סגור

אי אמון במערכת המשפט - פיקוח נפש ציבורי

כתבי האישום נגד ראש הממשלה הביאו להתבטאויות קשות נגד מערכת המשפט, דווקא ממי שאמונים עליה, יו"ר ארגון רבני בית הלל, הרב מאיר נהוראי, מגיב לתמיכת הרב דרוקמן בנתניהו, וטוען כי מדובר ב"פיקוח נפש ציבורי"

הרב מאיר נהוראי
כז בחשון התשפ
,
25 בנובמבר, 2019 20:29
הרב דרוקמן וראש הממשלה בנימין נתניהו

הרב דרוקמן וראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: צילום מסך מתוך ועידת החינוך של מקור ראשון ומרכז ישיבות בני עקיבא

יום עצוב. הלב כבד, בשעה שראש ממשלת ישראל חשוד בעבירות חמורות

ניתן לדון האם הוא יכול להמשיך לכהן במידה והחוק מאפשר לו. ניתן לדון האם השמועות שהופצו במהלך השנים פגעו בהליכים. ירדו הרבה קבים של שנאה ומחלוקת סביב פרשיות ראש הממשלה. אבל בשורה התחתונה - ישנן מערכות שהן מפקחות על יושרם של אנשי ציבור, ואל לנו לפגוע בהן. הנזק הוא עצום וכל פגיעה בסמכותם פירושו פגיעה בסדר הציבורי. 

ירידת האמון בבתי משפט בשנים האחרונות, היא תופעה שצריכה להדיר שינה מעיני כל אזרח החפץ לחיות במדינה מתוקנת, בין שהוא שופט, עורך דין או מתדיין. ההשערות השונות שהצביעו על הפוליטיזציה של בית המשפט העליון כסיבה העיקרית לירידת האמון בבתי המשפט, אינן בהכרח משכנעות. אולם כעת אנו ניצבים אל מול בעיה קשה יותר; ערכאות השיפוט והביקורת נמצאות תחת שבט הביקורת של מי שאמון עליהן, דהיינו הממשלה והעומד בראשה.
הפגיעה במערכת המשפט על ידי ראש הממשלה, עלולה להביא אותנו לאסון חברתי, שכן ייפגעו מערכות האכיפה והמשפט, וכל אחד ינהג כרצונו וירגיש נרדף בעת שייתפס בקלונו. 

חכמי ישראל לדורותיהם סברו, שהמשפט הפלילי מופקד בידי ערכאות אזרחיות, ולכן פגיעה במעמדן אסור גם הלכתית. איני רוצה לחרוג מסמכותי ולייעץ לראש הממשלה מה לעשות, אולם עלינו לדחות בשאט נפש כל פגיעה במוסדות המפקחים על הסדר הציבורי. פגיעה במוסדות היא פיקוח נפש ציבורי. אסור שאהדה כלפי אדם, ויהיה תפקידו אשר יהיה, תקלקל את השורה ותגרום לפגיעה במוסדות הצדק של המדינה.  

הרב מאיר נהוראי הוא יו"ר ארגון רבני בית הלל, רב המושב משואות יצחק ור"מ במדרשת מגדל עוז

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
25.11.2019

1. מי שמכם (רבני בית הלל אלק)

קניתם תעודת רב. זה לא אומר שאתם רבנים
אתם פוליטיקאים קטנים ועלובים המחןפדים לרבנים.
מה לכם ולבית הילל.
טלו קורה מעינכם
וחיזרו לאשתפות שמשם לוקחתם

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

2. מנהיגות עלובה היורדת לשפכים (סמדר)

להתעלם ולזרום ולא לתת להבלים של מטורללים להכנס לחיינו; זו חבורה שהנוער עזב ועוזב אותם והם מחללי שם שמיים ; האיחוד הלאומי וכנופיות סביבו כולל אלה המתהדרים בתואר רבנים - הביאו עלינו חורבן בצורת חילולי שבת ! תופעה מכוערת כמו סמוטריץ ושקד ובנט הם כתם עלינו הסרוגים השפויים הנורמליים : נשאר לנו רק רברפי וגם הוא לא מתאים ומדבר שטויות בסיטונות… אולי אשתו תסכים להנהיג? לפחות יש לה שכל ישר

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

3. נו באמת... אימון עיור ברבנים - לא בסדר, אימון עיוור בקצינים - לא בסדר, אימון עיוור בפוליטיקאים - לא בסדר, אבל אימון עיוור במערכת המשפט - הכי בסדר! (אם מתעלמים מבעיות במערכת כה חשובה - זה הפיקוח הפש הלאומי!)

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

4. איזה רב ישוב הולך בלי זקן מגולח למשעי והוא מעביר בקורת על רב רציני מכובד מבוגר ממנו וחכם ממנו-זו בקורת של שוטה חסר מוסר ודרך -ארץ! (גימי-יהודי מיהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

5. הפוך (מפוקח)

אין סימפטיה אישית לנתניהו.
פיקוח הנפש הציבורי הוא ההפיכה השלטונית וביטול הדמוקרטיה על ידי מערכת המשפט. לא נקבל המצאת עבירה (שוחד הוא גם סיקור חיובי) ואכיפתה באופן סלקטיבי רק על נתניהו. דמוקרטיה היא שלטון העם- ועל זה יש להילחם.

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

6. מדינה בתוך מדינה (דוד בן מאיר)

קודם יש לציין שהכותב הואיל בטובו לא לייעץ לראש הממשלה, זו חריגה מסמכותו. אבל אין זו חריגה שינקוט תמיכה במערכת מסואבת הרואה את עצמה מעל החוק ומעל הצבור. חבל על העיוורון, שאינו רואה איך הפקידות לוקחת לעצמה יותר ויותר סמכויות ללא שהיא נבחרץ או עונה לצבוא.

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

7. אין צדק במוסדות הצדק (שילת)

זה עשרות בשנים ,צבור גדל והולך חש כי במדינתנו הצדק פועל בכיוון מאד לא צודק....

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

8. הרוב הדומם אתך. אל תחת ואל תשים לב למגיבים תלושים ורדודים (משה אהרון עו"ד)

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

9. זה הזמן להתאחד ולהתלכד סביב גדעון סער -להחזיר את התקווה והשפיות למען ילדינו ונכדינו --כי עם אחד אנחנו וכל מטרתו של העבריין מבלפור לשסע לפלג לזרוע שינא (טובה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

10. חבורה של צבועים (בנימין)

איפה הייתם כשראשי השמאל במפאי (מי שהמציא את השחיתות) ניהלו את המדינה כבתוך שלהם, עשו ככל העולה על רוחם, קירבו את אוהביהם וריחקו את מתנגדיהם. שתקתם. כי אתם צבועים. רק שהימין מנסה שהתקשורת תהיה איתו, ונופל בבעיות אתיות, אז אתם קופצים. השמאל פשוט לא נתן לאף איש ימין להגיע לתקשורת ובכך פתר הכל.

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2019

11. כל הכבוד. רבנות ופוליטיקה לא הולכים טוב ביחד. (שרון)

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2019

12. ברור שאסור לפגוע במערכות (ישראל)

ובדיוק בשל כך צריך להפגין נגד השחיתות במערכות אלו, ונגד הפקידים המנצלים את המערכות האלו לקיגום טובתם האישית וצבירת כח על חשבון הציבור.

דווח על תגובה לא ראויה
28.11.2019

13. הרב מאיר נהוראי הוא יו"ר ארגון רבני בית הלל, רב המושב משואות יצחק ור"מ במדרשת מגדל עוז וממומן ע"י הקרן החדשה (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
02.12.2019

14. אמור לי מי חבריך (יצחק)

מר נהוראי היקר! אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. אם אתה יוצא להגן על חבריך מהפרקליטות אשר בדרכים נלוזות, עקלקלות ולא חוקיות מדיחים עדים להדיח ראש ממשלה, הרי זה אומר משהו עליך ועל העטינים מהם קרן בית הלל שלך יונקת. אוי לאותה בושה!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צפו ביריב לוין "מפרגן" למנסור עבאס ולרע"מ

קרא עוד