מפלגת האדם הנורמלי

הרב אבינר מסביר מה הוביל להקמתה של מפלגת נעם, וטוען כי לפעמים לא פשוט להביע דעות 'נורמליות' אחרי שטיפת המול בתקשורת

הרב שלמה אבינר
טו בתמוז התשעט
,
18 ביולי, 2019 9:17
 הרב אבינר

הרב אבינרצילום: באדיבות המצלם

לפעמים, זה לא נעים להיות נורמלי, כי התקשורת כל כך הרבה שוטפת את המוח שהלא-נורמלי הוא הנורמלי, עד כדי כך  שהנורמלי מרגיש לא נורמלי, ומעליבים אותו: אתם לא נורמלי, ולבסוף הוא כבר מרגיש לא נורמלי.  אז האדם הנורמלי מצא פתרון: להקים את מפלגת האדם הנורמלי, The Normal Man. כי הוא התחיל להתבלבל.  כל פעם שהוא אמר שמשפחה זה אבא ואמא וילד, אמרו לו: אתה לא נורמלי.  מאז, כאשר הוא נכנס הביתה, הוא בודק שמא התבלבל, ואלי אשתו היא גבר, ואולי הוא בעצמו אשה. בסוף הוא נרגע: הם באמת אבא ואמא.  בכל זאת ספק מכרסם בליבו: שמא הוא לא נורמלי.  אז עתה הוא מצא מנוחתו: מפלגת האדם הנורמלי.

בעצם, המילה נורמלי מיותרת. די לומר מפלגת האדם. על זה אומרים אנו בתפילה: לעולם יהא אדם... קודם היה בן אדם.  ואחר כל: ירא שמים.  או במילים אחרות: דרך ארץ קדמה לתורה, כלומר המוסר הטבעי והבינה הטבעית.  או במילים אחרות: התורה ניתנה לעם נורמלי, כדי שיתרומם מעל הנורמלי.  אך קודם יש להיות נורמלי.

לצערנו ,הגויים אינם תמיד נורמליים .על גופנו חזינו. לפעמים הם מתאימים להגדרת הרמב"ם במורה נבוכים א ז: אדם מבחוץ, חיה מבפנים. הבעיה היא שזה גם זולג לתוכנו.  לכן החלטנו להקים מפלגה: מפלגת האדם הנורמלי. אנו חוזרים לאדם הראשון. כל כך בלבלו אותי שאני לא נורמלי, שרציתי לבדוק בחומש עם מי התחתן אדם הראשון: עם איש או עם אשה? בשורה טובה: עם אשה.  הוא היה A Normal Man.  זה מרגיע.

רחמנות על האדם הלא-נרמלי שחושב שהוא נורמלי.  קרה לו מה שהרמב"ם מתאר בשמונה פרקים פרק שני: החולה טועם את המר מתוק ואת המתוק מר.  התקשורת מצליחה לשכנע אותו, ולרמות אותו, ולבלבל אותו.   אמר מי שאמר: "אם חוזרים על שקר מספיק פעמים הוא הופך לאמת".

זו בעיה עולמית.  במיוחד כאשר מכסים את השקר במילים יפות.  אבל אנו עם של אמת.
הרמב"ם מתנצל במורה נבוכים שעליו לחזור על דברים פשוטים, ואין זה אלא בגלל שנשכחו.
אם כך, נחזור על הראשונות, אל הדברים הפשוטים, אל האדם הנורמלי.
כמה מרהיב הוא אדם הנורמלי, הפשוט, הבריא.  כמה חידוש ורעננות יש במפלגת האדם הנורמלי.
 

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
18.07.2019

1. מה זה נורמלי ? (אליהו)


לכבוד הרב שלמה אבינר ,
שלום רב , קראתי את הכתבה שהרב מסביר החשיבות של "מפלגת האדם הנורמלי". ואני שואל ? האם" המפלגה האדם הנורמלי" יהיה המפלגה הראשונה במדינת ישראל שתעמיד תנאי סף עכשיו - -" לא מצטרפים לשום ממשלה שמחמשת ומאמנת כוחות רצחניים ממדינות שמבצעות רצח עם , פשעים נגד האנושות והפרות חמורות של זכויות האדם ".
האם " מפלגת האדם הנורמלי " , תעורר ויכוח ציבורי בעניין. האם היא תשיב את כל ישראל בתשובה בעניין - האיסור החמור להיות שותף ברצח אלפי חפים מפשע.
הרב , מכיר את הסוגייה , והרב יודע שיש היום 120 חברי כנסת פחדניים. בשיחות פרטיות אתי , הם אומרים שהם נגד . אך , הם מפחדים להיות נחרצים.יש לחצים , מערכת הביטחון , הרבה כספיים. זה המבחן של "המפלגה האדם הנורמלי".להגדיר כספים של רבי מרצחים , כספים טמאים שחל עליהם-"איסור הנאה ". כי זה לא נורמלי לסייע לרצח עם - זה מעיד על הפקרת צלם האנוש שבנו על הפקרת היותנו - נבראים בצלם א-לוקים. אחרת , אין כאן נורמליות , יש רק סיסמאות ריקות מתוכן.
הנני מתחנן אליך , להרים זעקה שתחייב את " מפלגת האדם הנורמלי " , לזעוק דעת תורה נגד שיתוף פעולה שלנו ב" לא תרצח ". - בשם התשובה הטבעית - לשוב להיות עם רחמן , עם חומל , עם אוהב כל אדם שנברא בצלם אלוקים.
בברכה אליהו יוסף
נ.נ. בזמנו , הרב שלח אותי לרב שטרן .הרב שטרן השיב שהרב טאו בדעה שזה עניין לרבנות הראשית. זהו סוגייה מוסרית שהרבנות הראשית מסרבת להכנס אליה. כי גם הם פוחדים.
נ.נ.נ. ייתכן שכל רעיון המפלגה ,זה להשתלב בבית היהודי . האם השילוב , יהיה רק כיסאות או גם עקרונות .?

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

2. ונכון וישר ונאמן ואהוב (אמת ויציב)

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

3. זה הערך היחיד? (מישו שלא אכפת לו אם הוא נורמלי או לא כמו אברהם אבינו שכל העו)

זה נראה שהדבר היחיד שמעניין אותם הוא הלהטבים כאילו אין עוד דברים חשובים במדינה שצריך לתקן. ארץ ישראל לא כזה מעניין אותם השתלטות של פלסטינים ובדואים על קרקעות וכד' ומה עם כל שאר הדברים שעליהם עומדת המדינה שצריך לתת להם התייחסות. הדבר היחיד שהם ידעו לעשות בכנסת זה לצעוק על להטבים ומה עם כלכלה חינוך ביטחון התבוללות ועוד המון דברים שצריך לתקן????

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

4. נמחק בטעות המשך השם (##כמו אברהם אבינו שכל העולם היה בצד אחד והוא בצד שני)

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

5. במיוחד ארץ ישראל (תמר)

מסכימה מאוד עם 3, ואני חושבת שהכי חשוב עכשיו לקדם את שליטתנו בארץ ישראל. ברור לגמרי ואין ספק שצריך לחיות לפי ההלכה ואין מקום ללהט"ב, השאלה היא על מה הכי נלחמים. כששאלו אותם על סמוטריץ' והרב פרץ, ענו שמסיבות כלשהם הם מרוכזים במשימות אחרות, במקום במשימה שהיא הבסיס לקיומנו בארץ הזאת. מעניין, ההיגיון הפשוט אומר שהבסיס לקיומנו בארץ הזאת זה שתהיה לנו את הארץ הזאת קודם כל, לא? ומשום מה קו המחשבה הזה אומר שסיימנו את המערכה על ארץ ישאל ועכשיו נעבור למשימה הבאה (ככה שמעתי במפורש מאחד הראשים של תנועת חזון), וזה ממש לא נכון לחשוב ככה כי יש את תוכנית טראמפ שמטרתה לפתור את הסכסוך הערבי יהודי וקרוב לוודאי תכלול מסירת שטחים לערבים, וזוכרים מה קרה אחרי שמסרו את גוש קטיף? הופס משם בדיוק יורים עלינו רקטות, ועוד ברוך ה' זה "רק" גוש קטיף וזה בקצה הארץ והרקטות לא מסכנות את רוב יושבי הארץ, אבל השטחים "הבאים בתור" להימסר חס וחלילה זה ביהודה ושומרון, שזה כידוע 'דרך ההר' כלומר על הרים גבוהים ובמרכז הארץ, ואם זה יימסר לערבים הם ממש לא ישבו רגל על רגל ויסתכלו על הנוף, על ארובות חדרה, על ים המלח ועוד. מה שהם יעשו זה כנראה יהיה לשגר טילים למקומות האלה וזה בהחלט סכנה קיומית ואסור לנו לשבת בחיבוק ידיים בנושא הזה!! אז ברוך ה' יש לנו את סמוטריץ' ואורית סטרוק ועוד כמה שזה באמת מה שבראש מעייניהם ורק עליהם אני באמת יכולה לסמוך מכל המפלגות. הם לא עוצמים עיניים למול הסכנה הממשית.

דווח על תגובה לא ראויה
18.07.2019

6. מי רואה את הגאון הרה"ג אבינר יוצא ואינו יוצא עמו? (יניב)

כולנו הולכים אחר גדולי הדור ופועלים בכל כוחנו להצלחה גדולה של תנועת נעם לכנסת בדרך לשלטון. הקמת התנועה הכלל ישראלית כבר סוחפת המונים ואפילו מצביע מרץ עוברים אליה להצלחת הבחירות הקרובות שהיא הצלחת עם ישראל ותורת ישראל!

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

7. סוף סוף יש למי להצביע! יישר כח! (ירא שמים)

דווח על תגובה לא ראויה
19.07.2019

8. הרמב"ם קודם למד מדעים ועל בסיס זה בנה את הפילוסופיה היהודית שלו. אז מה לעשות, כבוד הרב, (צביקה)

שהומואים ולסביות זה דבר נורמלי שקיים מאז שנכתבה התורה ( לפחות). אם יש לך טענות - תפנה אותם ליצרן.

דווח על תגובה לא ראויה
20.07.2019

9. לא נורמלי כמה שזה רדוד (שמרית)

לא נורמלי כמה שזה רדוד ופשטני.
לעומת זאת כמה פשטות יפה ונורמלית יש באהבה, בחברות, במשפחה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

האסיפה הכללית של האו"ם צילום: shutterstock

ישראל תתבע מהאו"ם הכרה בפליטים היהודים מארצות ערב

קרא עוד