רוצה נישואים אזרחיים. וברור שדתיים מתנגדים למצע של לפיד לתחבורה ציבורית בשבת. גם בגלל הציוויון של שבת, וגם בגלל שכשמתחילים תחבורה ציבורית בשבת זה יגרום לאט לאט להפיכתו ליום עבודה רגיל עד כדי כך שדתיים לא יתקבלו לעבודה.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

6. חוץ מרבני הקו ורבני צוהר אין עוד רבנים? (ידידיה שילה)

הרב יעקב אריאל הרב דרוקמן הרב מלמד והרב שמואל אליהו הם לא רבנים בעיניך? הדברים הללו הם דמגוגיה בעלמא.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

7. המשך (א)

תחבורה ציבורית בשבת תגרום לכך שלאט לאט יותר עסקים יהיו פתוחים בשבת (כי הציבור יגיע עם התחבורה למרכזי הקניות) ואז גם לשם לא יקבל דתיים לעבודה. ואם ההורים הלכו לקניות יהיה צורך גם בבתי ספר / שישמרו על הילדים בזמן הזה ואז מורים / מזכירה/ אב בית / מנקים יצטרכו לעבוד בשבת וכו'

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

8. חחחח. גם השופטים יתחלפו באנשי הבסטות מהשוק (אורח)

הצעה טובה. גם את חברי הכנסת המוכרים עגבניות . וגם עורכי הדין יתחלפו באנשי נדלן ועוד. רד מהדוחות והשטויות כי אנחנו מדינה יהודית ונותנים כבוד.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

9. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (דנינו)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

10. המרצע יצא מהשק הליכוד ושס ינהלו קמפיין משותף העבריין המורשע דרעי מכלוף שישב בכלא והעבריין שבקרוב יורשע וישב בכלא דון ביביבלוף -התחברו כתאומים סיאמיים (אבינו)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

11. המרצע יצא מהשק --מכלוף זוהר ואמסלם דוד אומרים במפורשות -שראש ממשלה עם כתב אישום אינו יכול להיות ראש ממשלה -המסקנה צריך לבחור כחול לבן (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

12. נאמן לדרך התורה (שמואל)

מר טרופר, אתה מייצג את זה כאילו אלו הם האפציות היחידות. תתפלא אבל לא כולם על השוליים.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

13. כשהייתי חבר ליכוד בתקופתו של מנחם בגין היתה דוגמא אישית לצניעות ערכים של יושר ואמינות הדר וכבוד וכיום הליכוד בראשות דון ביבי מסמל את השחיתות השינאה הש (מור)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

14. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (יוסף)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

15. דתי מחמד לממשלה חילונית. תמשיך ללקק לנו (יאיר לפיד)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

16. אתה ישן באותה מיטה עם לפיד, שלח וגרמן. אתה חושב שאנחנו מטומטמים? (לא מעוניינים להיות דתיי מחמד.)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

17. ברור שרבני הקו! אידיוט (דתיה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

18. מצחיק שאתה מדבר על הרב אריאל (י)

אין גבול לצביעות. יאיר לפיד אומר שצריך לשלול מהרב אריאל את הפרס וחילי טרופר מצטט אותו לצורך קמפיין לכחול לבן. תחליטו, הוא רב חשוב או אדם חשוך?
אין גבול לצביעות!

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

19. אולי הפשפשים חדרו למוחם של שונאי ביבי כי מצאו אחר שונה דת (למגיבים )

לכל אלה שמחפשים תחליף לא ימצאו כי הכל נגמר החיסול דת ישראל. אין לנו ארץ אחרת רק ארץ ישראל ועם עם ישראל עם דת ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

20. שמאלן רפורמי מביש. מרוב העיסוק האובססיבי של הסמול בהטמעה טרוריסטית של להטבי"זם מהגיל הרך, אפשר היה ממש לחשוד שכולכם בעניין. (אביחי)

שמאלן רפורמי מביש. מרוב העיסוק האובססיבי של הסמול בהטמעה טרוריסטית של להטבי"זם מהגיל הרך, אפשר היה ממש לחשוד שכולכם בעניין. אני כבר לא מדבר על איסור חמור ומפורש מבחינה דתית, אבל אין שום ציפייה כזו מכם מזמן. מפלגה שבלי בושה תומכת בכל מה שאני יהודי, ואפרופו הלהטבים- כולל בהכנסת (וזה בוצע בחסות האחראי על החינוך וסגן ראש מדינת תל אביב 10 שנים ח"כ אסף זמיר מכחול לבן - זה שדאג להזניח את דרום העיר ולהעיף בתי ספר של ילדים יהודיים כדי לשכן בהם מסתננים) אז בחסות אותו ח"כ מכחול לבן הורשו להכנס טרנסגנדרים פדופילים לגני יחדים בת"א, רק לדוגמא. גיוס הזוי של בנות כמו בצפון קוריאה והיגררות אחרי הפמיניסטיות הכי קיצוניות. נסיון לחסל את הישיבות ועוד ועוד. חבל להכביר מילים בכלל, אבדה הבושה אצל הרפורמיים למיניהם.

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

21. מקום 23 לשעבר במפלגת העבודה (עידן)

רץ כתף אל כתף עם שונאי היהדות המסורתית, כמו מירב מיכאלי יוסי יונה, סתיו שפיר ושות.
ביחד החבורה הזאת בזמן אובמה ניסתה לעשות הכל להקמת מדינה פלסטינית ומלחמה עקשת בכל מה שמריח יהדות.
הוא בדיוק הפנים של כחול לבן, חבורה של שקרנים דו פרצופיים. שמאל קיצוני במסווה של מרכז.

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

22. חילי טרופר שקרן (אפרים)

איך אפשר להאמין לו?

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

23. מפלגה שדגלה על דיגלה מאיסת כל היהדות!!! (אברהם)

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

24. כואב לראות כזה אידיוט חצוף פותח את הפה פעם זה היה על רבנים והיום על הכל (יהודי)

בושה, רפורמי אל תתערב בענייני דת אנו ממושמעים לרסותיהו וכן אני לא מתבייש להגיד שאני קווניק

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

25. כואב לראות כזה אידיוט חצוף פותח את הפה פעם זה היה על רבנים והיום על הכל (יהודי)

בושה, רפורמי אל תתערב בענייני דת אנו ממושמעים לרסותיהו וכן אני לא מתבייש להגיד שאני קווניק

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

26. חילי,קצת גילוי נאות לא יזיק-דבריך מרקדים בין צביעות לבורות.. (יצחק)

כמה בורות במאמר אחד שלא לומר צביעות.
גדלת בציבור הזה ולכתוב בצורה של שחור לבן במסווה של כחול לבן זו רשעות ואוולת.
היום כולם יודעים מי עומד מאחורי צהר ובית הלל.
אין הרבה רבנים שניתן להגדירם כמכילים וליבראלים ברוח היהדות כמו הרב הראשי הרב לאו שליט.א.
בחרת בדרך מסויימת,אל תירק לבור ממנו שתית.
בהצלחה לעם ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

27. ומי יקבע את הטון בממשלה (יהודי)

איימן עודה או בנט
נראה לי עדיף עודה כי מפלגתו תומכת טרור

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

28. אתה ודומיך מבזים את הלל הזקן (מרא דאתרא)

אתם עושים ממנו כאילו היה איזה "ר' נח מיקל" שמתיר כל דבר. הלוואי שאתה ודומיך תלמדו לקיים מחצית ממה שכתב הלל הזקן. אתם כל כך רחוקים ממנו....

דווח על תגובה לא ראויה
22.02.2020

29. תגובה ארוכה (ר.)

א. כחול לבן היא מפלגה רפורמית. בית הכנסת שלפיד לא מבקר בו הוא בית כנסת רפורמי, וגנץ הוא בובה בידיים של לפיד.

ב. גנץ תומך באוסלו ולפיד יזם את ההתנתקות, אז למה אתה חושב שהמחשבה על כך שכחול לבן תהרוס ישובים היא כל כך רחוקה מהאמת?

ג. גנץ סיכן גם את חיי חייליו, העיקר להגן על מחבלי האויב, והדברים ידועים.

ד. גם אריאל שרון אמר ש"דין נצרים כדין תל אביב" וראינו מה היה בסוף.

ה. גנץ הוא ממש נורא מסורתי, ולכן הוא גם כותב במצע שלו שהוא יגרום חלילה לחילולי שבת ולחילול קדושת הכותל, לפתיחת בתי קברות שלא על פי היהדות, ולמתן אפשרות לנישואין ולגירושין שלא על פי ההלכה לכל המעוניין בכך. (כאשר גירושין שלא על פי ההלכה משמעותם ההלכתית חמורה מאוד, כידוע לכולנו).

ו. אין רב "מאיר פנים" יותר מהרב דוד לאו שליט"א. אבל יש מי שחושב ש"מאיר פנים" הכוונה "חסר עמוד שדרה".

ז. החוכמה היא למנוע את הבעיה ולא לחפש איך לפתור אותה. והפתרון הוא שינוי חוק השבות, וסגירת הסוכנות היהודית שעסוקה בשנים האחרונות בעידוד גויים להגר הנה. ובפרט, כל היהודים בני קהילת ביתא ישראל מאתיופיה כבר עלו הנה לפני שנים. ולעומתם, האתיופים שנאספים במחנות ההגירה הם כל מיני גויים, שמישהו "נחמד" חילק להם חנוכיות וכיפות ושיכנע אותם להגר הנה. ובדיוק באותו אופן, גם רוב מכריע של המהגרים הנה מרוסיה בשנים האחרונות הם גויים גמורים, וחלקם אפילו כאילו שקנו תעודות מזויפות של סבים יהודיים כדי להגר הנה.

ח. מערך הכשרות אינו חולה. מי שחולה הוא מי שרואה ביהדות אויב במקום להבין שהיהדות, ושמירת השבת והכשרות, הם עוגן חיינו פה.

ט. הרב קוק גם אמר "הקודש מוכרח לשוב על כנו בתנועה הלאומית והציונית שלנו, כי רק עמו מקור חיים, ואז יחיה הוא בכחו גם את ערכי החול, אשר הוכנו ואשר עוד יוכנו להיות למסעדים, וזאת תהיה לנו דרך התשובה אשר תרפאנו מכל מחלותינו ותקרב את גאולתינו השלימה במהרה בימינו אמן ." (חזון הגאולה, עמ' קע). וזו, בעיני, יהדות מקרבת.

י. נטיה היא יצר. אף אחד לא מרחיק אף אחד. אבל יצר פסול הוא דבר שצריך להילחם בו. זה הכל. ובדיוק כמו שחילול שבת אינו לגיטימי, כך יחסים אסורים אינם לגיטימיים. בדיוק אותו דבר.

יא. נא לכתוב "הרב כהנא". לא "כהנא". קצת כבוד. הרב כהנא חשב שאפשר לעשות טרנספר לערבים כיוון שיש להם מספיק ארצות. מה כל כך פסול בדבריו? ולמה אתה מזדעזע מכהנא ולא מזדעזע משותפך למפלגה, לפיד, שלא רק חשב אלא גם יזם ותמך וסייע לביצוע הטרנספר בכפיה !!!! של יהודים מעזה? למה אתה מזדעזע ממתן לגיטימציה לתומכים בטרנספר של ערבים, ולעומת זאת אתה חבר במפלגה שתומכת ודוגלת בטרנספר בכפיה נגד יהודים????

יב. הנושא של מדיניות כלכלית כזו או אחרת הוא בודאי נושא חשוב, אבל ראינו טוב מאוד איך חבר מפלגתך לפיד התנהג כשר אוצר. רמז: הוא רק העמיק פערים ועשה כל מה שיכול היה כדי לפגוע בגבינה של הסנדוויצים של הילדים החרדיים, בטיפולי הפיזיוטרפיה של הילדים הנכים במוסדות החינוך החרדיים, ובקייטנות של ילדים רק בגלל שהם לומדים במוסדות חינוך חרדיים. כך שאתה כאדם חברתי ואידיאליסטי - לא ברור מה מצאת להיות באותה מפלגה של שונא אדם כזה.

יג. יישר כח על תרומת הכליה. יהי רצון שבזכות זה תזכה שייפתחו עיניך ותראה מי הם חבריך למפלגה ותבין שאתה לא זה שקובע שם את הכללים אלא אתה רק עלה התאנה שלהם. והם רק משתמשים בך ובתמימות שלך וביושר שלך באופן מאוד מאוד ציני. חבל!

יד. בהצלחה בהתעוררות.

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

30. להזכירך הסיסמא שלכם היא : ממשלה חילונית! (מיטל)

אז או שאתה תמים או שאתה משקר לציבור הבוחרים.
ציונות דתית מחזקת את מפלגתה! למרות הקושי. יש רק מפלגה אחת שגם תקדם את הערכים הלאומיים יהודיים , גם תדאג למגזר, גם מחוייבת לימין וגם עוברת את אחוז החסימה.
ימינה. בעז"ה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

31. ניכרים דברי אמת (דוד)

ישר כוחך. הציונות הדתית האמיתית היא של אנשים עם אידיאולוגיה. ולא פוליטיקאים שבמקרה הטוב רק חרדים לכסאם ובדרך כלל לממונם ועושים שקר עם הבוחרים.

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

32. אתה ושכמותך לא מייצגים את רבני הקו או רבני צוהר, אז מה אכפת לך?? (יואב)

שמאלנים רפורמיים בטוח לא מייצגים את התורה בכל מקרה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

33. אתה לא מתבחיש להיות חלק ממפלגה ששונאת ומחרימה את הדת ודתיים?! תוריד את הכיפה! (טרופר יא צבוע אחד)

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

34. לא זכור לי שאפילו רבני צה"ר הסכימו לנישואי "גאים", נישואין עם עיזים, שנאה ובוז לישבות וכל מה שאתה ומפלגתך מקדמים. (כחול לבן מפ' ארורה)

לא זכור לי שאפילו רבני צה"ר הסכימו לנישואי "גאים", נישואין עם עיזים, כלבים, שנאה ובוז לישבות וכל ה"דברים הטובים" שאתה ומפלגתך מקדמים. אתם לא בית הלל, אתם אפיקורסים שמקדמים אנטישמיות והרס כל מה שיהודי במדינה, אתם הסכנה הכי גדולה לעם ישראל!

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

35. חילי ה"חכם" (יצחק)

השועל הרעב קורא לדגים שבים "בואו אלי, אל היבשה, ונחיה יחד כמו שחיו אבותינו ביחד" עונים לו הדגים "וכי אתה הוא זה שמכנים אותו החכם שבחיות? אינך אלא טיפש! ומה בים אנחנו לא רגועים וחוששים מכל הטורפים, קל וחומר ביבשה, שאינו מקום חיותנו ועוד בחברתך, ודאי שנמות שם". אתה שם ה"פיקח" שבחיות כחול-לבן הבנת את זה ????

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

36. הכל סבבה, אבל אתה במפלגה הלא נכונה (יוחאי)

כיום יש מפלגה אחת שסדר היום שלה ציוני דתי, גם אם ממש לא אופטימלי.
המפלגה שלך ח"כ טרופהר אינה כזו.
מחר ראש המפלגה שלך ימכור (כמו הליכוד) את נושאי הדת לחרדים
ואתה תתמוך.

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

37. כל מילה בסלע (אני)

אתה יותר קרוב למפדל של אבא וסבא שלי ממה שבנט ופרץ. יש מנדט שניים של מימד ומאוכזבי הבית היהודי שנמצא איתך ועם הנדל בכחולבן

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

38. איזה צבועים אתם. דת לא מעניינת אותכם, רק להעיף את הדת זה מה שמעניין אתכם. (6)

רק לפני כמה ימים גנץ דיבר על ביטול הסטטוס קוו שנהגה ע"י הרב מדן מהגוש....

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

39. טרופר טרופר איכה (יב"א)

את קולך שמעתי ואירא - כי עירום אתה וערום אתה.
הציבור הדתי הלאומי בוחל במזויפים. לא מעוניין בתחליפי הרבנים המקעקעים את הרבנות הראשית שהקים מרן הראה קוק זצל- מכיוון שלא השכילו לדאוג ולוודא שיעמדו בראשה רבנים ציונים דתיים לאומיים.
אותם הקוראים לעצמם רבנים או רבנים-דוקטורים, המבחינים בין הלכה מחייבת למנהגים שאינם מחייבים, ובקטנות מוחם קובעים מהי הלכה ומהו מנהג - אינם יכולים להנהיג במדינה יהודית .

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

40. כחול לבן =שחיתות היכנסו והפיצו!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר. מכיוון שהתקשורת לא אוהבת לעסוק בחשדות הקיימים כנגד כמה מבכירי הרשימה החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט)..

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.. (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

41. בוודאי שלא רבני כחולבן (אביהו)

ובוודאי ובוודאי שלא רבני "בית הלל" הנושאים את שם הלל הזקן לשווא
ולא רבני צהר המקעקעים את סמכות הרבנות הראשית רק מפני שנשמטה מידי אנשי המפדל בגלגוליה השונים

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

42. איזה מאמר יפה של רפורמי (ענת)

התורה קובעת עמדה ברורה לגבי להט"בים ואתה קובע נגד התורה????

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש עיריית ירושלים משה ליאון בלשכתו בכיכר ספרא צילום: כיפה

משה ליאון לכיפה: בשל נגיף הקורונה ברכת כהנים מבוטלת

קרא עוד