סגור

בצלאל, אתה לא מייצג אותי

"יש לי חדשות בשבילך, בצלאל: ציפי חוטובלי, אדלשטיין, אלקין, אריאל קלנר וכן, גם יועז הנדל ועליזה לביא (לשעבר) - מייצגים את הציונות הדתית לא פחות ממך"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כח באייר התשעט
,
02 ביוני, 2019 19:45
שר השיכון הבא? סמוטריץ

שר השיכון הבא? סמוטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

"ראש הממשלה נתניהו צריך למנות עכשיו את הרב רפי ואותי לשרי המשפטים והחינוך, ולהשאיר את התיקים האלה בציונות הדתית. ולא - אלקין, שהוא חבר טוב, לא מייצג הציונות הדתית. לציונות הדתית יש מפלגה אחת והיא צריכה להיות סביב שולחן הממשלה והקבינט".

את הטקסט ההזוי הזה כתב הערב (א') ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר מפלגה שהכניסה שני נציגים לכנסת הנוכחית, ושמעולם, בכל 20 שנות קיומה, לא התמודדה עצמאית לכנסת, אלא רק על גב מפלגות גדולות ממנה. סמוטריץ' חבר ברשימה שהכניסה חמישה מנדטים לכנסת, שפל של כל הזמנים למפלגת הציונות הדתית (בבחירות 2009, כששתי המפלגות רצו בנפרד, הן זכו ל-7 מנדטים בסך הכל). הסיבות לשפל הזה רבות ומגוונות, אך לסמוטריץ', אחד משני מנהיגי הרשימה המאוחדת ואולי הדומיננטי מביניהם, חלק בכישלון.

סמוטריץ' מתיימר להיות היחיד שמייצג את הציונות הדתית, אך הציונות הדתית היא הרבה מעבר לסמוטריץ', וכמו שהוא עצמו הטיח בנפתלי בנט בראיון לכיפה בתחילת קמפיין הבחירות הקודם, כי "כשלבנט עוד היה חלב על השפתיים הציונות הדתית בנתה את המדינה", הדברים נכונים גם כלפיו; כשלסמוטריץ' היה חלב על השפתיים, כשהוא התרוצץ על גבעות השומרון והקים את תנועת 'רגבים', הציונות הדתית כבר התפזרה במפלגות שונות והשפיעה משם על המדינה כמו שהוא יכול רק לחלום עם חמשת המנדטים שלו, שיצטרכו הרבה מזל כדי להחזיק גם בבחירות הללו.

סמוטריץ' נושא עיניו היום לתפקיד שר המשפטים, זו הזדמנות טובה להזכיר לו את אחד משרי המשפטים הקודמים, איש הציונות הדתית, שכיהן כשר משפטים במשך קרוב לשש שנים, ולאחר מכן היה גם שר האוצר ושר התמ"ת. נסים, כדאי להזכיר, היה איש מפלגת הליכוד, ולפני כן במפלגת גח"ל.

על פי ההערכות, רוב מכריע של קולות הימין החדש וזהות, שהלכו לאיבוד תחת אחוז החסימה, הגיעו משורות הציונות הדתית. מדובר, אם כן, בקרוב לשבעה או אפילו שמונה מנדטים של הציונות הדתית (ואם נמעיט: שישה), יותר מכל מצביעי מפלגתו של סמוטריץ', שהצביעו למפלגה שאיננה 'מפלגת הציונות הדתית'. וזה לפני שהזכרנו את קולות הציונות הדתית שניתנו לליכוד וכן, גם לכחול לבן.

"אלקין לא מייצג הציונות הדתית", כותב סמוטריץ'. למה לא? הכיפה שלו קטנה יותר? חינוך הילדים שלו זול יותר? הוא פחות מכוון בהלל ביום ירושלים? ומה שונה יולי אדלשטיין, חובש כיפה סרוגה, אסיר ציון שמסר את הנפש על הוראת עברית תחת משטר אנטישמי, 18 שנה תושב אלון שבות, ומי שמכהן באחד התפקידים הרמים במדינת ישראל כבר למעלה משש שנים, מעידית סילמן או מאורית סטרוק? וציפי חוטובלי, בוגרת אולפנה שהגיעה בכוחות עצמה בפעם השלישית ברציפות לשורות הקדמיות של מפלגת השלטון, מאופיר סופר או מוטי יוגב? מהיכן שואב בצלאל סמוטריץ' את החוצפה שלא תיאמן לקבוע מי מייצג את הציונות הדתית ומי לא?

זר לו היה נקלע לפריימריז של הליכוד בבנייני האומה, בחורף האחרון, היה יכול לטעות ולחשוב שהגיע למרכז הבית היהודי. רשימת הליכוד (שנבחרה בידי עשרות אלפי מתפקדים, בניגוד לסמוטריץ' שנבחר בידי פחות ממאה וחמישים איש), מעוטרת באנשי הציונות הדתית, שלמרות הטפותיו של סמוטריץ' מייצגים את הציונות הדתית, כן, לא פחות ממנו ומהרב רפי פרץ. ויש לי חדשות בשבילך, בצלאל: ציפי חוטובלי, אדלשטיין, אלקין, אריאל קלנר וכן, גם יועז הנדל ועליזה לביא (לשעבר) - מייצגים את הציונות הדתית לא פחות ממך.

ועכשיו אפשר להנמיך קצת את הלהבות; יש לי הערכה עצומה לבצלאל סמוטריץ'. לטעמי הוא אחד הח"כים המוכשרים והמוצלחים, וכשיהיה שר הוא יהיה שר מצוין ללא קשר לדעותיו. סמוטריץ' התנער מההנהגה הישנה שהפכה את עצמה ללא רלוונטית ו'יס-מנית' של ההתיישבות, והוא מנהיג פורץ דרך שיגיע רחוק מאוד, לדעתי. לא הצבעתי עבורו, רבות מעמדותיו, בעיקר בענייני דת ומדינה, רחוקות מלייצג אותי, אבל בקונסטלציה פוליטית מעט שונה בקלות יכולתי למצוא את עצמי מצביע עבורו, וכמוני גם רבים מאוד מחבריי, שלא הצביעו לאיחוד מפלגות הימין, בלי הצורך הישן של הציונות הדתית 'לסתום את האף ולהצביע ב', כפי שהיו נוהגים לומר עד לא מזמן.

בטור מכונן לפני כמה שבועות במגזין 'מוצ"ש' של מקור ראשון, כתב הרב חיים נבון כי הבעיה הגדולה של הציונות הדתית היא שהיא לוקחת את הפוליטיקה ברצינות רבה מדי. הציוץ חסר המודעות הזה של סמוטריץ', מהפוליטיקאים הטובים והמוכשרים של המגזר, מעיד כאלף מונים על הרעה החולה הזו.

אז בצלאל, אתה באמת אחלה, אבל נכון לעכשיו - אתה פשוט לא מייצג אותי

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
02.06.2019

1. סוף סוף קצת דברי חכמה ואמת (ידידיה אריאל)

סמוטריץ לא מייצג את הציונות הדתית .נקודה אדם שרימה את הצבא והצהיר שתורתו אומנותו והיה רשום בישיבת קדומים כאברך על חשבון המדינה ובזמן הזה הלך ללמוד תואר במשפטים לא מייצג את הציונות הדתית.נקודה
בצלאל מייצג פלח קטן מאד של החרדלים הדיקטטורים כדוגמת בית אל ב , נריה , הר ברכה וחדשה זהו כל שאר הציבורים לא רואים בו איתי גם ההיפך הם מורשים אותו ואת אישיותו הכל כך גאה ויהירה

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

2. אילו שטויות (האדם הנבון)

בצלאל לא אמר שהוא ורק הוא מייצג את הציונות הדתית.

בצלאל אמר שרק המפלגות הדתיות מייצגות את הציונות הדתית.

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

3. עוד עיתונאי לייט בשקל וחצי (ארנון)

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

4. למה אתה חושב שאתה שייך לציונות הדתית ? במה אתה דתי ? שיש לך כיפה ? (יעקב לוי)

קודם תגיד לי למה אתה שייך לציונות הדתית ובכלל מה זה ציונות דתית לדעתך ואחר כך נחליט אם היא מייצגת אותך !
אתה ציוני כי אתה אוהב את הארץ אבל למה אתה ציוני - דתי ?
גם ציפי חוטובלי - דתיה לחלוטין אבל מה הבשורה שלה כציונית דתית ?
היא תדאג למוסדות שבהם גדלה? היא יודעת להסביר לעצמה מה פירוש ציוני דתי אם היא לא דואגת בכלום לחלק הדתי שבהגדרה שלה ? עבודות בשבת לדוגמא - היא בכלל הביעה איזושהי דעה ?
גם ליברמן טוען שהוא ימני בגלל שחי בנוקדים, אבל מתנהג כשמאלני לחלוטין ?

אז לפני שאתה מקשקש - בא ותסביר מי אתה ולמה אתה מייצג את עצמך לפני הכל ....

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

5. קושט דברי אמת (ש)

רוב הציונים הדתיים כבר למעלה משנות דור אינן מצביעים למפלגה סקטוריאלית. המפלגה של סמוטריץ' מייצגת פלח קטן בתוך הציונות הדתית. גם התפישה שהציונות הדתית זקוקה לייצוג מעין הייצוג של החרדים שבנוי על שתדלנות אצל ה'פריץ' כדי לזכות בתקציבים מיוחדים היא תפישה שאבד עליה הכלח, ורוב רובה של הציונות הדתית איננו מאמין בה. וזה עוד לפני שאמרנו מילה על הקו הדתי החרד"לי והקו הפוליטי שהמפלגה הזו מייצגת. זה בהחלט קו לגיטימי, אבל זו איננה הציונות הדתית.

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

6. די לקשקשת (בני)


לא כל מי שמקשקש שטויות צריך לקבל במה

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

7. השתנתה שמו- אין מברכים עליו (משה ברקת)

בטוחני שדברי הביקורת של הכותב מייצגים מצביעים רבים שמשתייכים או משוייכים לציונות הדתית, ומכאן שבאמירה שסמוטריץ אינו המייצג האולטימטיבי של הציונות הדתית יש אמת.
עם זאת ברצוני להצביע על נקודה משמעותית שלטעמי פוספסה.

הכותב מזלזל במשמעות של ריצה תחת הכותרת המפורשת 'מפלגת הציונות הדתית'. לטעמי זוהי נקודה ארכימדית שיש בה בכדי להגדיר אדם כמייצג של מגזר זה. כשם שמפלגת העבודה, שלא מגדירה עצמה כמפלגת כתומי השיער, לא יכולה להתיימר לייצג את ציבור הג'ינג'ים חרף העובדה ששליש מנציגיה בכנסת בהחלט כתומי שיער. העובדה ש‎עליזה לביא בוחרת ל‎התמודד במפלגה לא ציונית דתית במוצהר, מצביעה על המקריות של היותה ציונית דתית ושוללת ממנה את הטענה כי היא מייצגת המגזר.

אם להשתמש בטיעון מעולם ההלכה, הרי שברכתו של דבר נקבעת לא רק לפי מרכיביו, אלא גם בכפוף לשאלה האם שמו עליו. כך גם אין חולק על המרכיב הציוני דתי של אלקין, אבל בריצתו במפלגה שאינה ציונית דתית- שוב אין שמו עליו. ‏‎ ‎

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

8. ()

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

9. חוצפה (משה בודק, חיפה)

מה עם זקני העדה? שום כתב, חרוץ ומבריק ככל שיהיה, לא ייקבע מי מייצג את הציונות הדצית! מה זה פה? בשביל זה יש רבנים! זה כמו שהקישואים יקומו ויכו את הגנן כי הם רוצים לייצג את הזוקינים.. לא עמית סג'ל וחא יונתן קליין יקבעו מי מייצג את הגב קוק והרב עוזיאל. זו פשוט חוצפה.

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

10. תאכלו את מה שבשלתם (האמת)

זה מה שאתם יצרתם שהרבנים לא "מתערבים" בפולטיקה ובכל מה שלא נוח לכם ואלו התוצאות

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

11. זכותך להיות מיוצג על ידי אלקין. ולקבל את תיקי הליכוד. א"א לאכול את העוגה ולהשאיר שלמה. זה הכל. (אפרים)

א"א להצביע ליכוד, ולבקש את התיקים של הבית היהודי. זה הכל

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2019

12. כל מילה בסלע (ניר)

סמוטריץ עם יוהרה,ללא מידות,עשה צבא רבע שעה,אכזר ע"ע אורי אריאל,חתרן,מאיים סרק סידרתי,חתרן.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

13. המצע של הליכוד הוא המצע של אלקין, המצע של האיחוד הוא המצע של סמוטריץ. (אלמוני)

מה לא ברור? אלקין נבחר לכנסת על מצע הליכוד. תבדוק אם זה המצע של הציונות הדתית...

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

14. אם עליזה לביא ויועז הנדל מייצגים אותך אז .. (גנא)

אתה מזמן כבר לא בציונות הדתית דתלשים הם אלי ציונות גם זה לא בטוח אבל דתיים הם ממש לא!!!

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

15. אז לך עם הדעות הרפורמיות שלך ללפיד או לליכוד, אדון קליין! הליכוד בונים על השמאל וכחול-לבן, תשתלב שם פיקס. הוא ועוד איך מייצג ציונות דתית כי אתה לא מיי (שלום ו"בהצלחה")

אז לך עם הדעות הרפורמיות שלך לליכוד או ללפיד, אדון קליין! הם בונים על השמאל וכחול-לבן, תשתלב שם פיקס. הוא ועוד איך מייצג ציונות דתית כי אתה לא מייצג את הדת בהגדרה. והצורה המפלגת והמפרקת והמתריסה שבא אתה ודומיך מתבטאים, מעידה יותר מכל דבר אחר על זה שהוצאתם את עצמכם מהמגזר.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

16. השפה (והגישה) המפלגת, המפרקת והמתריסה מעידה עד כמה הוצאתם עצמכם מהמגזר. אז איזה טענות יכולות להיות לכם למי שנשארו דתיים? (שלום ובהצלחה)

השפה (וההגישה) המפלגת, המפרקת והמתריסה מעידה עד כמה הוצאתם את עצמכם מהמגזר וכמה עולם התורה חשוב לכם. ואם זה המצב, איזה טענות יכולות להיות לכם לאנשים שנשארו דתיים? אתה לא יכול לצורך הדוגמא לשכוח מהכל משמירת שבת וגם זה בלחץ, לתמוך באנשים שמשתפים פעולה עם לפיד , ולבוא בטענות למפלגות דתיות , למה הן לא כמוך. ד"ל מבחינתכם מתעסק בכן/לא מדינה פלסטינאית ותו לא. לא מפלגות הימין זזו אלא אתם.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

17. עליזה לביא מייצגת לא פחות מסמוטריץ, חה חה (מוישה וחצי)

הכל בסדר אצלך?

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

18. סמוטריץ מסוכן,זוכרים את האיומים על ביבי ותיק המשפטים (עמי)

בצלאל עם שגעון גדלות וחתרן מסוכן,הוא בלי יראה ובלי מעצורים,שיתמודד בלי עוצמה ויראה את הכנסת דרך ערוץ הכנסת ב"ה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

19. איזו כתבה מיותרת ומלאה בהבלים ולשון הרע.. יונתן קליין מה הסיפור? קמת על צד שמאל? מה ההתקטננות ההזויה הזאת?? הלו. איפה עורך האתר? זו לא עיתונות! זו התמ (ירושלמית)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

20. איזו כתבה מיותרת ומלאה בהבלים ולשון הרע.. יונתן קליין מה הסיפור? קמת על צד שמאל? מה ההתקטננות ההזויה הזאת?? הלו. איפה עורך האתר? זו לא עיתונות! זו התמ (ירושלמית)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

21. ומה עם אילת שקד החצופה? (שרי אזולאי)

למה אתה מתעלם מאילת שקד? השרה החצופה שהובילה את מערכת המשפט להפליל את ביבי?? ושמונעת מביבי את המסמך הסודי שיש לה בכספת שמוכיח שהכל עלילה?? בושה! אתה שופר של השקדייה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

22. ()

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

23. שחצנותה של הציונות הדתית (משה איפרגן)

גם כתבה זו, מוכיחה שוב את חוסר הבגרות של המגזר הציוני דתי. למחנה הלאומי, ולעם ישראל כולו, יש רק אדם אחד שמייצג אותו, ראש הממשלה בנימין נתניהו. המחשבה הנואלת שאלוהים לשלטון בחרתנו, הבאה לידי ביטוי בכתבה, היא מחשבה שחצנית המתעלמת מכך שראש הממשלה הוא זה שצריך לשלוט. עד שהציונות הדתית לא תבין את זה, היא תצטרך להסתפק בשלל תפקידים קצרי-טווח בלשכת ראש הממשלה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

24. לא מייצג אותך? אל תצביע לו. אנחנו נצביע (אהרן)

ועתה תמשיך להתרועע עם נצלנים שרוצים את הקול שלך ובדרך להשמיד את הציבור שלנו....

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

25. הרמה של השכל שלך ירדה תוך כדי כתיבת המאמר (א אידישע קאפ)

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

26. העיקר להיות נאמן להקב"ה . (ג )

גם כותב המאמר לא מייצג את הציונות הדתית .

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2019

27. העיקר להיות נאמן להקב"ה . (ג )

גם כותב המאמר לא מייצג את הציונות הדתית .

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

28. הסיבה שירדו המנדטים היא (נו באמת)

שמפלגות אחרות הצליחו לתעתע בבוחרים והסוף ידוע. קולות הלכו לפח. די למפלגות קיקיוניות ומיותרות. רק מפלגה מאוחדת גדולה.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

29. צר לי לצער את הכותב, אבל בצלאל והרב פרץ מייצגים את הצינות הדתית התורנית האמיתית (אמת)

שרק הולכת וגדלה, ויש התחזקות רוחנית גדולה בציבור הדתי לאומי.

ולפני שאתה כותב דברי הבל שכאלה ומנצל במה זו, תחשוב מה לפי הקב"ה אתה אמור לכתוב.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

30. רק בצלאל (ששון)

פעם ראשונה בהיסטוריה שקם מנהיג אמיתי שלא מפחד לומר את דעותיו בקול, עצם הדיבורים שהוא מדבר כבר משפיע להזיז את כל הליכוד ימינה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר