הרב אליצור: "הקמפיין של נעמ"ת משכנע את הגבר המטריד שהוא בסדר"

הרב איתי אליצור, חבר בארגון בוחרים במשפחה, יוצא נגד הקמפיין ההטרדה המינית של נעמ"ת ומסביר מה הן הסיבות בגללן הוא מיותר ומזיק

הרב איתי אליצור
כט בחשון התשפ
,
27 בנובמבר, 2019 10:32
 אילוסטרציה גבר ואישה

אילוסטרציה גבר ואישהצילום: shutterstock

ארגון נעמ"ת יצא בקמפיין "אלימות כאן זה מתחיל". הקמפיין מראה נשים שנוהגות בגברים כפי שגברים נוהגים בנשים, כדי שהגברים ירגישו מה מרגישות הנשים. והמסקנה: הכל מוביל לאלימות. הקמפיין הזה מיותר ומזיק. וזאת משלש סבות עיקריות.

סיבה ראשונה: הוא מיותר מפני שכל גבר שמטריד אשה יודע בדיוק שהיא מוטרדת וסובלת. הוא לא צריך שיסבירו לו את זה. הוא כבר יודע את זה. (עובדה שהוא לא ישתוק אם מישהו יעשה ככה לאחותו או לבתו). זה לא מחדש לו שום דבר. זה רק מחזק אצלו את התחושה שזה "אולי לא כ"כ בסדר אבל ככה כולם עושים".

סיבה שניה: המתודיקה של הקמפיין מראה עד כמה הוא מגוחך. הפמיניסטיות כ"כ מתעקשות שאין הבדל בין גברים לנשים, עד שהן לא רואות את האבסורד שמתודה שלהן. האשה המוטרדת בכלל לא דומה לתמונת הראי של הגבר המוטרד. אשה שגבר "מתחיל" איתה הרבה יותר פגועה מגבר שאשה "מתחילה" איתו. הגבר בנוי אחרת. בו זה הרבה פחות פוגע. זה כמובן רע מאד. אבל זה לא פוגע בכבוד האדם שבו. (לצערי יש הרבה גברים שממש נהנים מזה). אשה שעושים לה את זה – פגעו בצלם האנוש שבה. אז אם תראו לגבר תמונת ראי הוא סוף סוף יבין איך האשה מוטרדת??? להפך. עד היום הוא הבין את זה מצוין, עכשיו אולי הוא יחשוב שזה דוקא סבבה. האיש הוא לא אשה והאשה איננה איש.

הסיבה שלישית: הקמפיין הזה מיותר, משום שהוא מגדיר לא נכון את הבעיה. הטרדה היא דבר חמור מאד, גם אם היא לא מביאה לשום אלימות. אדרבה, היא הרבה יותר חמורה מאלימות. אז למה לומר שהכל מביא לאלימות? גם צילום והפצה של תמונות מיניות ומחפיצות של נשים הוא מספיק חמור גם אם הוא לא מוביל לשום אלימות. תעשו קמפיין נגד זה. מצוין. אבל למה לערבב את כל המושגים?

ולגבי שאר התופעות זה פשוט מגוחך: מי שלועג לאשה שהיא לא מצליחה לחנות יבוא לידי אלימות?! מי שנותן לאשה שכר נמוך יבוא לידי אלימות?! מי שמארגן אירועים נפרדים יבוא לידי אלימות?! נו באמת. מה השטויות האלה?(כמובן שרק גברים לועגים לאשה שהיא לא מצליחה לחנות, בעוד שנשים אף פעם לא לועגות לגבר האידיוט, בעל האינטלגנציה הרגשית הנמוכה, שלא מבין שום דבר עד שיגידו לו בפירוש, ושלא מצליח לקרוא בלי שגיאות אפילו רשימה למכולת).

משלש הסיבות האלה, הדבר היחיד שהקמפיין הזה יכול לגרום לו הוא שאנשים ישתכנעו שזה מביא לידי אלימות וינהגו באלימות. לקחתן את כל המאבקים שלכן (שחלק מהם בהחלט מוצדקים), עשיתן מהכל סלט אחד גדול, וכרכתן את הכל באלימות. יש מספיק תופעות שצריך להלחם בהן. אבל הקמפיין הזה ממש לא עושה את העבודה. הקמפיין הזה רק מציג את העולם כאילו יש בו מלחמה בין המינים: בין הגברים האלימים והרעים לבין הנשים המסכנות וחסרות הישע.

במקום שכולנו נתאחד נגד התופעות החמורות של הטרדה, החפצה ומיניות, אתן מתעקשות ליצור מלחמה מדומה בין הגברים בעולם לבין הנשים בעולם. אינני יודע איזה אינטרס זה משרת, אבל את האלימות זה לא יפחית.

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
27.11.2019

1. התבלבלת (854)

לעג ההוא תופעה של אלימות. מטרתו לפגוע. לא סתם דברו חכמים על שפיכות דמים.
שכר נמוך ניתן עי אנשים שהם אלימים ומנצלים את כוחם. יש אלימו פיננסית.
וכן הלאה.
תלמד. תבין. תחכים ואז אולי אפילו תשנה את דעתך.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

2. איזה שטויות אתם כותבים (תמר)

אלימות והטרדה כלפי נשים הוא חלק מעמדם החברתי הנמוך יותר. לא רק המעמד הנמוך מסביר את האלימות אבל ברובו כן. לכן גם אם הטרדה היא תופעה נפרדת, זה עדיין חלק מיחס לנשים כשוות בחברה.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

3. אם אלימות באה רק מתוך התנשאות, איך יש אלימות של נשים כלפי גברים? (תושב מטה בנימין)

מחקרים טוענים ששיעור האלימות של נשים כלפי גברים דומה למדי לאלימות ההפוכה.
אם התיאורעה הפמיניסטית היתה נכונה, שגברים אלימים כלפי נשים מפני שהם רואים אותן כנחותות מהם, תופעה זו - של נשים המכות את בעליהן - לא יכולה היתה להיות בכלל!
אולי בשל כך ארגוני הנשים פשוט מתכחשים לכך, מתעלמים מנתונים אלו ומעלימין אותם.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

4. ל1, שכר הוא לא גבוה ולא נמוך. הוא ניתן בתנאי השוק, ולפי חוק שכר מינמום וכו'. (אייל,)

לא להפיץ פייק ניוז ותיאוריות כלכליות ואידאולוגיות הזויות, גם אם זה נחשב לפעמים "אין". אם אתה מחפש עובד שישפץ לך את הבית, אין דבר כזה שכר נמוך. אן שכר גבוה. יש את השכר שקבעתם. לא מתאים לך, אל תשפץ וההפך. אם נשים מרוויחות פחות "ולא בצדק" כל מנהלי החברות היו מעסיקים נשים ולא גברים, ומנהל שלא היה עושה את זה היה מפוטר חיש קל על ידיד הדרקטוריון. או שלחלופין החברה שלו הייתה פושטת את הרגל. (כי החברה המתחרה היתה עובדת יותר יעיל....) אבל כמובן שזה לא המציאות. מש"ל. מי שמרוויח פחות, הוא או אחד שמשקיע בדברים אחרים, או מישהוא שפחות מוכשר בעבודה מסויימת. נשים מוכשרות יותר בעבודות מסוייימות, וגם בדברים אחרים שהם לא עבודה "נטו" אז מה? זה מפריע לי? התיאוריה על השכר נדחפת כדי להראות שכולם שווים. אין שום ייחוד לאדם בעולם, אין לו תפקיד ואין לו מטרה. הוא בדיוק כמו הארנב או הצמח לידו.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

5. ל3. גם נשים אלימות הן תוצר של השובניזם (תושב מטה אשר)

רוב הנשים האלימות כלפי בני זוגן מתנהגות כך דווקא לפי האידיאל השובניסטי המעוות של עליונות הגבר הדומיננטי כלפי האישה. הקורבנות שלהן הם גברים שבעיניהן "חוטאים לתפקידם" הגברי.
ביעור השובניזם יבער גם את התופעה הזו.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

6. דברים כדורבנות! בוז לפמניסטיות! כבוד למשפחה מאוחדת (דתיה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

7. הפתרון היחידי למנוע התרדה הוא חינוך לאמונה בבורא עולם ושכר ועונש שתפסיקו לבלבל את המוח, וצריך גם לעודד את הנשים שלא ילכו בצורה חצופה. (אחד העם)

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2019

8. כממה תמימות צריך כדי (ל 4)

לאמר ששכר הוא פונקציה של כוחות השוק.
אם כך נשים היו אמורות לקבל שכר גבוה יותר מגברים.

דווח על תגובה לא ראויה
28.11.2019

9. מורגש שמעולם לא הוטרדת מינית בידי נשים (גבר)

לא מחמיא ולא נעליים. מ-ט-ר-י-ד כשמו ואתה יודע מה? משפיל. נסעת פעם באוטובוס ואישה מבוגרת עומדת לידך נצמדת אליך ומלטפת לך את הישבן ובו בזמן בוהה בחלון?? היית פעם מורה יחיד בחדר מורים (בתכל'ס מורות) ושמעת הערות על הגוף שלך? - אני כן אז אל תדבר בשמי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
הרבנים בהר הבית צילום: חיים קרויזר מטה ארגוני המקדש

עשרות רבנים עלו להר הבית, לזכר הרב רבינוביץ'

קרא עוד