סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

סמוטריץ עונה לנעם: "תופעת נעם היא אפיזודה פוליטית חולפת"

השר סמוטריץ פונה באגרת לבני ובנות הציונות הדתית ומגיב לטור שכתב אבנר פורת בכיפה: " אל תתפתו לסיכונים חסרי אחריות שיביאו בוודאות להחלשת הציונות הדתית והכוחות התורניים בה"

בצלאל סמוטריץ
יב באלול התשעט
,
12 בספטמבר, 2019 21:52
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'צילום: גילי יערי, פלאש 90

אחיי ואחיותיי,
בני ובנות הציונות הדתית,
השבוע פורסם באתר כיפה מאמר של מועמד מפלגת נעם, אבנר פורת, ובו הוא שטח את טענותיו כלפיי וכלפי מפלגת ימינה. דומה כי המאמר, שמצטרף לשרשרת המודעות והסרטונים של נעם מהימים האחרונים, מקיף את תפיסתה של מפלגת נעם על העשייה הפוליטית הציונית דתית. 
אודה על האמת, מלכתחילה לא חשבתי שצריך להגיב על המאמר. הוא כל כך מופרך, תורנית ועובדתית, שחשבתי שאף אחד לא ייקח אותו ברצינות. אבל אחרי שקיבלתי כמה הודעות מאנשים קרובים לי שהתקשו לענות לעצמם על טענותיו, הבנתי שיש בלבול שצריך לסדר. ששקר שחוזרים עליו שוב ושוב עלול להיהפך לאמת. הבנתי שסבך המציאות המורכבת של שדה העשייה הפוליטי לא מובן למי שלא מונח בו ביום-יום. אז בשורות הבאות אנסה לעשות קצת סדר. המאמר הזה יהיה ארוך ומבחינתי תכליתו בעיקר חינוכית. תופעת נעם היא אפיזודה פוליטית חולפת, אבל היא משקפת בראייתי בלבול מושגים ואבדן דרך של חלק בציונות הדתית שאני כל כך אוהב, וכמי שיש לו הזכות להיות חלק מההנהגה הפוליטית של התנועה החשובה הזו אני סבור שיש מקום להעמיד דברים על מכונם, ולו מן הבחינה החינוכית-ערכית לטווח הארוך. תורה היא וללמוד אנחנו צריכים.
בפתח המאמר פורת "מאשים אותי" על שבבחירות 2015 העדפתי ללכת עם הבית היהודי ולא עם יחד. "השאר היסטוריה" כותב פורת. נכון, השאר היסטוריה, והיא כתובה בעט ברזל. אני גאה על ההחלטה שקבלנו שבזכותה אחרי שהרפתקת יחד התרסקה אל סלעי אחוז החסימה נשאר ייצוג לציבור התורני בכנסת ישראל. אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי להיות כתובת בארבע השנים האלה לכל דבר שבקדושה. כן, גם לאבנר ולחבריו (בכל דו"חות ליבה קיבלתי את אחד הציונים הגבוהים על עיסוק בתחומי דת ומדינה והשמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל). אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי לחוקק 13 חוקים חשובים, להוביל - עם נפתלי בנט שתכף עוד נשוב אליו - מאבקים מוצלחים על ארץ ישראל וההתיישבות, על עולם התורה, על השבת והזהות היהודית של מדינת ישראל. אני גאה על ההחלטה לשמור על האחדות בציונות הדתית, למרות ומתוך המחלוקות, ומודה לקב"ה על שתקננו בעיצה טובה מלפניו לא להיות חלק ממהלך שהוריד לטמיון מאה עשרים וחמישה אלף קולות, החליש את כוחם של אוהבי התורה, העם והארץ בכנסת ישראל, והחליש באופן מעשי את כוחה של כנסת ישראל. מדבריו נראה ברמז שהוא מאשים אותי בכך ש'יחד' לא עברה את אחוז החסימה. הטענה הזו היא לא פחות ממדהימה. אנשים מתפלגים בחוסר אחריות, לוקחים סיכונים ונכשלים ואז זורקים את האחריות אל מי שסרב להצטרף להרפתקה. בעניין הזה לא יזיק להם ללמוד קצת מנפתלי בנט שלקח אחריות על כישלונו בבחירות האחרונות, האשים רק את עצמו ובעיקר למד את הלקח ותיקן בבחירות הנוכחיות. עכשיו, כמו שזה נראה, בעוצמה ובנעם מתעקשים לחזור על אותה הטעות ולזרוק, שוב, עשרות אלפי קולות לפח. לאחר מעשה הם בטח יתנערו שוב מאחריות ויאשימו אותנו בכישלונם ובתוצאותיו. יותר משזה מגוחך זה בעיקר עצוב. פשוט כי הפעם זה עלול לעלות לכולנו בהקמת ממשלת שמאל שתזיק מאוד, חלילה, לכל אותם ערכים חשובים שהם מבקשים - מתוך רצון טוב וכוונות טובות - לקדם.
הלאה, מיד אחר כך עובר פורת לתאר את מה "שהספיק נפתלי בנט לעשות" בשש שנותיו בפוליטיקה ומונה שורה של מעט פעולות וקצת יותר מכך אמירות שגויות ומזיקות של נפתלי בתחומי דת ומדינה. ואני שואל: זה כל מה שנפתלי בנט הספיק לעשות?! הוא לא איחד את הציונות הדתית, חיזק אותה והביא אותה ל 12 מנדטים בבחירות 2013?! הוא לא הציל את מדינת ישראל ומי יודע כמה מאזרחיה מאיום המנהרות?! הוא לא תקצב במאות מיליוני שקלים בשנה את מוסדות התורה והחינוך של הציונות הדתית (נזכיר בהקשר הזה את העובדה הפשוטה לפיה היקף התקציבים הקואליציוניים הוא נגזרת ישירה של מספר המנדטים שיש לנו בכנסת)?! הוא לא הכפיל, כן הכפיל! את תקציב הישיבות הציוניות?! כשר חינוך הוא עשה רק דברים רעים?! הוא לא הגדיל בצורה משמעותית את תקציבי הזהות היהודית במערכת החינוך?! הוא לא קידם את תלמידי ישראל בעוד ועוד תחומים?! ואלה רק מקצת ההישגים והדברים החיוביים שהוא עשה. נכון, הוא עשה גם דברים שאני לא אוהב ושבוודאי הייתי עושה אחרת. הוא חושב אחרת ממני בלא מעט תחומים מאוד חשובים. אבל אין לו גם זכויות רבות שמן הראוי להכיר לו טובה עליהן?! זו דרכה של תורה?! 
אני לא נגד ביקורת על הדברים השליליים שלו. אני בעצמי ביקרתי אותו לא פעם בתקיפות ובנחישות. אני אפילו מוכן להבין אנשים שבמאזן הכולל סבורים שנזקו עולה על תועלתו. אני סבור אחרת, אבל זו עמדה לגיטימית. לא ניתן לקבל בשום אופן עין רעה וכפיות טובה שמוחקת את כל הטוב והופכת את הרע לחזות הכל. רוצים לבקר? רוצים לחלוק? בשמחה רבה. תכירו קודם גם בטוב. זה בית המדרש שגדלנו בו וזו התורה שאני מכיר. תורה של עין טובה והכרת הטוב.
ולמרות ואחרי לימוד הזכות על נפתלי וההכרה בכל הדברים הטובים שהוא קידם ועוד יקדם בעזרת השם, אנחנו מודעים להבדלי הגישות המשמעותיים הקיימים בינינו בתחומי דת ומדינה ולחשיבות שלהם. אנחנו בעיקר מודעים למחלוקת היסודית בינינו בשאלה האם צריכה להיות מפלגה ציונית דתית מובהקת או מפלגת ימין כללית. לכן הבהרנו שהחיבור המחודש שלנו עם הימין החדש הוא בלוק טכני למטרת הבחירות. כשפורת כותב שיהיה לנו הסכם קואליציוני אחד שלא תהיה בו התייחסות לסוגיות של דת ומדינה הוא פשוט אומר לא אמת. לאחר הבחירות נשתף פעולה במו"מ הקואליציוני כדי להשתמש אחד בכח של השני לקידום מטרותיו החיוביות אבל יהיו לנו שני הסכמים קואליציוניים נפרדים. 
הבהרנו שהאיחוד הלאומי והבית היהודי יתפקדו כסיעה נפרדת, עם הסכם קואליציוני נפרד ונאמנות מוחלטת לערכי הציונות הדתית, תורתה וקדושתה. 
אלא, שלא כמו נעם ועוצמה שמסרבים בחוסר אחריות להתחשב באילוצי המציאות והולכים עם הראש בקיר תוך לקיחת סיכון אדיר לעתידה של מדינת ישראל, אנחנו לקחנו אחריות על הציונות הדתית, ערכיה, דגליה ומפעליה, ועל המשך שלטון הימין, והחלטנו, בגיבוי מלא של רוב מניין ובניין רבני הציונות הדתית - וגם לכך עוד נשוב - לא לקחת סיכון של אובדן קולות מתחת לאחוז החסימה, מחיקתה של הציונות הדתית מהמפה הפוליטית והקמת ממשלת שמאל. אני משוכנע שעשינו את הדבר הנכון ושלם איתו במאה אחוז.
וכמאמר חז"ל - "עבירה גוררת עבירה". אחרי השקרים, הלשון הרע והכפירה בטוב שמאמרו של פורת מלא בהם, מגיע ביזוי סיטונאי של תלמידי חכמים. 


בהחלטה שקיבלנו ללכת עם הימין החדש תומכים רוב מניין ובניין רבני הציונות הדתית. 
חלק גדול מהם היו שותפים להתלבטות, הבינו מה עומד על כף המאזניים, וקיבלו ביחד איתנו את ההחלטה. כשהתלבטנו על החיבור המחודש הזה עם הימין החדש התייעצנו עם רבנים רבים. אף לא אחד מהם הסכים לקחת על כתפיו, בצדק גמור, את האחריות לריצה עצמאית ולסכנה שלא נעבור את אחוז החסימה והציונות הדתית תימחק מהמפה הפוליטית. בפועל כיום - למעט רוב רבני הר המור שתומכים בנעם, הרב דוד חי הכהן שתומך באגודת ישראל והרב דב ליאור שתומך בעוצמה יהודית - כל יתר מאות ואלפי הרבנים והמחנכים תומכים ב'ימינה'. יש לי כבוד רב לכל אותם תלמידי חכמים, שאני עפר לרגליהם, ואני כמובן מכבד את עמדתם השונה משל רבותיי, אבל הם מיעוט. צריך לומר בצורה ברורה: כשפעילי נעם מממנים במאות אלפי שקלים מודעות וסרטונים שקובעים ש"ימינה זה שמאלה שתומכת בלהט"בים וברפורמים" הם מבזים מאות ואלפי רבנים ותלמידי חכמים ומאשימים אותם בתמיכה ברפורמים ובלהט"בים. אין לך ביזוי תורה ותלמידי חכמים גדול מזה. וזו אחת הסיבות שהחלטתי לכתוב את המאמר הארוך הזה.
ובכלל, בארבע וחצי השנים שלי בפוליטיקה אני יכול לספור על יד אחת מקרים שבהם נכשלתי בקמפיינים נגטיביים, וגם ביד הזו עוד יישארו לי אצבעות. נעם עוד לא חודשיים במגרש הזה וכבר כל הקמפיין שלהם בשבועות האחרונים נשען על הכפשות וזריקת בוץ מכוערת. כבר שבועיים שהם לא אומרים מילה חיובית על הערכים אותם הם רוצים לקדם ומתמקדים אך ורק בלפגוע ברשימת ימינה ובנציגיה. אני משוכנע שתלמידי החכמים הגדולים שעומדים מאחוריהם לא מודעים למקומות הרעים שאליהם עסקניה לקחו את הקמפיין הזה.
וגם את זה אין מנוס מלומר - במערכת הבחירות הקודמת התמודדנו ללא בנט ושקד. "על טהרת הקודש של הציונות הדתית הנאמנה". הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'. גם אז, למרבה הפלא, לא ראינו את אנשי נעם מתגייסים בפרומיל מהאנרגיה שהם משקיעים היום בהרצת המפלגה חסרת הסיכוי שלהם. וזה גורם לי למחשבה שאולי בנט ושקד הם רק תירוץ... 
פורת מאשים אותי בכך שרק ארץ ישראל וההתיישבות חשובים לי, ושכשאני מדבר על הפיקוח נפש של כלל ישראל במערכת הבחירות הזו אני מכוון אך ורק לנקודה זו. גם כאן קשה למצוא עיוות גדול מזה. ראשית, אם פורת וחבריו לא זוכרים אז נזכיר להם שהחלופה ל"ממשלת הימין" שהם כל כך בזים לה, ושעל הקמתה לקחנו אחריות, היא ממשלה של יאיר לפיד ואיווט ליברמן. ממשלה שעלולה חלילה לקום כאן אחרי הבחירות בגלל חוסר האחריות של נעם ושל עוצמה, שמתעקשים לזרוק עשרות אלפי קולות לפח. ממשלה כזו תהיה שמאל לא רק בעניינים המדיניים והביטחוניים. היא לא תבגוד "רק" בארץ ישראל ובמפעל ההתיישבות, אלא גם תשיג שנות אור לאחור את ההתקדמות הרוחנית האדירה של מדינת ישראל ותפגע אנושות בכל מה שהם בעצמם מבקשים לקדם. המושג "ימין" במדינת ישראל הוא כבר מזמן לא רק בהקשרים המדיניים.
ימין מול שמאל במדינת ישראל זה שמרנות מול מתירנות, מדינה יהודית מול מדינת כל אזרחיה, המבדיל בין קודש לחול ובין ישראל לעמים מול ככל העמים בית ישראל, ועוד ועוד.


שנית, אנחנו אכן גאים על חלקנו במאבק על ארץ ישראל וחיזוק ההתיישבות בקדנציה האחרונה. על חוק ההסדרה, והחטיבה להתיישבות, ומניעת כניסת פעילי חרם לישראל, והשקיפות על עמותות שמקבלות מימון זר, ועוד ועוד. ארץ ישראל היתה ונשארה במשנתו של הרב קוק זצ"ל אבן יסוד ונדבך מרכזי בתהליך התשובה והגאולה הלאומי שלנו. מתורתו של הרב זצ"ל למדנו שמתוך התחיה הלאומית תבוא גם התחיה הרוחנית ואין לנו שום כוונה לזנוח את הנדבך היסודי הזה בתורת הגאולה. אבל, וזה אבל גדול, פורת וחבריו
מתעלמים לחלוטין מאין ספור מעשים ומאבקים שניהלנו בשנים האחרונות בקידום עולם התורה והישיבות ובשמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל - בכשרות, במעמדה של הרבנות הראשית, בגיורים, בכותל, בשמירה על קדושת המחנה בצבא, בתקציבי עולם התורה, בגרעינים התורניים, ועוד ועוד. 
נכון, יש לנו עוד דרך ארוכה. ברבים מן המאבקים עדיין לא הצלחנו - בין היתר בגלל אובדן הקולות של 'יחד' בבחירות 2015 שהביאה אותנו עם פחות כח לכנסת העשרים. ושוב, אותה טעות. במקום לתמוך באגף התורני בציונות הדתית ובייצוגה הפוליטי, לגבות אותו ולחזק אותו להמשך הדרך, נעם בוחרים להפנות עורף ולהחליש, לזרוע בלבול, ייאוש ואפילו שנאה, תוך התעלמות מהעובדות, הדגשת חלק הכוס שעוד לא התמלא עד הסוף, ונטילת סיכון מעשי ופוליטי אדיר.
ומכאן למהות: אותה עין רעה שמבליטה את הרע, הופכת אותו לחזות הכל, ומתעלמת מהטוב, אינה נעצרת אצל פעילי נעם ביחס לנפתלי בנט. אפילו לא ביחס אלי. לפי כל הפרסומים שלהם נראה שזה המבט שלהם על כל מדינת ישראל ותהליכי התחיה הלאומית שלנו. נראה כי ההתמקדות הבלעדית במאבק התרבותי מול הליברליזם הפוסט מודרני הפכה אצלם לחזות הכל ומביאה אותם לחרדות קיומיות, לנטישת יתר דגליה של הציונות הדתית, ובעיקר לסגנון שלילי ומרחיק. יש אכן חולשות רוחניות ומאבק תרבותי במדינת ישראל. זה לא חדש. זה היה כאן מאז ומעולם, בתקופות מסוימות אף בעוצמות גדולות יותר. המאבק הזה פושט ולובש אומנם צורה מעת לעת, משנה גבולות גזרה ומישורים, אבל הוא תמיד היה כאן חי ובועט. וכן, צריך גם לנהל אותו באומץ ולהוקיע את הרע. זה חלק מעבודת השם שלנו בתקופת הגאולה. ועם כל הצניעות, אני חושב שיש לי חלק לא קטן במאבקים אלו. שימו לב לכל המתקפות של אהוד ברק, סתיו שפיר ואיווט ליברמן עלינו בחודשים האחרונים. הכל על סוגיות של יהדות וערכים. כמעט כל ה"סקנדלים" שעוררנו נסובו סביב הסוגיות הערכיות הללו. אם זה הנאום על השבת המשפט העברי בישיבת מרכז הרב, המאבקים על השבת והמשפחה היהודית, ועוד ועוד.
המאבק הזה הוא חשוב, וכאמור אסור לנו ואנחנו לא מתעלמים ממנו, אבל אסור לו בשום אופן להפוך לחזות הכל. אותנו לימדו רבותינו שיש בכך משום כפיות טובה כלפי ריבונו של עולם. על כל ארגון להט"בי יש במדינת ישראל עשרים גרעינים תורניים, מאתיים ישיבות, חמש מאות בתי מדרש, אלף בתי כנסת, ועשרת אלפים שיעורי תורה. על כל הרצאה שנותן בצה"ל ארגון של הקרן החדשה יש מאה הרצאות וסיורים בעיר דוד, בכותל המערבי ובמערת המכפלה. על כל שקל שמושקע במשרד החינוך במקומות שליליים יש עשרות מיליוני שקלים שמושקעים בעוד תורה, עוד יהדות ועוד חינוך. לא סתם הפלג הקיצוני בציבור החילוני זועק מרה על "הדתה" ולא מפסיק להסית נגדה. אנחנו לא מקלים ראש בכלל בחומרה של חדירת הגורמים והתרבות הפוסט מודרנית לשיח הציבורי, לצה"ל ועוד. אנחנו נאבקים בכך, בדרכנו, כל העת. אבל אנחנו לא מוכנים להפוך את זה לחזות הכל. 
מאיפה העיוורון לכל התורה והקדושה שיש במדינת ישראל ושכמפלגה אנחנו עמלים לילות כימים לחזק, לפתח ולשכלל?! 
לאן נעלמה קריאתו של הרב זצ"ל על הצדיקים הטהורים שאינם קובלים אלא מוספים?! לאן נעלם היסוד החינוכי הכל כך בסיסי של מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך והרבה מן האור דוחה עוד הרבה יותר מן החושך?! וברוך השם יש הרבה מאוד מן האור במציאות הישראלית הנוכחית, והציונות הדתית ידעה מאז ומעולם להיאחז בו, להשקיע את עיקר מרצה בהגברתו בשמחה ובמאור פנים. כמאמרו של הרב באחת האיגרות: "לא ברפיון ידיים, לא ביגון ואנחה, כי אם בעוז וגבורה, בשמחת צדיקים ובעליצות קודש של ישרי לב". זו דרכנו ובעזרת השם נמשיך לצעוד בה בביטחון מלא.
ואם כבר הגענו עד לכאן, אז עוד מילה לחבריי הרבים בני התורה, על היחס בין בית המדרש לפוליטיקה: בכל תחום בחיינו, בכלל ובפרט, אנחנו מתמודדים עם המתח האינהרנטי - שטבוע בטבע העולם הזה מעצם מגבלות החומר שלו - שבין הרצוי למצוי. בין האמת בשיא גובהה וטהרתה למגבלות של כלי הקיבול בעולם הזה. כמה מאיתנו שאפו לשקוד על תלמודם יומם ולילה ללא כל הפרעות ואז מצאו את עצמם נתקלים באילוצים של משפחה, פרנסה, וכד', ונדרשו להשקיע בהם ולאזן ביניהם לבין שאיפתם הגדולה? מי מאיתנו לא רוצה בכל מאודו לחנך את ילדיו לתורה ולקדושה ואז נתקל בקשיים ומשברים? מי מאיתנו לא רוצה לייסד מפעל אידיאלי - ישיבה, גרעין, התיישבות - בשיא גובהם ובצורתם המושלמת, ואז נתקל בקשיים טכניים, כלכליים, בירוקרטיים וכד', שמאפשרים לו אמנם לממש חלק גדול משאיפותיו, אבל ממש לא את כולן.
עולם המעשה הפוליטי אינו שונה מזה. התפקיד שלנו בפוליטיקה הוא לתרגם ולהופיע את שלמדנו בבית המדרש - בעולם המעשה, וזה כרוך באופן מובנה ביכולת לפעול במתח הזה שבין הרצוי למצוי. המערכת הפוליטית מלאה אילוצים שמייצרים פער בין הרצוי למצוי. בין השאיפה לתיקון עולם במלכות ש-די לבין הקושי לעשות את זה כאן ועכשיו במציאות החיים המורכבת במדינת ישראל. אנחנו עדיין לא הרוב בעם, והכח הפוליטי שלנו רחוק מלהיות לא מוגבל. אנחנו נדרשים לפשרות, הסכמות ושיתופי פעולה, כדי לקדם עקב בצד אגודל את הערכים והדגלים שלנו. אנחנו מאמינים בזה. אנחנו מאמינים בצורך להוביל את התהליכים הללו יד ביד עם החברה הישראלית, בהסכמה ומרצון, ועל דרך הכלל לא בכפיה. הציפיה למערכת פוליטית מושלמת היא לא ריאלית ומבוססת על ניתוק מהמציאות על מגבלותיה.


ההתמודדות עם המתח הזה, וההישמרות מהסכנות הגלומות בו, נשענת על שני אדנים: האחד - לא לוותר או להנמיך את השאיפות. להמשיך להחזיק "ברצוי" בכל גובהו ולשים אותו מול העיניים כל הזמן. השני - היכולת לתרגם את ה"רצוי" הזה ל"מצוי" של אילוצי המציאות, בשום שכל ובכישרון המעשה, ותוך עמידה בקשר מתמיד עם תלמידי חכמים גדולים להתייעצות ולחשיבה. זו חכמת המעשה הפוליטי ומי שאינו מבין אותה כנראה אינו יכול לפעול במגרש הפוליטי. 
אני יכול להבטיח לכם שחבריי ואני מחזיקים את השאיפה בכל גובהה. גדלתי בבית של תורה ובבית המדרש של ישיבת קדומים, אני עדיין נטוע שם עמוק, ואני משתדל מאוד לפעול באופן מוחלט מתוך נאמנות לערכים הללו. כל מאמצינו הם לחיות את בית המדרש של התורה הגואלת בעולם המעשה, ומתוך תודעת השליחות הגדולה הזו אנחנו קמים בכל בוקר ויוצאים אל השדה הפוליטי המורכב והלא נעים.


 וכן, מתוך אותה תודעת שליחות ומתוך הצורך הקריטי לוודא את המשך הייצוג של בית המדרש הזה בכל גובהו בשדה הפוליטי, קיבלנו גם את ההחלטה - המורכבת אך הכרחית - על הריצה בבחירות הללו במסגרת רשימת 'ימינה' המשותפת. 
אנחנו רחוקים מלהצליח בזה בשלמות, אבל ברוך השם ובעזרת השם - היו, יש, ועוד יהיו לזה גם הישגים והצלחות. 
אל תלכו שבי אחרי חלומות ומקסמי שווא אידיאליים אך חסרי כל קשר למציאות וליכולת הגשמתם במסגרת אילוציה. אל תתפתו לסיכונים חסרי אחריות שיביאו בוודאות להחלשת הציונות הדתית והכוחות התורניים בה, ועלולים אף להביא, חלילה, להקמת ממשלת שמאל שתוצאותיה יהיו הרות אסון לכל מה שחשוב לנו במדינת ישראל.
תנו בנו אמון, ותנו לנו את הכח להמשיך לעשות את זה בשליחותכם.
"אדרבה, תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו ולא חסרונם".

שלכם,
שר התחבורה
חה״כ בצלאל סמוטריץ'

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
12.09.2019

1. סמוטריץ איש יהיר רודף כבוד גס רוח שחצן וגאו (צבי)

אין בו טיפה כבוד לתורה הוא כולו למען עצמו בלבד הוא רק מחפש כיסא בכנסת לא מעניינים אותו תורת ישראל ארץ ישראל ועם ישראל רק כבוד כבוד וכבוד רחמנות על משפחתו הקרובה שחיה עם אדם שהקב"ה מכנה אותו תועבת ה' כל גבה לב

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

2. אם כל מה שאנשי "נועם" מסוגלים לענות הם עלבונות (ראו תשובת צבי), אז החינוך שלהם שלילי ביותר (אפרים)

אין דבר שאנשי "נועם" עשו מאז שביזו את ראש ישיבת מרכז עד היום שהיה "נעים".

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

3. סמוטריץ רק מתעניין בעצמו (שמוליק)

הוא היב מוכן גם להסביר לציבור למה לבחור בערבים אם זהיב נותן לו עוד טיפת כבוד. הוא מנסה רק להרוס את כולם כדי שיראה כאילו הוא בונה את עצמו. הרבה יהירות שרק מבלבלת את הציבור . מספיק לראות כמה ארס ושינאה הוא מייצר נגד עצמה יהודית ונעם

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

4. תודה על התגובה העניינית. לא השארת טיעון אחד במאמר ללא מענה (תגובה 1)

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

5. חרדלי ימני קיצוני מצביע ימינה . (משה)

גם אתם שמתם לב שלנעם ועוצמה יש רשימה של סיסמאות,שנאה,חוסר היגיון בוז לתורה ...ולבצלאל יש השקפת עולם,חכמה סדורה ,מליאה קודש, אהבה כבוד לתורה ולתמידי חכמים?

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

6. אשרינו (אשרינו)

אשרינו שזכינו שיש פוליטיקאי כמו סמוטריץ, איש תורה אמתי המחובר לעולם המעשה פועל בעולם החול מתוך הקודש בצורה טבעית ואמתית עלה והצלח

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

7. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

8. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

9. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

10. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

11. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

12. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

13. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

14. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

15. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

16. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

17. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

18. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

19. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

20. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

21. הפעם רק עוצמה יהודית!!! (שמעון )

אפילו ביבי רמז היום עוצמה עוברת בסקרים הפנימיים של הליכוד, משמע חייבים לתמוך בעוצמה, אחרת תקום ממשלת שמאל

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

22. מאמר ראוי (תומך רעיוני של נעם)

מאמר ראוי וחשוב של בצלאל סמוטריץ'.
אחרי ההזדהות עם הדרך הרעיונית של נעם, חשוב שתישמע מכיוונם אמירה חיובית, מורכבת ועניינית, המתיחסת לנאמר.
הגישה הבסיסית השוללת את הרע כבר הובנה דיה.
היכולת להתנהל בתוך הערבוביה של האור והחושך, המסוגלות להבין תהליכים מעשיים ולתכנן יוזמות לטווח ארוך, עדיין אינן בהירות למי שמתלבט עם ההחלטה למי להצביע.
נעם, יש לכם אתגר.

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

23. רוב רבני הציונות הדתית לא תומכים בימינה (אברהם)

רוב רבני הציונות הדתית לא תומכים בימינה.
רבני הר המור לא תומכים
רבני מרכז הרב לא תומכים
רבני הגוש לא תומכים
הרב שמואל אליהו לא תומך
הרב אלי סדן לא תומך
הרב דב ליאור לא תומך
לגבי בנט, במקום להתמודד עם הטענות של נעם, אתה בורח למקום שנוח לך..
זה שבנט עשה הרבה דברים טובים למען עם ישראל, זה לא אומר שאסור לתקוף אותו.
גם אהוד ברק עשה הרבה דברים טובים למען עם ישראל, אז אסור לתקוף אותו?!
אתה טוען שנעם מתנהגים בכפיות טובה.
הציבור מרגיש שאתה התנהגת בכפיות טובה כפל כפליים.
עוצמה יהודית ביקשה בסך הכל מקום אחד ריאלי, דחיתם אותם בבוז גדול.
לאחר שהם החליטו לרוץ כיסחתם להם את הצורה במשך שבועיים בערוץ 7 (התעמולה) רוב מה שתקפתם אותם היה ספינים(שקרים).
מספר דוגמאות:
השמאלנים מצביעים עוצמה בסקרים
הספין שאם הבית היהודי+עוצמה+איחוד לאומי קיבלו ביחד 160 איך לבד הם יכולים להגיע ל140?!
לציבור זה נשמע טיעון הגיוני, ואתה סומך על זה שהציבור לא מבין איך עובדת השיטה...
גם אתה יודע שאי אפשר להשוות בין מערכות בחירות, הרי בבחירות שעברו רצו 7 מפלגות ימין ועכשיו רק 3 מה שאומר שכולן יכולות לעבור.
שאלה:אתה טוען שעוצמה יהודית תמיד רצה עד הסוף, נשאלת השאלה, למה לא צרפת אותם לאיחוד?!
שים ???? איך מתנהגים בשס ויהדות התורה,אף אחת מהן לא תוקפת את רעותה....אם לא היית תוקף את עוצמה יהודית בטירוף,יש סיכוי שהיא הייתה מגיע גם ל5 מנדטים.
יש סיכוי שבהתקפה המוטרפת שלך כלפיהם,גרמת ל"פיגוע" בגוש הימין, אם עוצמה לא תעבור ומפעל ההתיישבות יהרס, מבחינתי אתה האשם העיקרי.
לא צרפת אותם ומכרת ספינים(שקרים) לציבור...
האם לפוליטיקאים מותר לשקר ולהונות את הציבור בשביל להשיג עוד מנדט?!
האם לפוליטקאי מותר לסכן את כל גוש הימין ולהרוס לכל עם ישראל בשביל להשיג עוד מנדט?!
מה עם האחריות הציבורית?!
דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

24. סמוטריץ אלוף בריצה למרחקים קצרים!! (ישי)

נכון השגת כך וכך אך בסופו של דבר הציונות הדתית שבויה בידי אנשים שרק לפני כמה חודשים ניסו לרמוס אותה וגם הפעם הם עושים זאת בשקט....במקום לבנות את הציונות הדתית לאורך זמן כל הזמן סמוטריץ עושה אותה שבויה בידי אחרים. וחוץ מזה בנט הקוסם לא עשה משהו ב12 שלו. שתי בחירות לפני כן האיחוד הלאומי והמפדל קיבלו תשע...ומה משנה מה עשה השאלה מה יעשה ולטובה מי. להצביע ימינה בלי קשר לנעם זה לומר לאישה מוכה תחזרי לבעלך המכה כיון שהוא זה שמשלם ומפרנס אותך...

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

25. למתיישבים ביהודה ושומרון ואוהבי הארץ (משה)

למתיישבים היקרים,
ההצבעה בבחירות הנוכחיות, היא קריטית ביותר.
רק עם עוצמה יהודית, יש סיכוי לממשלת ימין.
עוד קול לימינה/פחות קול לימינה, לא משנה את הגוש בכלל...
חייבים לבצע בחירה אסטרטגית שתבטיח שלטון ימין.
עוצמה יהודית, היא המפתח היחיד להקמת ממשלת ימין!
ידע כל מתנחל שלא מצביע לעוצמה יהודית ומצביע לימינה/לליכוד, שבמידה ותקום פה ממשלת שמאל, כל מפעל ההתנחלויות מחוסל.
מה שאומר שהערך של כל הבתים ביהודה ושומרון ירד למחירי ריצפה...
אפס בניה בהתיישבות והתנכלות יומיומית למתיישבים.
הרס בתים ומאחזים על בסיס שבועי.
אור ירוק להקמת מדינה פלסטינית!
בקיצור,תחשבו הייטב לפני שאתם מצביעים.
רק עם עוצמה יהודית, יש ממשלה ימנית!

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

26. צריך לפעמים לקרוע את הבגדים (בתו של מתיתיהו)

ורק כך מליחים לזעזע ראו את הכתבה כאן אלו ספרים החמ"ד הוציא וזו רק ההתחלה.

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

27. על מה אדניה הוטבעו? (בתו של מתיתיהו)

כל ההויה כולה מושתת על אבן השתיה ומעליה הכרובים פני איש ואשה ודווקא.
כולם עוצמים עינים לנוכח הרעה המשתוללת זה כבר לא רק עודף תאבות של משכבי זכר וכו' זה למסד את הרעה בבנין חיים משותפים מה שלא היה בכל ההסתוריה גם לא בפלגש בגבעה שרצו לשכב עם אותו אורח.

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

28. כל עוד הנר דולק אפשר עוד לתקן (אברהם)

למתיישבים היקרים,
ההצבעה בבחירות הנוכחיות, היא קריטית ביותר.
רק עם עוצמה יהודית, יש סיכוי לממשלת ימין.
עוד קול לימינה/פחות קול לימינה, לא משנה את הגוש בכלל...
חייבים לבצע בחירה אסטרטגית שתבטיח שלטון ימין.
עוצמה יהודית, היא המפתח היחיד להקמת ממשלת ימין!
ידע כל מתנחל שלא מצביע לעוצמה יהודית ומצביע לימינה/לליכוד, שבמידה ותקום פה ממשלת שמאל, כל מפעל ההתנחלויות מחוסל.
מה שאומר שהערך של כל הבתים ביהודה ושומרון ירד למחירי ריצפה...
אפס בניה בהתיישבות והתנכלות יומיומית למתיישבים.
הרס בתים ומאחזים על בסיס שבועי.
אור ירוק להקמת מדינה פלסטינית!
בקיצור,תחשבו הייטב לפני שאתם מצביעים.
רק עם עוצמה יהודית, יש ממשלה ימנית!

איך השיטה עובדת?
יש מפלגה אחת גדולה שקוראים לה "גוש הימין". גוש הימין מורכב מהרבה מפלגות:ליכוד,אגודת ישראל, שס,עוצמה יהודית, ימינה... זה לא באמת משנה לציבור, כמה מנדטים כל אחת מהמפלגות תקבל, מה שמשנה לציבור ובמיוחד למתנחלים ולחרדים, זה שלגוש הימין יהיה 61 מנדטים, אם אחת מהמפלגות לא עוברת, זה כאילו כל המפלגות קיבלו 0 מנדטים... כי כולן ללא יוצא מן הכלל, ישבו באופוזיציה.. זה לא משנה אם אתה אוהב את עוצמה או לא אוהב את עוצמה..., אם אתה רוצה שלא יפנו את כל יהודה ושומרון תצביע לעוצמה יהודית. לא יצוייר מצב שעוצמה יהודית הייתה עם 6 מנדטים אבל מפלגת שס הייתה על 4 מנדטים, המתנחלים היו צריכים להצביע שס, כי בלי שס כל הגוש נופל...

האינטרס המפלגתי מול האינטרס הלאומי
כל פוליטיקאי נמצא בצומת הזאת וביתר שאת בזמן בחירות מצד אחד חשוב לו שהמפלגה שלו תקבל את מירב המנדטים מצד שני חשוב לו שכל הגוש אליו הוא שייך ינצח בבחירות, גם הוא עצמו יודע שבמידה ומפלגה אחת תיפול כל הגוש יפול...
הבעיה שלעיתים אצל פוליטיקאים מסויימים האינטרס האישי והמפלגתי גובר על האינטרס הלאומי.
בנוסף פוליטיקאים מנצלים את זה שרוב הציבור אינו מבין את השיטה על בוריה ולכן הם משתמשים בספינים (שקרים) על מנת ליצור מנגנון לחץ על הציבור...
דוגמא לספין שיקרי:סמוטריץ טוען שאם הבית היהודי קיבל 160 אלף קולות איך זה הגיוני שעוצמה יהודית תקבל 140?!
נשמע טיעון הגיוני... , אבל זהו ספין(שקר).
דבר ראשון אין להשוות בין מציאות פוליטית אחת למציאות פוליטית שניה בבחירות שעברו רצו 7 מפלגות ימין ועכשיו רצות רק 3.
דבר שני בבחירות שעברו,עוצמה יהודית הייתה בלועה בתוך מפלגה מגזרית ,כשהיא ממוקמת במקום לא ריאלי בכלל, זאת אומרת שבבחירות שעברו מצביעי עוצמה ובעיקר החילונים שבהם הצביעו למפלגות אחרות.
לדוגמא. הליכוד התחבר לכחלון. האם כל מצביעי כחלון עכשיו מצביעים ליכוד?! בוודאי שלא.. זה לא תרגילי חיבור וחיסור מנדטים.
עוד דוגמא:כהנא טוען שמצביעי השמאל מצביעים לעוצמה יהודית בסקרים... נשמע טיעון הגיוני...
אבל זהו ששוב זה ספין(שקר).
א.אם מצביעי מרץ מצביעים לעוצמה הם מורידים לעצמם. לא ראינו שגוש השמאל ירד...
לסיכום:הפוליטיקאים מנצלים את הבורות של המון העם.
לעיתים אצל פוליטיקאים מסויימים האינטרס האישי והמפלגתי גובר על האינטרס הלאומי.

ההתנהגות שלך כלפי עוצמה יהודית הייתה מתחת לכל ביקורת,בעיני זה דומה לילד שמנסה להוציא את הראש מהמים, ומישהו כל הזמן מטביע אותו...
במשך שבועיים תקפת אותם כל מטורף, כל שעה ספין(שקר) חדש.
ניסית בכל כוחותיך לא לאפשר להם לעבור את אחוז החסימה...
אחרי שהם סוף סוף עברו, במקום לשמוח ולעודד המשכת לתקוף בספינים חדשים, לא נתת להם רגע אחד של אוויר לנשימה.
חכ אלדד הגדיר את ההתנהגות שלך, כ"פיגוע" בגוש הימין.
לך יש ערוץ 7 שרבים מבני הציונות צופים בו, להם אין ערוץ. ניצלת את הערוץ לטובתך ותקפת אותם ללא רחם...
אם לא היית תוקף את עוצמה כמו מטורף, יש סיכוי שהם גם היו מגיעים לחמישה מנדטים...
אין ספק שיש לך יכולת רטורית יוצאת מגדר הרגיל, אבל חבל שאתה משקר לעיתים רבות בשביל להשיג עוד מנדט, בלי לעשות את החשבון הכולל.
גם אתה יודע שרק עם עוצמה יהודית, יש אפשרות להקמת ממשלת ימין.
לו יצוייר מצב שמפלגת שס הייתה על 4 מנדטים ויהדות התורה הייתה על 9 מנדטים, האם נראה לך שאגודת ישראל היו מנסים להרוס לשס?!
האם אתה מבין בכלל איזה נזק יכול להיות שגרמת?!
כל היהודים ביהודה ושומרון, כל החרדים ועולם התורה תלויים בהקמת ממשלת ממשלת ימין ואתה תוקף לתוקף ותוקף, בלי שלצד השני יש בכלל יכולת להתמודד, כי לך יש ערוץ ולהם אין!
יש לך מספר ימים להשתמש באותו ערוץ לטובת המעבר של עוצמה יהודית, במידה ולא תעשה זאת....
כל האחריות על גורל ההתיישבות/עולם התורה הוא עליך..
הציבור לא יסלח לך ולערוץ 7 לעולם!


דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

29. גורל ההתיישבות עליך (זה הזמן לתקן)


ההתנהגות שלך כלפי עוצמה יהודית הייתה מתחת לכל ביקורת,בעיני זה דומה לילד שמנסה להוציא את הראש מהמים, ומישהו כל הזמן מטביע אותו...
במשך שבועיים תקפת אותם כל מטורף, כל שעה ספין(שקר) חדש.
ניסית בכל כוחותיך לא לאפשר להם לעבור את אחוז החסימה...
אחרי שהם סוף סוף עברו, במקום לשמוח ולעודד המשכת לתקוף בספינים חדשים, לא נתת להם רגע אחד של אוויר לנשימה.
חכ אלדד הגדיר את ההתנהגות שלך, כ"פיגוע" בגוש הימין.
לך יש ערוץ 7 שרבים מבני הציונות צופים בו, להם אין ערוץ. ניצלת את הערוץ לטובתך ותקפת אותם ללא רחם...
אם לא היית תוקף את עוצמה כמו מטורף, יש סיכוי שהם גם היו מגיעים לחמישה מנדטים...
אין ספק שיש לך יכולת רטורית יוצאת מגדר הרגיל, אבל חבל שאתה משקר לעיתים רבות בשביל להשיג עוד מנדט, בלי לעשות את החשבון הכולל.
גם אתה יודע שרק עם עוצמה יהודית, יש אפשרות להקמת ממשלת ימין.
לו יצוייר מצב שמפלגת שס הייתה על 4 מנדטים ויהדות התורה הייתה על 9 מנדטים, האם נראה לך שאגודת ישראל היו מנסים להרוס לשס?!
האם אתה מבין בכלל איזה נזק יכול להיות שגרמת?!
כל היהודים ביהודה ושומרון, כל החרדים ועולם התורה תלויים בהקמת ממשלת ממשלת ימין ואתה תוקף לתוקף ותוקף, בלי שלצד השני יש בכלל יכולת להתמודד, כי לך יש ערוץ ולהם אין!
יש לך מספר ימים להשתמש באותו ערוץ לטובת המעבר של עוצמה יהודית, במידה ולא תעשה זאת....
כל האחריות על גורל ההתיישבות/עולם התורה הוא עליך..
הציבור לא יסלח לך ולערוץ 7 לעולם!

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

30. עיני עיני בוכה ויורדה מים על שבר בת עמי (בתו של מתיתיהו)

קשה לי לראות את הקרע בין הרבנים.
קשה לי לראות איך בתים נקרעים ובמקומם רצון עז לפורר את ישראל מבפנים.
עצת בלעם גדול נביאי אומות העולם מרחפת על פני המים ומצמיחה לה קרניים חדשים כמו כתבו לכם על קרן השור ....
אם אינם מוכנים לשמוע את דברי נועם גם שלא כל כך נעים תקבלו זאת ראשית בספרי הילדים שלנו כדוגמת הכתבה שלמעלה

דווח על תגובה לא ראויה
12.09.2019

31. סמוטריץ', אתה תופעה חולפת! איש שחצן ועלוב. (בועז)

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

32. האיחוד הלאומי של סמוטריץ לא שווה אפילו חצי מהכח של נעם. (עידו)

כבר במשך שנים שהציונות הדתית נוצלה על ידי רודפי בצע וכבוד שהקשר בניהם לדת הוא מקרי בהחלט.
הגיע הזמן לשם לזה סוף.
חוזרים לשורשים. עוזבים את ימינה.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

33. אל תיהיה צודק תיהיה חכם וצודק (האמת תנצח)

מצביע נעם לעצמה אתם לא הכי חכמים וגם אם יש איתכם רבנים אתם לא יותר חכמים מהרבנים האחרים ואם תקראו את המאמר הזה תבינו שכל מילה בסלע..

מי שמך לסמוך על אנשים שמעולם לא הבינו ועסקו בפוליטיקה ולחשוב שהם יצליחו להגשים את כל שאיפותם בלי בעיות(ואני מדבר ,גם אם יעברו)..מי שמך להפקיר את התורה והארץ בשביל מפלגות שיחלקו את קולם למרץ .ערבים.לפיד ועוד .מאיפה האומץ הזה להיות אחראי על ממשלת שמאל וכל תוצאותיה .מאיפה העזות לחיות כל החיים עם המצפון של :אני הקמתי ממשלת שמאל.מאיפה?

אחד ראלי שכואב לו מהעיוורות.....

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

34. כשרוני, אך רחוק מדיוק (מד)

אנשים מתפלגים בחוסר אחריות, לוקחים סיכונים ונכשלים ואז זורקים את האחריות אל מי שסרב להצטרף להרפתקה.
תשובה:טענה מופרכת, כי אם הייתם הולכים עם יחד קולותיהם לא היו נזרקים לפח. ולא, אינכם צריכים להציל את 'הרפתקת יחד', אלא את הציונות הדתית האמיתי מאנשי החול וה'סמי רפורמה' (ביטוי שלך) שהפכו לדומיננטיים בבית היהודי.
הוא לא הגדיל בצורה משמעותית את תקציבי הזהות היהודית במערכת החינוך?!
ת:כנראה שהחומרים של נועם אינם מגיעים לציבור, כי אז היו מבינים למה בנט קורא זהות יהודית, ולמה סמוטריץ (לדוגמה: תל"י)
לא ניתן לקבל בשום אופן עין רעה וכפיות טובה שמוחקת את כל הטוב והופכת את הרע לחזות הכל. רוצים לבקר? רוצים לחלוק? בשמחה רבה. תכירו קודם גם בטוב. זה בית המדרש שגדלנו בו וזו התורה שאני מכיר. תורה של עין טובה והכרת הטוב.
ת: זה נשמע יפה מאוד, אבל במקום שיש חילול השם אין חולקים כבוד גם לרב.אם יבחרו בנו לסנגר עליו בבי"ד של מעלה (למעלה הרחק ממדרגתנו) ברור שיש הרבה זכויות., אבל זה לא מתיר לשתוק נוכח חילון והקלשת הציונות הדתית.
כשפורת כותב שיהיה לנו הסכם קואליציוני אחד שלא תהיה בו התייחסות לסוגיות של דת ומדינה הוא פשוט אומר לא אמת. לאחר הבחירות נשתף פעולה במו"מ הקואליציוני כדי להשתמש אחד בכח של השני לקידום מטרותיו החיוביות אבל יהיו לנו שני הסכמים קואליציוניים נפרדים.-.
ת:יעידו אנשים ואתרי חדשות, לא על העתיד אלא על העבר,וההוה שאין להכחישם.במו"מ האחרון קיפלתם דרישותיכם בעניני דת ומדינה, בקמפיין הנוכחי ממלאים פיכם מים בנושאים 'שוליים' אלה, מחוסר ענין לציבור ?,או לא להרגיז את השותף הבכיר.?
למעט רוב רבני הר המור שתומכים בנעם, הרב דוד חי הכהן שתומך באגודת ישראל והרב דב ליאור שתומך בעוצמה יהודית - כל יתר מאות ואלפי הרבנים והמחנכים תומכים ב'ימינה'.
ת:שמחתי לשמוע שיש לעם ישראל מאות ואלפי תלמידים במדרגתם של הרבנים הנזכרים.
כשפעילי נעם מממנים במאות אלפי שקלים מודעות וסרטונים שקובעים ש"ימינה זה שמאלה שתומכת בלהט"בים וברפורמים" הם מבזים מאות ואלפי רבנים ותלמידי חכמים ומאשימים אותם בתמיכה ברפורמים ובלהט"בים. אין לך ביזוי תורה ותלמידי חכמים גדול מזה.
,ת: שמעתי את בנט ושקד תומכים בזה. לא שמעתי אף ת"ח שתומך בזה, אולי חורקים שינים ושותקים, נועם אינה שותקת – זה ביזוי ת"ח??
אבל, וזה אבל גדול, פורת וחבריו מתעלמים לחלוטין מאין ספור מעשים ומאבקים שניהלנו בשנים האחרונות בקידום עולם התורה והישיבות ובשמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל - בכשרות, במעמדה של הרבנות הראשית, בגיורים, בכותל, בשמירה על קדושת המחנה בצבא, בתקציבי עולם התורה, בגרעינים התורניים, ועוד ועוד.
ת:אתה נלחמת – בנט הדגיש בדברים יסודיים את ההיפך ממך, ועל זה הביקורת.
אותה עין רעה שמבליטה את הרע, הופכת אותו לחזות הכל, ומתעלמת מהטוב, אינה נעצרת אצל פעילי נעם ביחס לנפתלי בנט. אפילו לא ביחס אלי. לפי כל הפרסומים שלהם נראה שזה המבט שלהם על כל מדינת ישראל ותהליכי התחיה הלאומית שלנו. נראה כי ההתמקדות הבלעדית במאבק התרבותי מול הליברליזם הפוסט מודרני הפכה אצלם לחזות הכל ומביאה אותם לחרדות קיומיות, לנטישת יתר דגליה של הציונות הדתית, ובעיקר לסגנון שלילי ומרחיק.
ת:תיאור הזוי לגמרי. מה אתה סח? תבוא לישיבות שלנו. אתה רוצה שנאשים גם אותך בביזוי תלמידי חכמים רבותיהם של פעילי נעם שבעל כורחם נזקקו בשיעוריהם לגלות אוזן הציבור על חומרת המצב.אלא שבמלחמה כמו במלחמה.

יש אכן חולשות רוחניות ומאבק תרבותי במדינת ישראל. זה לא חדש. זה היה כאן מאז ומעולם, בתקופות מסוימות אף בעוצמות גדולות יותר.
ת:לא מדובר על עוצמה. מדובר על שיטה כוללת של מלחמה של אג'נדות הבאות לחנך מחדש את ילדי ישראל כנגד כוונות הוריהם, את חילי צהל מבלי שאף אחד ישב בהסכמה לאומית על זה. כנראה שלא דיברנו מספיק חריף אם הנקודה הזאת לא חדרה למוחות של אנשים ערניים ומוכשרים כמוך, לא מאשים, גם לנו לקח הרבה זמן לעכל.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

35. ע (עמיחי)למה בצלאל סמוטריץ בחר להתחבר לבנט ושקד? למה לא להתחבר למשל לאהוד ברק או לבני גנץ? הרי לטענותיו הוא מלא באהבת ישראל ומתמקד בצדדים החיוביים של האדם, וכי בני גנץ לא עתיר זכויות? וכי הוא לא תרם למדינת ישראל?
התשובה ההגיונית והמתבקשת זה שבשונה מבני גנץ ואהוד ברק, עם שקד ובנט הוא חולק ערכים משותפים שמאוד חשובים לו והוא מוכן להקריב ערכים אחרים על מנת לקדם אותם. טענה זו כשלעצמה יש בה הרבה אמת, שהרי בעולם המעשה צריך לדעת להתפשר ולהתמקד בערכים החשובים לך יותר.
עכשיו בא נראה מה חשוב לסמוטריץ ועל מה הוא מוכן להתפשר, איזה מכנה משותף הוא חולק עם בנט ושקד? השם של האיחוד מעיד על זה "ימינה". גישה פוליטית ימנית. ועל מה הוא מוכן להתפשר? על מה הוא מוותר לעת עתה? על היהדות של המדינה! על היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית, אין לו בעיה להתפשר על תקציבים של אירגוני להט"ב, על השתלחות ברבנים, על גיורים.
אנו אומרים, בצלאל היקר, כוונתך טובה אך אי אפשר לשפוך את התינוק עם האמבטיה, אי אפשר להתמקד בענפים, חשובים ככל שהיו ובינתיים לכרות את השורש. היהדות של המדינה היא הדבר היקר לנו מכל, אין שום משמעות לאחיזה בארץ ישראל ללא תורה כפי שאתה ודאי יודע.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

36. מה הקשר? גם בני גנץ עשה הרבה דברים טובים, אז נתאחד איתו??? (רחל)

וחוץ מזה, מאמר ארוך ומפורט אך בעיקר בסיגנון הקמפיין של נעם ולא בתוכן ובמהות. המשפטים היפים והחמימים של אחדות בסוף רומסים המון קוים אדומים בדרך. הגיע הזמן להפסיק לשתוק!! רק נעם!

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

37. עכשיו התבררה האמת ,שפשוט אין תשובה (משה )

סמוטריץ פשוט לא מבין מה משמעות הבעיות הרוחניות שהועלו בכתבה
ומתעלם מעיקר הטענות שהם התמיכה האדירה של בנט ברפורמים ובלהטבים על חשבון הקולות שלנו
זאת עיקר הבעיה שהועלתה ולא הסיפור ההסטורי עם יחד ולזה אין תשובה ,ובשביל להעלים את האמת הפשוטה הזאת בצלאל החליט לכתוב מגילה באורך הגלות שתעלים את האמת שלא הוא ולא חבריו עשו דבר כדי להפסיק את הטרוף הזה
-מה הוא עונה על ההצהרות של בנט ושקד להפעיל חקיקה לטובת הלהטבים ??
-מה הוא ענה על מסירת הכותל הדרומי לרפורמים ??

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

38. חושב להצביע נעם. אם כי דבריך מאד משכנעים. מתלבט. (מישהו מהקו המקווקו)

תודה בצלאל.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

39. חושב להצביע נעם. אם כי דבריך מאד משכנעים. מתלבט. (מישהו מהקו המקווקו)

תודה בצלאל.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

40. את הקול שלי איבדת! יא חתיכת מתנשא!! (חיים)

אולי עד עכשיו חשבתי להצביע ימינה בשבילך ובשביל הרב רפי.. אבל עכשיו הבנתי שאתה פשוט לא שווה את זה!!! אתה רק מוכיח שמה שכתב אבנר פורת נכון!!!! ולא הייתי מגדיר את רבני הר המור והרה"ג הרב ליאור כנישה קטנה בציונות הדתית!!! עם כל הכבוד לרבנים שתומכים בכם - בכלל שדחקתם אותם לפינה, ובגלל שהם יודעים שלא תסתכלו עליהם אחרי הבחירות אם הם לא יתמכו בכם - רובם תלמידים של אותם אלה שבנישה הקטנה שלך.... אז קצת כבוד לרבנים שלא סופרים אותכם ולא צריכים אותכם!! וכשאתה מתהדר בכך שאתה לא עושה קמפיין נגיטבי תוכ"ד מכתב נגיטיבי זה קצת מצחיק.... וד.א. שמנו לב שהערוץ האהוב שלך (ערוץ 7 נעתר לבקשתך לא להסכים שיגיבו על דבריך בפומבי, וזאת כחלק ממסע נגיטיבי ארוך שלכם דרך ערוץ 7 אל מול רבני ומצביע נעם ועוצמה) בעז"ה לא נצביע לה-ט"ב!!

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

41. ביבי רמז היום לתמוך בעוצמה יהודית כנסו (יעקב )

ביבי אמר היום שצריך להצביע עוצמה בשביל הגוש. הכתב שאל אותו במפורש האם קורא לא להצביע עוצמה, וביבי השיב שעוצמה עוברת בסקרים פנימיים שלו, אך הוא אמור לתמוך ולקרוא להצביע רק לליכוד. אך הוא גם חושב על הגוש.
ביבי מבין שבלי עוצמה אין ממשלת ימין!!!!!!!!!!!!!!!!
בעקבות האמירה הזו החליטו היום רבני חבד לתמוך בעוצמה יהודית. כך דווח בנייעס חבד.

אגב בחדרי חרדים פורסם שיהדות התורה כועסת על ביבי, בעקבות פרסום הדברים. כנראה רצו שחב''ד תצביע להם.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

42. מאמר ארוך,אין ספק שאתה יודע לכתוב ולדבר (מוטי)

" אני יכול להבטיח לכם שחבריי ואני מחזיקים את השאיפה בכל גובהה. גדלתי בבית של תורה ובבית המדרש של ישיבת קדומים, אני עדיין נטוע שם עמוק, ואני משתדל מאוד לפעול באופן מוחלט מתוך נאמנות לערכים הללו. כל מאמצינו הם לחיות את בית המדרש של התורה הגואלת בעולם המעשה, ומתוך תודעת השליחות הגדולה הזו אנחנו קמים בכל בוקר ויוצאים אל השדה הפוליטי המורכב והלא נעים."

האם בבית מדרש שלכם הקדומים מתירים לשקר לציבור במצח נחושה????
אמרת שעוצמה יהודית שווה 15 אלף קולות!
יראת שמיים לא נמדדת בלבוש(ציציות בחוץ)
או ההשתייכות המגזרית, היא נמדדת בהתנהגות פשוטה של יושר.
בשבועיים האחרונים ניהלת קמפיין אגרסיבי, מלוכלך ומלא שקרים.
עכשיו אתה מנסה להראות מן מלאך טוב כזה...
לדעתי אתה נוכל מהסוג הגרוע ביותר...
עצוב שזה מי שמייצג את הציונות הדתית!

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

43. אני לא מאמינה למה שאני קוראת (מיכל)

אתה כותב כל-כך יפה ומרגש ואפילו קצת משכנע, אבל במשך שבועיים אני עוקבת אחרי ערוץ התעמולה שלך, כמות הרעל והשקרים האין סופיים שהוצאת משם,גרמה לכך הציבור הדתי לאומי צער אין סופי והכל רק מסיבה אחת, הכבוד שלך!!!!
הפער בין איך שאתה מציג את עצמך,לבין מי שאתה באמת, לא מותיר בי ספק, אתה אחד הנוכלים המוכשרים שראיתי בכל חיי.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

44. סמוטריץ עשה פיגוע בגוש הימין בשביל עוד רבע מנדט (תעשו העתק הדבק)

*אריה אלדד: "סמוטריץ' עושה פיגוע בגוש הימין"*

תא"ל במיל' פרופסור אריה אלדד, תוקף בחריפות את השר בצלאל סמוטריץ' על רקע דברים שנשא היום השר בצלאל סמוטריץ' בכנס ג'רוזלם פוסט ומעריב.

סמוטריץ' השתתף בכנס ושוב תקף את עוצמה יהודית בטענה כי היא לא עוברת את אחוז החסימה.

בתכניתו יחד עם העיתונאי בן כספית ברדיו 103fm, תקף אלדד את סמוטריץ' על דבריו וטען כי הם "פיגוע בגוש הימין". אלדד אמר על דבריו של סמוטריץ: "הם פיגוע, לא פחות מזה. כי הוא נלחם על מקום אחד של ימינה, ומסכן 4 מנדטים של עוצמה".

כספית שאל את אלדד: "אתה בעד עוצמה בעצם"? אלדד השיב: "אני בעד עוצמה, כי בלי עוצמה אין לנתניהו 61. הסיכוי היחיד שלו ל-61 זה אם עוצמה עוברת, ופה סמוטריץ' נלחם כדי שאנשים לא יצביעו בשבילם".

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

45. הרבנים תומכים (מוטי)

יש מעגל קרוב של רבנים שתומכים וכל המעגל מסביב, תלוי בתקציבים לישיבות ולגרעינים התורניים...
מי שלא יתמוך, סמוטריץ יתנקם בו בכל הכח אחרי הבחירות....
הציבור הדתי מתנהל כמו מאפיה..
ומי שמנהל את המאפיה הוא מר סמוטריץ.
שבועיים שלמים הוא מתנהל כמו אחרון העבריינים.
משקר, מגדף, ממציא ספינים שקריים.
ופתאום רגע אחרי הסקרים הזאב הופך לכבש....
איפה מנהיגי המפדל של פעם?!
אנשים טובים באמת ולא נחשים צפעונים

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

46. מילים כמו חול ואין מה לאכול (גדעון)

פעם ראשונה ש נאמר על ידי מפלגת נועם מאמר ענייני ומדויק ואנחנו רואים שאין באמת מענה לטענות הקשות ש הועחו בו על ידי הרב פורת
אלפי הרבנים שגם תמכו בבנט בפעם הראשונה עדיין לא קלטו עם מי יש להם עסק . הרב טאו שליטא כבר הבחין בכך בהתחלה
אירוע הימין החדש פתח את העיניים רק לחלק מ התמימים והם חזרו לסכור אותם כי זה הרבה יותר נוח
תתעוררו רבנים יקרים צאו מ הסרט
בנט הוא חא המשיח ואפילו לא החמור שלו

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

47. חשוב להכניס את ססובר (לכל החרדלים)

היא העלתה לאינסטגרם תמונה שלה עם בגד ים.
יש לה עוד המון מה למכור...
כשהשיקול הוא, או להכניס את ססובר או את עוצמה יהודית שמצילה את כל גוש הימין ואת כל מפעל ההתיישבות...
ססובר מנצחת בגדול!

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

48. חייבים להצביע עם שכל (יעל)

לפי הסקרים האמיתיים, הימין המאוחד מקבל 9 מנדטים.
למצביעי הבית היהודי שהצביעו בבחירות האחרונות "טב" שימו ????, מספרי 7,8,9(מתן כהנא,סילמן,ססובר)ברשימה הם "לייטים"/לא דתיים כלל. בפתק שלכם אתם מכניסים אותם.
מה לדעתכם יותר חשוב, להכניס את ססובר,או להכניס את עוצמה יהודית ולהציל את כל גוש הימין?!
הבחירה שלכם תקבע את גורל הבית שלכם ביהודה ושומרון..
ד.א אף אחד מהם לא גר ביהודה ושומרון.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

49. אני הולך עם עוצמה (יצחק הר המורניק)

הם הכי קרובים, שיש סיכוי לעבור אחוז החסימה. חשוב להעביר אותם.
אמנם קיצונים מאד ביחס לערבים. אבל זה מב יש.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

50. בצלאל, ערכים לא חולפים חמודי. (ח)

פוליטיקאים חולפים.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

51. האם כדי לעבו את אחוז החסימה היתם מתחברים גם למפלגת שמאל שתמכה בהתנתקות (שלמה)

ואומרים שיש עוד הרבה ישובים משגשגים שהם לא גירשו וצריך להסתכל על הטוב ושניכם מסכימים שלא צריך לפנות את ירושלים????
הבלים

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

52. המפקד:חייל ! נרדמת בשמירה,נכנסו כוחות אויב. חייל: המפקד ,צריך להסתכל על הטוב שבי.. (מד)

זה הפירוש ל:'ומכאן למהות: אותה עין רעה שמבליטה את הרע, הופכת אותו לחזות הכל, ומתעלמת מהטוב, אינה נעצרת אצל פעילי נעם ביחס לנפתלי בנט. '

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

53. הבנו אותך שמעון - אתה בשביל עוצמה יהודית ובני גנץ (שהמ"ש)

לא צריך מליון פעם

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

54. איש שקר ויוהרה (סמוטריץ נרקומן כבוד)

ימכור את א"י ואת אמא שלו תמורת כבוד ומנעמי שלטון,מסכנה משפחתו.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

55. רוני ססובר העלתה תמונה עם בקיני לאינסטגרם (ימינה מתרסקת)

שקד התפרעה עליה שתוריד את התמונה מיד, איך רוני ססובר מגלה את האמת ומשתינה מהמקפצה,עוד ארבעה ימים בנט יברח עם שקד והמנדטים שרבני הישיבות והשוחד.דור שכל תינוק רואה מה שרבנים שמקבלים תקציבים לישיבותיהם לא רואים.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

56. צודק! אבל אתם לא הכתובת! רק ג'! (מיכאל סיני)

1. אני לו יודע אם "נעם" אפיזודה חולפת או לא, רק נביא יודע, ונבואה ניתנה לשוטה וקטן, והיות וכבודו כבר לא קטן נשאר רק... או שמא זו משאלת לב?
2. אני אישית מקווה שהם אינם אפיזודה חולפת.
3. מ"מ ודאי שאין בחור בפלגה שאינה עוברת את אחוז החסימה... אז מה כן?
ג'- יהדות התורה שהתחייבה למו"ר מרן הרה"ג הרב דוד חי הכהן לשמור על שלמות התורה, העם והארץ.

שלמות התורה- גם הסרוג.
העם- מהשפעות זרות.
והארץ- פיתוח והרחבת התיישבות ומניעת פגיעה בה, ח"ו.

דווח על תגובה לא ראויה
13.09.2019

57. אחדות עם חילונים ולא עם חרדים? רק ג'! (מיכאל סיני)

בנטל לא מושלם, מוסכם.

אז מדוע אתה מתאחד אתו? מדוע אתה מוכן לגשר על הפערים אתו אבל לא מוכן לנסות להתאחד עם החרדים/ חרדלי"ם?

עכשיו כבר מאוחר המפלגה היחידה שהתחייבה לשמור על שלמות התורה העם והארץ היא יהדות התורה-ג'!

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

58. יהודה (המכבי)

מה סמוטריץ האמת כואבת ..על זה שזרקתם את בן גביר כפוייה טובה אני עובר לעוצמה

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

59. האשג''ד בצלאל (נמר)

האיש הקטן, מהיר הלשון וחדל מצעד, פוליטיקאי עלוב, שעשה לביתו כשחבריו...עשו תחת האלונקה, וגם מסתיר את זה (בחוסר הצלחה, יש לומר) אומר למישהו משהו על זכותו להציע דרך אחרת.
נהדר.
וזה הנציג של ימימה לכנסת.
כיף לכם, ''סרוגין'', שיש לכם מבחר כזה של כוכבים בורים-אך-מדברים, כמו סמוטריץ', רגב, פרץ (ראיתם מה הוא מסביר במדינות על צלב הקרס? למה החבר'ה האלה לא למדו להגיד, כשצריך: ''אני לא יודע''.
סרוגים, תתחילו לבדוק מה רמת נציגיכם. בברכה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

60. סמוטריץ שתיקה שווה זהב שוב אל מקום מישכנך (רבנית מהשומרון)

כי לשון הרע שקר מזימה ומדון יביאו חורבן על ישראל
לכן בעזרת השם נצביע עוצמה יהודית ונועם

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

61. שכנעת להצביע נועם (דוד)

אם בהתחלה לא הייתי בטוח שכדאי להקים את נועם, וסמוטריץ מייצג באמת את עולם התורה הציוני - כל התבטאות שלו בנושא דת ומדינה מראה שהוא מחוייב יותר לבנט מאשר לבית המדרש - וכבר אין ספק - מצביעים נועם.

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

62. זהירות ארוך כאורך הגלות לא לקרוא! (נתי חתוכה)

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

63. הפעם מצילים את גוש הימין (שלמה )

ומצביעים לעוצמה יהודית אנשי אמת

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

64. הפעם מצילים את גוש הימין (שלמה )

ומצביעים לעוצמה יהודית אנשי אמת

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

65. מכל המושחתים (אבי)

לעיל אז חייבים להצביע נועם

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2019

66. בדבריך הסברת את המוקש שנפלו בו .. (יאיא)

תקציבים למוסדות.. הבנתי. לך תתנגד אחר כך למי שנתן לך ...
גם שרון ורבין עשו מלא דברים טובים והרבה תקציבים אז עין רעה להתנגד יותר לשום מהלך,לא לברר את דרכינו מולם,בקיצר למה לא התאחדת עם הליכוד? לדבריך באמת אין הבדל,נתת גול עצמי,שכנעת לנעם.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

67. בצלאל היקר תתעדכן מה קורה בבית מדרש (אורי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

68. למה הרבה ערוצים ואתרים מביאים כל הזמן הכפשות והסתכלות שלילית על נעם ומתעלמים מהדברים החיוביים במפלגה (יהודי)

למה לא מביאים מאמרים שנעם מחזקת את ערכי המשפחה את הרבנות הראשית היהדות הכותל הגיור הארץ הוצאת הארגונים הזרים מהמדינה מהצבא וממערכת החינוך???? אני מצפה מאתרים וערוצים שיהיו הוגנים שיביאו את שני הצדדים למה הכל בהסתכחות כזאת על נעם? ודרך אגב אני ראיתי מאמר של סמואריץ בעצמו מחזק את נעם על העלאת המודעות בעינינים הנל אז בבקשה הראו את 2 הצדדים שבוע טוב ובשורות טובות

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

69. תקראו טוב (ת)

כך פועלת השיטה:
יש מפלגה אחת גדולה שקוראים לה "גוש הימין". גוש הימין מורכב מהרבה מפלגות: ליכוד, אגודת ישראל, ש"ס, עוצמה יהודית וימינה.
זה לא באמת משנה לציבור, כמה מנדטים כל אחת מהמפלגות תקבל, מה שמשנה לציבור ובמיוחד למתנחלים ולחרדים, זה שלגוש הימין יהיה 61 מנדטים.
אם אחת מהמפלגות הללו לא עוברת, זה כאילו כל המפלגות קיבלו 0 מנדטים... כי כולן ללא יוצא מן הכלל, ישבו באופוזיציה.
אז זה לא משנה אם אתה אוהב את עוצמה או לא אוהב את עוצמה..., אם אתה רוצה שלא יפנו את כל יהודה ושומרון אתה חייב להצביע לעוצמה יהודית.

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

70. "על כל שקל שמושקע במשרד החינוך במקומות שליליים יש עשרות מיליוני שקלים שמושקעים בעוד תורה, עוד יהדות ועוד חינוך" (בורסקי)

פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אם סמוטריץ אשכרה מאמין בשטויות הוא צריך להיות בשלוותא ולא בכנסת.
אם הוא לא מאמין, מצביעי ימינה צריכים להתבייש.
מגילות דמגוגיות על עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, זה מה שלימדו אותו בישיבת קדומים? להרחיק מדבר שקר לא לימדו אותו?

דווח על תגובה לא ראויה
15.09.2019

71. יחס הרב צבי יהודה זצ"ל לנציגים חילוניים (דח)

בבנייני האומה התקיים
כנס לייסוד תנועת התחיה. הלכתי לכנס )כצעיר אלמוני בקהל(, והתרשמתי מאד מהחיבור בין הציונות
החילונית האידיאליסטית לבין תלמידי תורת מרן הראי"ה קוק זצ"ל. הלכתי לרבינו הרצי"ה וסיפרתי לו
בהתפעלות על הכנס. רבינו הגיב: "אינני יודע מה הוא האנדרוגינוס הזה!“ נדהמתי מחריפות הביטוי
וביקשתי הסבר. הסביר רבינו שבביטוי "אנדרוגינוס" הוא מתייחס לכך שיש פה דתיים וחילוניים יחד.
במפלגה פוליטית אין מקום לכך!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סיעת ימינה צילום: כיפה

ימינה חילקה תפקידים: בנט בחוץ וביטחון, שקד יו"ר הסיעה

קרא עוד