האם צריך לומר הלל על 'תכנית המאה'? ראש מועצת בית אל בטור מיוחד לכיפה

"זהו מהלך היסטורי עם חורים שצריך ואפשר לסתום אותם. החלת הריבונות צריכה להתקיים מחר בבוקר בהחלטה קצרה כפי שהחילו ריבונות על ירושלים ורמת הגולן בזמנו, זהו צו השעה" | ראש מועצת בית אל, שי אלון, בטור מיוחד

שי אלון
ג בשבט התשפ
,
29 בינואר, 2020 14:31
שי אלון, ראש מועצת בית אל

שי אלון, ראש מועצת בית אלצילום: יחצ

האם זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו? האם אנחנו צריכים לומר הלל?

פחות מ-24 שעות לאחר שהוצגה בפנינו 'תכנית המאה', של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ואנחנו עדיין לא יודעים את התשובות לעיל. התכנית העמוסה בפרטים הכתובה על עשרות אם לא מאות עמודי נייר מנסה לפתור את הסכסוך עתיק היומין בין יעקב לעשיו.

ככלל, גם אני, כמו כל תושבי יהודה ושומרון מאמינים חפצים בשלום, אנחנו מתפללים שלוש פעמים ביום לשלום, המילה שלום שגורה בפינו כל יום כל היום. אנחנו עייפנו מפיגועים, עייפנו מהלוויות, מבכי ודמעה.

אבל, יש חשש, יש חשש כבד שהתכנית הזו תתהפך עלינו במוקדם או במאוחר. 

מדינה פלסטינית על שטחי יהודה ושומרון זה קו אדום. ככל שזה תלוי בי ובחבריי להנהגת ההתיישבות, מדינה פלסטינית לא תקום.

מדינה פלסטינית תביא עלינו עוד הרוגים, עוד טילים על מקומות של הכרנו, תושבי כפר סבא רעננה פתח תקווה וגבעת שמואל יכירו את חדרי הביטחון מקרוב. תושבי בית אל עפרה ופסגות ייסעו בנגמ"שים ממוגנים לירושלים, תושבי השומרון יצטרכו מסוקים כדי להגיע לגוש דן.

תראו, אפשר בהחלט לגחך על הדברים וההקצנה שאני כותב פה, אבל אני נזכר בסרטון שהופץ לפני כמה שנים עם בכירי הממשלה שטענו כי העזתים לא ירו טיל אחד לעבר מדינת ישראל לאחר הגירוש מגוש קטיף.

אני ארענן את זכרונכם לרגע:
חבר הכנסת מאיר שיטרית: "איום על יישובי הנגב והדרום? "טענה מגוחכת"
חבר הכנסת רן כהן ממרצ: אם לא נצא מעזה טווח הטילים יגיע עד לאשקלון אפילו"
חבר הכנסת והרמטכל לשעבר שאול מופז: "מהלך הכרחי, יפתח פתח למציאות אחרת"
חבר הכנסת אופיר פינס: "הבן שלי החייל, לא יצטרך לשרת בעזה".

והיו עוד רבות של הצהרות תמיכה בגירוש, טילים על תל אביב אמרנו, הם קראו לנו הזויים. אז הנה תקראו לי הזוי גם היום, אין לי בעיה. העיקר שאעמוד בגופי ואשמור על תושבי גוש דן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם נשיא ארצות הברית עשו היסטוריה אמש, הלכו הכי רחוק שאפשר כדי לנסות להביא את השלום כאן למזרח התיכון המדמם. זהו מהלך היסטורי עם חורים שצריך ואפשר לסתום אותם. החלת הריבונות צריכה להתקיים מחר בבוקר בהחלטה קצרה כפי שהחילו ריבונות על ירושלים ורמת הגולן בזמנו, זהו צו השעה.

לסיום, יש חלקים בתכנית שיטיבו עם הפלסטינים, התקציב הענק של 50 מיליארד שקלים שהם יקבלו יכול בהחלט להוציא אותם מעוני לרווחה, האוטונומיה האזרחית תיטיב איתם. אבל אני לא אקבל מדינה פלסטינית. אנחנו ניאבק על כך בכל הכוח.

שי אלון הוא ראש המועצה המקומית בית אל

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
29.01.2020

1. כמה שטויות במאמר אחד! ללק ולדבר את השפה של השמאל על שלום. הרי עם התוכנית יופסקו פעולות הטרור ? נראה כמו מאמר של שלום עכשיו ! (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

2. איזו רדידות של שכנועים. זה ראש המועצה של בית אל ? הבעיה עם הקמת מדינה פלסטינאית הינה רק בעיה בטחונית ממ שמבייש את הנהגת המתנחלים הדתיים. זו ארץ אבותינ (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

3. לומר הלל על אוסלו ג' ? בושה וחרפה ! (אברהם)

התוכנית הזו הינה כולה בגידה על ההתיישבות ביהודה ושומרון. בושה וחרפה שראש מועצה ובמיוחד של בית אל מוכן לשיר הלל על התוכנית העלובה הזו. מסירת 80% מהשטחים לאוייבינו הינה סיבה לחגיגה ?
אוי לישוב שכך מתבטא ראש המועצה שלה. זו סופה של ההתיישבת האידאליסטית.

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

4. הטיעונים של כותב המאמר מזכירים את הטיעונים של אריה דרעי שלא התנגד להסכם אוסלו. ארץ ישראל שלנו מר אלון ולא של הערבים (ברוך)

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

5. משפחת הסנדק דון ביביבלוף משפחת פשע מאורגן -משפחת זדון ומדון -חלאות המין האנושי -לתפארת מדינת ישראל (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

6. בקרוב ישבו באותו תא בכלא -הסנדק דון ביבי -דוד ביטן -חיים כץ -מכלוף דרעי -וליצמן -חבורת עבריינים מזוהמים (פייגלין)

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

7. עצוב ומביש לראות שמי שדוחף ומוביל כיום את חילוץ דון ביבי וכנופייתו מהשחיתות הנוראית הם נציגי הציונות הדתית ורבניהם בושה וחרפה לא על הדת הזאת גדלתי (צדיק)

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

8. מאמר מטומטם. על מה יש לשמוח על הפקר שטחי ארץ ישראל ? ולברך הלל ? ארצינו מחלקים ! (נטלי)

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

9. האמירה שתוכנית המאה טובה כשטמונה בה העברת נחלתינו לאוייבים, הוא דבר חמור ואובדן הדרך של הציונות הדתית. (שלום)

האמירות חשובות ממעשים.
האמירה שתוכנית המאה טובה כשטמונה בה העברת נחלתינו לאוייבים, הוא דבר חמור ואובדן הדרך של הציונות הדתית.
השמחה שישובי יוש יוכרו לסיפוח, מעלה ספקות רבות למניעים של המתנחלים בכל השנים מאז אוסלו. האם עצם הכרת ישובינו, וקרי עצם האיכות חיים שלנו שנוכר כישוב במדינת ישראל, מצביע על כך שכל המחאות בשנים האחרונות של אוסלו היו ריקות מתוכן ערכי ? רק האינטרס הקטן שלנו הוא החשוב ?
אין לאף אחד סמכות לוותר על ארץ ישראל, לא בדורינו ולא בדורות הבאים. כל המדבר על הסכמת התוכנית יורק בסופו של דבר על ה', ועל המתנה שקיבלנו ב 67.
שי אלון טועה טעות חמורה !

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

10. מאמר של הרב קלנר (דוד רוזנבלום)

טראמפ הוא "כורש" שלנו. אבל ...
... זו העלאה על דל שפתיים את מה שאסור להעלות על דל מחשבה!

בראש השנה וביום הכיפורים אנו אומרים את תפילת "וּנְתַנֶּה תֹקֶף קְדֻשַּׁת הַיּוֹם", אותו אמר רבי אמנון ממגנצא לפני שהחזיר נשמתו לבוראו, לאחר שהמלך קצץ את כל איברי גופו קציצה אחרי קציצה – למעט את לשונו. מספרים שהמלך אהב מאוד את רבי אמנון ממגנצא ולחץ עליו להמיר את דתו לנצרות, ולאחר שהמלך ביקש ממנו לעשות זאת שוב ושוב ושוב, השיב לו רבי אמנון: "תן לי שלושה ימים לחשוב על כך"... כאשר הגיע לביתו, השתומם רבי אמנון על דבריו: "כיצד אמרתי שאחשוב על כך?!"... רבי אמנון לא שב אל המלך. המלך שלח לקרוא לו, ורבי אמנון הובא בעל כרחו אל המלך. "אני אגזור את דיני", אמר רבי אמנון, "אנא, אדוני המלך, קצוץ את לשוני שאמרה שתחשוב על כך". אמר לו המלך: "לא! את הלשון לא אקצוץ! את הרגליים שלא באו – אקצוץ, את הידיים שלא באו – אקצוץ"... כל זה אירע בערב ראש השנה, ובראש השנה ביקש רבי אמנון שיביאו אותו על גבי מיטה לבית הכנסת, הוא אמר את תפילת "ונתנה תוקף" – ופרחה נשמתו. לאחר מעשה הוא התגלה בחלום לרבי קלונימוס בן רבי קלונימוס, לימד אותו את התפילה וביקש ממנו להפיץ אותה בכל ישראל. ומאז אנו מתפללים את התפילה הזו בימים הנוראים.
לומר שאנחנו נחשוב על כך שאולי נבגוד בארץ ישראל?! לא יקום ולא יהיה! לא יעלה על דל שפתינו!
ואל תאמר: "זו פוליטיקה, אלו הם תרגילים, לא ייצא מזה כלום" – אסור לומר את זה! זו בגידה בדבר הקדוש לנו ביותר! הקשר שלנו עם הקב"ה הוא דרך הקשר שלנו עם ארץ ישראל, ולכן אל תתייחס לארץ ישראל כאל נדל"ן וכאל מניפולציה לקידום האינטרסים הפוליטיים שלנו, מפני שבכך אתה בוגד בקב"ה, בוגד במהות שלך, אתה בוגד באמונה שלך.
זה חוסר קשר לארץ ישראל, חוסר קשר למהות שלך, זוהי כעין עבודה זרה.
ש. אבל אם אני אדפוק את הראש בקיר ואומר 'לא' – לא יקרה כלום?
ת. עם האמת לא משחקים. וכאשר אתה מסכים לוותר על חלק מסויים של ארץ ישראל – הדבר מלמד על כך שכל היחס שלך לארץ ישראל איננו אמיתי, אינך קולט את ארץ ישראל כערך החיים שלך, כמקום שעל ידו אתה מתייחס אל האמת, אל המוחלט, אל הנשגב, אל הקודש. ארץ ישראל אינה הויית החיים האלוהית שלך, אלא משהו חיצוני לך (אורות, ארץ ישראל, א).
אני שומע את השאגות של הרב צבי יהודה: "וְאֶת אַרְצִי חִלֵּקוּ" (יואל ד, ב)! בדיוק על זה הוא זעק! גם אז, בהקמת המדינה, אמרו שאם לא נסכים אז לא נקבל כלום – והרב צבי יהודה צעק: "וְאֶת אַרְצִי חִלֵּקוּ"! "איפה שכם שלנו?" – אתה מוותר על שכם?! מי שמך לוותר על שכם?! הארץ הזו אינה שלך אלא של הקב"ה, "כִּי לִי הָאָרֶץ" (ויקרא כה, כג).
וכולם שמחים...
זה אסור! זו בגידה בארץ! על זה אנחנו אבלים בתשעה באב, "וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה" (תהלים קו, כד). זו בגידה בארץ, בקב"ה, בתורה, בכל, כי הכל תלוי בזה, ואסור לנו לדבר בצורה שכזו, אסור לנו לחשוב בצורה שכזו, והעובדה שאיננו מבינים זאת – זה חיסרון גדול בנו!
אומרים: "זו הזדמנות שקורית פעם במאה, לא היתה הזדמנות שכזו מעולם"... רבותיי, וכי מישהו שיער שיהיה "אביב ערבי"?! וכי המציאות מתנהלת על פי התוכניות שלנו, על פי מה שאנו מבינים, על פי האופורטיניזם שלנו, על פי הפרגמטיזם שלנו?!
אינכם ריאליים! אתם הזויים!
למציאות יש את החוק שלה, את הסדר שלה, את ההתנהלות האלוהית שלה, - לכן אל תשקר, אלא תאחז באמת, - והאמת תנצח!
איך? אני לא יודע! אבל כל מה שמתנהל כאן אינו מתנהל כפי שאנחנו חשבנו... התפקיד שלנו אינו להיות אופורטוניסטים אלא להיות אנשי אמת.
ש. והרי מדובר במדינה פלסטינית ללא צבא?
ת. "ולא נעזבה ביד זולתנו מן האומות או לשממה" (רמב"ן, מצות עשה ד). ברגע שאתה אומר שהפלסטינים ריבוניים על חלקים מארץ ישראל – זו בגידה בארץ ישראל!
ואנחנו נקבל את זה 'בהפוכה' – "וְאִם לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת ישְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם וְצָרֲרוּ אֶתְכֶם עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם ישְׁבִים בָּהּ" (במדבר לג, נה).
מה פתאום אנחנו מתייחסים אל הפלסטינאים?! אף אחד בעולם כבר לא מתייחס אליהם! הערבים כבר לא מתייחסים אליהם! רק אנחנו מתייחסים אליהם – וכתוצאה מכך גם האמריקאים מתייחסים אליהם... הפלסטינאים לא היו קיימים ולא יהיו קיימים – מספיק עם השקרים!
אני ריאלי.
ש. אז אין פתרון לסכסוך?
ת. ראה כמה אתה שטוף מוח על ידי התקשורת. הסכסוך ייפתר ברגע שנדע מה אנחנו רוצים מעצמנו! אבל בינתיים אנחנו לא מכירים מה זה עם ישראל, מה זו ארץ ישראל, מה אנחנו בכלל עושים פה. במקום לדבר שטויות, תיצור כלכלה, בטחון, תקים את הרוח, את התרבות, שים לך ייעוד לאומי להישגי יצירות מוסריות רוחניות כדי ליצור תשתית להופעת הנבואה – זה התפקיד הלאומי שלנו. תשקיע אנרגיות בזה, ותהנדס את כל האנושות שכבר מסתכלת עלינו ומצפה מאיתנו. רק את השפה הזו האמריקאים מבינים! כך הם מדברים! וכך הם עושים!
זו הלוגיקה של טראמפ. הרי השגרירות האמריקאית עברה לירושלים בגלל תפיסת העולם האוננגליסטית המדברת על גאולת ישראל!
עם הנבואה שב לארץ הנבואה ובא להגשים את חזון הנבואה – זה מה שהאנושות מצפה לשמוע מאיתנו.
מה שמזיז את המהלכים הפוליטיים של טראמפ – זה זה!
רק במשרד החוץ של מדינת ישראל לא מדברים כך...
"אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל ה' לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה" - ורק לאחר שהגויים מבינים זאת רק אז גם אנחנו אומרים – "הִגְדִּיל ה' לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים".
ש. מדוע הגויים מבינים ואנחנו לא?
ת. כי אכלה אותנו ארץ אויבינו, דפקו אותנו, אנחנו פוסט-טראומטיים ויהודונים שלא התאוששנו ממה שעשו לנו לאורך אלפיים השנים האחרונות עם "אקורד הסיום" של השואה. אנחנו דפוקים! זהו! זו האמת הפשוטה! לכן גוי ישר מבין בצורה פשוטה וישרה את מה שיהודי מתוחכם איננו מבין...

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2020

11. בספק אולי צריך לומר קינות על התוכנית הזו ככה לשמוח על שאנחנו מוכנים למסור חלקים מארצינו מה זה משחק המאבק על הארץ כל גרגיר בארץ קדוש ואסור לגעת בו ולתת (נתנאל)

דווח על תגובה לא ראויה
30.01.2020

12. אמירת הלל על קריית טרצינו בגזרים.זו הרמה של בית אל אם יש ראש מועצה כזה מבולבל ? (מתי)

דווח על תגובה לא ראויה
30.01.2020

13. אמירת הלל על קריית טרצינו בגזרים.זו הרמה של בית אל אם יש ראש מועצה כזה מבולבל ? (מתי)

דווח על תגובה לא ראויה
30.01.2020

14. אמירת הלל על קריית טרצינו בגזרים.זו הרמה של בית אל אם יש ראש מועצה כזה מבולבל ? (מתי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יפעת שאשא-ביטון צילום:  Hadas Parush/Flash90

מכה לנתניהו: הוועדה אישרה סופית את פתיחת חדרי הכושר והבריכות

קרא עוד