בנט ושקד - והפלטפורמות לקידום אישי

כששקד ובנט הוצנחו למפד"ל חשדנו ושתקנו, כשפגעו השניים במוסדות הציונות הדתית סרבנו להבין שמדובר באנשים שעושים לעצמם קידום - עכשיו חגי לובר קורא לכל המפלגות ולמצביעים לא לקבל ולא להצביע לשום מפלגה שבנט או שקד יושבים בה

חגי לובר
יט בתמוז התשעט
,
22 ביולי, 2019 11:01
מסוכנים לציונות הדתית, שקד ובנט

מסוכנים לציונות הדתית, שקד ובנטצילום: פלאש 90

כשהוצנחו בנט ושקד למפד"ל הישנה והטובה, על כתפיו הרחבות של אורי אורבך ז"ל, ריחפה מעליהם עננת חשד עקשנית שהם בחרו במפלגה הסרוגה כיוון שדרכם בליכוד נחסמה ושהם מעולם לא ראו את עצמם כחלק מהציונות הדתית. חשדנו ושתקנו, העדפנו לספר לעצמינו שהשניים גילו את האור הטוב של הציבור הדתי ופיהם ולבם שוויים.

כשפגעו השניים במוסדות הציונות הדתית וסרבו לתמוך בהם, בטענה המתנשאת שהם, בנטשקד, לא מגזריים אלא כלליים ושהם פונים לעם ישראל ולא לציונות הדתית, סרבנו להבין שמדובר באנשים שעושים לקידום עצמם [אני אהיה ראש ממשלה]  והעדפנו לספר לעצמינו ש-כן, נכון , זו בעצם האידיאולוגיה שלנו אנחנו כלל ישראלים ו-כן זה מה שהם התכוונו . לא?

כשהשניים דברו על רצונם להיות ראשי ממשלה ולהוביל , לא הסקנו את המסקנה המתבקשת שהם , כן , הם עצמם רוצים להיות ראשי ממשלה והם עצמם רוצים להוביל , קיוונו שהפרשנות היא שהם רוצים שהדרך המפוארת של הציונות הדתית היא היא שתוביל. ואנחנו זו רק מטאפורה. זו האידיאולוגיה ולא הכסאולוגיה. 

כשפרשו השניים דקה לפני הבחירות במהלך מתוכנן מראש בחדרי חדרים ושפורסם בדיוק ציני, בטיימינג שכזה שמפלגת האם, כן כן , זו שגידלה טיפחה ונתנה להם בית , לא תוכל לקום מהקרשים ולהוות תחרות לגחמותיהם הפוליטיות שוב טמנו אנחנו את הראש בחול והאמנו בלב שלם שהם הקימו סטארט - אפ מופלא שעתיד בהוקוס פוקס להביא קולות לימין ממקום סודי שלא יפגע כהוא זה בגוש הימין הקיים ובוודאי לא בבית היהודי.

כשמבלי להניד עפעף, בצר להם, ניהלו השניים קמפיין חסר רחמים , שנועד לגנוב קולות מהבייס של הבית היהודי, בניגוד גמור לכל ההתחייבות שלהם, כבר  נגמרו לנו התרוצים , אבל מתוך הרגל של שנים, המשכנו להאמין שבטח יש להם כוונה נסתרת שעוד מעט תתגלה ותאיר אותם באור יקרות.

כשהם נפלו, והפילו איתם 140 אלף קולות, הפילו ממשלת ימין, וגרמו להוצאות ענק של בחירות מיותרות, ומי יודע אם לא גרמו לעליית ממשלת שמאל. ציפינו סוף סוף לחשבון נפש להתנצלות, ללקיחת אחריות בנוסח הצבאי החביב כל כך על בנט, קיוונו שאחרי שהאמנו, ובלענו והסטנו מבטים, והכלנו ושיקרנו לעצמנו, יפרשו השניים לארבע שנות גלות וחשיבה מחדש. להפתעתנו [או שלא] מגיעה הידיעה שבנט [וכנראה גם שקד]  חוזרים לימין החדש!!! כמובן אחרי ניסיון שלא צלח להשתלב במפלגת השילטון.ועוד מעט נראה שוב קמפיין עשוי לתלפיות שקורא לך ולי להצביע לימין החדש ואחרינו המבול.

אז בשם רבים נאמר את מה שרחש מתחת לפני השטח כבר זמן רב, אין די בלהיות מוכשרים, יפים וצעירים! האמביציה האישית, זו המלווה כל חבר כנסת, חייבת להיות שיקול צדדי ולא עיקרי. אסור לה לאמביציה האישית להיות המכוון והמוביל את דרכה של האישיות הציבורית. האנשים האלה הוכיחו שהם יעשו הכל על מנת לקדם את עצמם ולעזאזל המפלגה, הימין, ואפילו המדינה. 

אני כלל לא בטוח שאם בסיטואציה פוליטית כלשהי יעמדו על כף המאזנים קידומם האישי אל מול ערכי ארץ ישראל , יבחרו השניים בארץ ישראל. מצטער, אבל מי שרמס כל כך הרבה ערכים כדי להתקדם ומוכן לשוב ולסכן את הכל בשביל קידום אישי , בהחלט מסוגל גם לבגוד בעת הצורך גם בערכים שלו עצמו.

אני קורא לבנט ולשקד להניח לנו לפחות לארבע שנים, הו אז יתכן שיתחדש האמון בהם ואולי בגלות האזרחית , הרחק מעינה של התקשורת ילמדו השניים  גם דבר או שניים על ענווה, נאמנות, ואחריות ויחזרו אלינו בשלים יותר ומכוונים יותר למטרה.

אם הקריאה שלי לא תענה, (ואין סיכוי שהיא תענה) אני קורא לכל המפלגות ולמצביעים לא לקבל ולא להצביע לשום מפלגה שבנט או שקד יושבים בה. שחררו.

חגי לובר מנהל תיאטרון ובית הספר למשחק "אספקלריא"

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
22.07.2019

1. שקד ובנט מסוכנים..... (דואג)

יישר כוח לכותב. הם לא ציונות דתית, הם ימין קיצוני קפיטליסטי בהשראה ובמימון (עקיף) של האונגליסטים בארהב. שום קשר ושום מסר ודרך של ציונות דתית. לא לחיבור עם אנשים תרגילנים, לא ישרים , שקמו בקר אחד וברחו מהתנועה הציונית הדתית, תוך הונאת רבנים. אל תתפתו .גם לא לסמוטריץ השליח והגרופי של איילת

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

2. למען מנעמי השלטון (אמיתי מידי)

הכתבה מדויקת ואמיתית לשם שינוי
רודפי מנעמי השילטון ימכרו את כל ערכיהם למען הישארות עם החשוד מבלפור .גם אם יצטרכו להשתחות לאיילת שקד

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

3. איזו כתבה קטנונית וצרת עין ואופקים (אלי10)

כולם מבינים ויודעים שהם עשו טעות. אפילו הם עצמם לוקחים אחריות. גם התומכים שלהם ובתוכם אני הצביעו להם בלב חלקי ולא שלם.

סבבה, אז מה עכשיו? לקבל 5 מנדטים מסכנים שיחזירו את מאזן הגושים בלי ליברמן על פחות מ 61? או להקשיב לרצון הציבור שבהובלת איילת שקד באיחוד כולל נקבל מנדטים דו ספרתיים ואז לא נהיה תלויים בליברמן? פוליטיקה זה לא הפלטפורמה הנכונה לשחק משחקי ילדים שנעלבים. מי שנעלב ומשחק אותה ברוגז ישאר בחוץ ונקבל ממשלת שמאל אין אאור פייס.

חלאס להיות ילד קטן ותתבגר. זה הכל אריטמתי. מילא אם ההובלה של איילת לא היה מוביל לשום מקום אז אני מבין. אבל הציבור מראה רצון גדול שהיא תוביל ורק ככה נוכל להשתחרר מליברמן.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

4. ב"ה!סוף סוף אחד של מתחנף (ישראל)

ברוך השם אחד שאומר, כמה המלך הוא עירום כמה האתרי חדשות של הדתיים מתחנפים אליהם

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

5. שאזכיר למר לובר, כמה מנדטים קיבלה מפד"ל ה"ישנה והטובה"? (שי)

ובכן, שלושה, חרף השפם של אורי אורבך. רוצה לחזור לשם? תפאדל.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

6. למגיב מס' 3 (חיים)

כמו שזה נראה כרגע גם עם איילת כראש מפלגת איחוד המפלגות ,הם עדיין לא שוברים את לשון המאזניים.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

7. יישר כח. לא לחיבור איתם. ואם יתחברו יש להצביע לנועם (האזרח מ)

לנועם יש רעיון , אידיאל
לחברה האלו האידאל זה הם הם והם

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

8. אם היית יודע כמה בנט דאג למוסדות חינוך דתיים (היית מבקש מחילה)

להזכיר לך שלפני בנט היה פירון שר חינוך ובתקופתו משרד החינוך שינה את כללי הקצאת התקן לבתי ספר והוריד שעות למוסדות הדתיים. בנט דאג להחזיר הכל ועוד תוספות.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

9. הכותב הוא מנהל תיאטרון (דודי)

אז אולי נחליט שלא נלך לתיאטרון ששיש לו מנהל אידיוט שכותב כאלה שטויות.

הכותב משתייך לאסכולת המפד"ל, מפלגה מגזרית החוסה תחת צילה של מפלגת שלטון פסאודו-ימנית ששמה הליכוד. ככה תמיד היה נוח לכותב ולא מעט שכמותו. הם לא רואים מנהיג מהמפלגה שלהם. הם גם לא רוצים - יש להם את צרכי המגזר ורק רוצים שהם יתמלאו. מידי פעם הם חוטפים כאפה או שניים ממפלגת השלטון (ההתנתקות היא אחת מהם. היו כאפות לפניה ואחריה). והם סבבה עם זה. אידיאולוגיה זה לא משהו שצריך להתמלא, זה רק לספרים ולוורטים ושם. מה שחשוב עכשיו זה האינטרסים הקטנים וזהו
כן, בנט הוא מנהיג מהציונות הדתית וקשה להם עם זה.

בנט ושקד לא פגעו בבית היהודי. הם לקחו את הקולות שהביאו איתם אך השאירו שם הרבה יותר, וחבל, כי אין מקום יותר למפלגה הזאת (חוץ מסמוטריץ).
הם מלכתחילה הביאו הרבה קולות שבחיים לא היו מצביעים למפד"ל (ולגמרי בצדק) ויצאו ממפלגה שלא התאימו אליה (דבר שהסתבר רק עם הזמן).

תסתכל על בנט. איזו ענווה לפחות את מקומו למען מנהיגות ימנית. אתה רואה את פרץ (שרק דקה וחצי יושב בראש הרשימה וכבר עף על עצמו) עושה דבר כזה? או מישהו אחר העומד בראש מפלגה כלשהי?
ועזוב את זה אם מידות לא מעניינות אותך. ביצועים - תסתכל על הביצועים של בנט ושקד. אולי דווקא זה מה שמפחיד אותך? ימין ביצועיסט?

אתה סתם מבשל קנוניות במוחם של אנשים.
חוסר רגישות לגמרי לסיטואציה האנושית. הפוך ממה שהיה מצופה מאיש משחק ותיאטרון. או אולי דווקא הפוך מזה - אולי עולמו הדמיוני של התיאטרון הוא שמתאים לך? אולי, בכל אופן - איש חכם אתה לא..

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

10. קול שפוי בעדת החנפנים רודפי המנדטים (יוני)

כמה עוד ידברו על הילד כאפות המכונה הציונות הדתית, שבשביל לצאת מהחברה החנונים ולהיות מקורב למגניבים היפים המקובלים, ירמוס כל חלק מאישיותו. אין לחברה האלה שום אידיאל או ערכים מסודרים, הכל ברמת שבט נבטים בבני עקיבא. מקוששים עקרונות מכאן ומכאן. חלאס, אם מנדטים זה הסיפור תצביעו לליכוד. עדיף 3 מנדטים מבוססים על רעיון מ12 מבוססים על כלום.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

11. שליחי בנט ושקד עושים ללובר האמיץ זובור בתגובות (טוביה)

תיכף נשיב להם בנחת. על כוס קפה.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

12. למגיב 9, חלאס עם ההתרגשות מהמחווה של בנט (דודו)

סך הכל לוזר שכשל שוב ושוב ואחרי שהבין שאם יישאר ראש המפלגה יסתפק בפויקה עם החברה ולא יותר, נתן את המושכות למשהי שלפחות בסקרים עוד מבטיחה קצת יותר. מוטב היה עם האח הנחמד ילך קצת הביתה לנוח ולא יבוא להטיף מוסר לערכים שנולדו כמה שנים לפניו. עוד לא שכחנו את הבטחת הבחירות שלהם בזמן הפילוג, והסקרים שניבאו להם כמה וכמה מנדטים יותר מלאיחוד הימין, ותראו מה קרה. עם כל הכבוד, יש כאן מפלגה עם חמש מנדטים שכבר הוכיחה שקראה את המציאות נכון יותר מול חברה שנשארו בחוץ חרף תחזיות מאוד אופטימיות. לא ברור איך קרה שהרב רפי הוא זה שצריך להתנצל, כשעכשיו ברור לגמרי מי יודע לדבר יפה ומי יודע לקרוא מציאות.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

13. אכן- לא צריך איחוד עם כל הדוסים כמוך. תישאר עם הרבנים ואנחנו נמשיך עם שקד ובנט- פוליטקה יותר ראויה וממלכתית מהמגזר הצר שהייתי חלק ממנו בעבר (מאיר שפירא)

המגזרק הדתי לא מפסיק להיות הכי בדלן, הכי מתנא, הכי פוסל, והכי קטנוני. מבין לגמרי את שקד ובנט שפרשו ולא אצטער אם לא יהיה איחוד.
מזל שהם חזרו לפוליטקה כך יהיה למי להצביע.

ואני מציע לכל הדוסים להפסיק להתעסק בלרדת אחד על השני ושכל אחד ידבר במעלת דרכו.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

14. חגי צודק לחלוטין! (רפי מחולון)

חגי לובר כדרכו דובר אמת, עוד נסבול מהצמד הזה הרבה, כדאי שנפנים זאת ונמנע מלהצביע להם, ממילא הם לא מגדילים את הגוש.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

15. חזרתי. החלטתי להמתין לכת תגובות כת בנט ושקד לא לענות. (טוביה)

למה להתאמץ מול כל תגובה של כת בנט. נחכה לסוף לטיפול כולל .

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

16. כתבה נכונה ואמיצה (נועם )

צמד אופורטוניסטים

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

17. תגובה של טוביה - תגובה שנועדה להפחיד את תומכי בנט ושקד מלכתוב פה (דודי)

כי "יכנסו" בהם וכך אולי חלקם ימנעו מלכתוב תגובות.
כך מאיימים בכת ה-תן-לנו-את-הפינה-שלנו-בהתנחלות-ועזוב-אותנו-בשקט-מהדברים-הגדולים-אנחנו-רוצים-להשאר-מפדלניקים-קטנים.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

18. דברי הבל ורעות רוח (לובר)

מר לובר מדבר שטויות שמי שישמע לו יחריב את הבית היהודי שהולך ונעלם!!!
שקד ובנט שונים בדעותיהם מהחרדלניקים -מבחינה רוחנית -אבל מאוד דומים ואף הוכיחו יכולות גבוהות יותר ממנהיגי המפדל-מבחינה מדינית בטחונית ומשפטית.
כך שחדות תוביל ליותר כוח ומנדטים-
והעם רוצה יותר את שקד מאשר את פרץ

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

19. חגי - חזק ואמץ! (יהודי פשוט)

דברים הנובעים מהלב הישר ונכנסים ללב הישר. דברים מדוייקים. לא חנופה מבלה עולם. טוק דוגרי כלפי הני תרי

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

20. 2 גושי ימין צריכים להיות (עדי)

גוש אחד הבית היהודי + סמוטריץ+ עוצמה יהודית + נעם הגוש השני : הימין החדש, גל הירש, אולי פייגלין. אדם לא דתי לא יכול להנהיג אץ הציונות הדתית.

דווח על תגובה לא ראויה
22.07.2019

21. כתבה הזויה! נוטפת שינאה, והפוכה למציאות (אדם שפוי)

בנט הוצנח למפד"ל הקורסת ב-2013. באותה שנה המפד"ל היתה על סף אחוז החסימה. ובנט העלה אותה מ-4 מנדטים ל-12 מנדטים. ובבחירות הבאות ל-8. עדיין פי 2 ממה שהיה לפניו.

ב-2019 פנו אליו רבני הציונות הדתית ביוזמה לפרוש (כן, כן, זה לא היתה יוזמה של בנט, זו היתה יוזמת הרבנים, דיי לקרוא את מכתבו של הרב מידן שמודה שהרבנים ההציעו לבנט את היוזמה הזו, ולא להיפך, וקורא לאחיו הרבנים להודות גם הם).

בנט הקשיב ופרש.

הרעיון היה טוב.
נכון, בדיעבד הוא לא צלח. אבל זו "חכמת הבדיעבד" וכך לא שופטים החלטות! החלטה שופטים רק לפי המידע ברגע קבלת ההחלטה. והמידע היה ברור - חייבים פיצול כדי לא לאבד "את הקצוות". כי הרי חילוניים לא יצביעו למפלגה עם "תקומה" או עם "עצמה יהודית", ומהעבר השני, חרד"לים לא יצביעו למפלגה עם חילוניים ועם שקד. גם הסקרים החמיאו והראו שכדאי להתפצל.

בדיעבד זה לא עבד, מכל מיני סיבות (קמפיין הגעוואלד של ביבי למשל). אבל בנט לא התלונן גם כשקראו לו "בוגד" ו"אנס" ומילים בוטות כאלו. וגם כשהאשימו אותו בנטישה (למרות שהוא זה שנבגד, ולא להיפך. הוא לא נטש, העזיבו אותו). ובנט שמר על איפוק (רוב הזמן) ולא "ירה בתוך הנגמ"ש" כל היום (חוץ מפעם אחת שבאמת הגיעו מים עד נפש).

וכיום, כשגילו באיחוד הימין ששוב הם על סף אחוז החסימה, ושבסקרים בנט מקבל פי 2-3 מהם, שוב באים אליו שוב בבקשה שיחזור להציל את המפלגה, רגע אחרי שגירשו אותו ממנה.
אבל - בנט הוא איש חסר אגו (כפי שנוכחנו גם אתמול כשפינה מייד את הכיסא לאיילת) ולא התלונן כשזרקו אותו מהמפלגה, ולא הכפיש את הבית היהודי לאורך כל הקמפיין. וגם עכשיו הוא לא מכפיש.
אבל מי כן מכפיש? ומי כן עם אגו שלא מאפשר לו לזוז מהכיסא הראשון ? נכון - הרב פרץ.

אז דיי! דיי לצביעות, דיי להכפשות, דיי לירי בתוך הנגמ"ש.
לכו ללמוד מבנט.

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

22. צודק (יולי)

צודק לגמרי , אבל לצערינו אין לנו סיכוי גדול שהמפלגה תשרוד ללא כוחות נוספים. אין לנו ברירה

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

23. מענין למי כן תצביע ? (המטלבט)

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

24. מענין למי כן תצביע ? (המטלבט)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חברי הבית היהודי בפגישה ראשונה מאז הבחירות צילום: הותר לשימוש

למרות ההצהרות: מוטי יוגב עדיין לא פרש מרשימת ימינה לכנסת

קרא עוד