סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ההמלצה של הרשימה המשותפת והמציאות

אני פונה לכל אלו שחגגו את ההמלצה וראו בה אירוע מכונן- בואו נחזור למציאות. אל תלכו שולל אחרי הצעד של עודה וחבריו, כי מאחוריו עמד רק דבר אחד: ליטוע בנו הציבור הערבי תחושה של הלך רוח פוליטי חדש שמכוון לשותפות והנהגה

יוסף חדאד
כד באלול התשעט
,
24 בספטמבר, 2019 9:48
יוסף חדאד, לוחם גולני שנולד בנצרת

יוסף חדאד, לוחם גולני שנולד בנצרתצילום: הותר לשימוש

השבוע קרה אירוע היסטורי על פניו: המפלגות הערביות המליצו על מועמד ממפלגה יהודית לכנסת, ויותר מכך- מדובר ברמטכ"ל לשעבר. אך האירוע הזה לא החזיק יותר מכמה שעות וכבר התפוגג. אפשר לצנן את החגיגות, המלצה היא בסופו של דבר בגדר מילים, מה שחשוב הוא המעשים, והמעשים מוכיחים כי זו אותה רשימה משותפת שהחברים בה ביקרו מחבלים עם דם על הידיים, לא מגנים פיגועי טרור ולא מתייחסים לחמאס או לחיזבאללה כארגוני טרור, תומכים בחרם על ישראל, מתנגדים לשירות צבאי או לאומי אזרחי, מתייחסים לצה"ל כצבא כיבוש ועוד. זו לא שותפות, זה בלוף אחד גדול. וגם הוא החזיק רק כמה שעות עד ששלושת חברי בל"ד החליטו להתנער ממנו, כי עם כל הכבוד לפוליטיקה יש להם עקרונות אנטי ישראליים חזקים יותר.

אבל אני פונה לכל אלו שחגגו את ההמלצה וראו בה אירוע מכונן- בואו נחזור למציאות. אל תלכו שולל אחרי הצעד של עודה וחבריו, כי מאחוריו עמד רק דבר אחד: ליטוע בנו הציבור הערבי תחושה של הלך רוח פוליטי חדש שמכוון לשותפות והנהגה. בסוף מרץ, מעט לפני שהלכנו להצביע בסבב א' של הבחירות פורסם סקר שהראה כי 73% מערביי ישראל היו רוצים לראות את המפלגות הערביות בקואליציה עובדות למענם ומשפיעים מבפנים. בפועל המפלגות הערביות המשיכו בשיטה הקבועה שלהם ונכשלו בקלפי. הם הסיקו מסקנות והחליטו לשנות אסטרטגיה פוליטית. זה התחיל בראיון של עודה לפני כחודש בו הצהיר כי הם לא פוסלים כניסה לממשלה, המשיך בשלל הצהרות בנושא מאז והגיע לסיומו השבוע עם ההמלצה לנשיא על גנץ. אך המהלך הזה הוא פשוט מצג שווא קלאסי עבורנו שאומר: הנה, השתננו אנחנו מכוונים למשהו חדש. אני שבע הבטחות ואשליות, בכל הקשור לח"כים הערבים איבדתי את התמימות, ואין לי ספק שבפועל הם לא שינו את עורם. עובדה שרגע אחרי ההמלצה עודה פירסם מאמר בו הוא מכנה אותנו ערבים-פלסטינים, אז ככה נראית שותפות ישראלית?
אני לא יודע אם תקום ממשלת אחדות, אם נלך לבחירות נוספות, או אם יימצא פיתרון אחר. אבל אני יודע, ובעצם כולם יודעים, שהח"כים הערבים יישארו בחוץ, ימשיכו לעסוק בהסתה ופילוג, לפעול נגד האינטרסים המדיניים של ישראל, ולעסוק בנושא הפלסטיני על חשבון הציבור הערבי ישראלי. וזה לא משנה אם הכוח שלהם עלה והם 13 ח"כים, זו לא הכמות- זו המהות.

אגב יש המלצה אחת שאצלנו ערביי ישראל כולם מסכימים עליה: לא להסתובב ברחובות לבד בשעות החושך, בכל זאת שבעה ערבים נרצחו רק השבוע מאירועי אלימות ופשיעה המשתוללים אצלנו בקביעות. אנחנו באמת זקוקים לנציגים שיהיו שם בשבילנו ויפעלו לשותפות אמת, השפעה וקירוב בין המגזרים.


יוסף חדאד, מנכ״ל עמותת ׳ביחד ערבים זה לזה׳

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
24.09.2019

1. מילים כדורבנות (מ.מ)

ניתוח ומדויק של המצב. כל הכבוד.

דווח על תגובה לא ראויה
24.09.2019

2. אחלה גבר אמיץ וחכם (טוהר בת יעקב)

סופסוף אדם שפוי שמבין שדו קיום זה צו השעה.. וההסתה נגד ישראל הורסת לערבי ישראל לא פחות מליהודים..

דווח על תגובה לא ראויה
24.09.2019

3. حلوه منك (עמית)

מציאות של פוליטיקה .

דווח על תגובה לא ראויה
25.09.2019

4. יוסף חדאד (מיכאל)

כל הכבוד על הראייה הפוליטית הנכונה של המצב.
נציגי מפלגה שפועלים נגד מדינת ישראל וממשלתה
תוך אמירות גסות נגד חיילי צה"ל והמדינה.
לא מייצגים את האינטרסים האמיתיים. של הציבור הערבי במדינת ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
25.09.2019

5. ישר כח ,כל הכבוד על הכנות גבר (אביחי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גנץ ונתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סקר מנדטים: אין הכרעה - אף גוש לא מקבל 61 מנדטים

קרא עוד