סגור

האזרחים ישמרו לנו על הבית | טור תגובה

הקריאה התמימה לשמור על החוק והסדר ולתת למשטרה לעשות את שלה, נובעת מבורות ומחוסר הכרות עם מה שקורה בשטח. האנרכיה היא עובדה קיימת

מאיר דנא פיקאר
ב בסיון התשפא
,
13 במאי, 2021 10:05
תוצאה מהפרעות בלוד. תמונות דומות בעכו.

תוצאה מהפרעות בלוד. תמונות דומות בעכו. צילום: Yossi Aloni/Flash90

האנרכיה היא עובדה קיימת. אפשר לשפוך אלפי מילים כדי לנתח מה התהליך שהוביל אותנו לנקודה הכאובה הזו, אבל בסוף אין מנוס אלא להביט למציאות בעיניים, למרות העשן והגז מדמיע, ולהודות – מדינת ישראל איבדה שליטה על המתרחש בלא מעט מקומות בארץ. במשך שנים נאגר נשק בכמויות גדולות, כנופיות פשע אלימות התעצמו, נוצר מאזן אימה מול משטרת ישראל ומוסדות המדינה בכלל והנה, עכשיו הכל מתפרץ ולא מסתמן פתרון באופק. 

הקריאה התמימה לשמור על החוק והסדר ולתת למשטרה לעשות את שלה, נובעת מבורות ומחוסר הכרות עם מה שקורה בשטח. אלה עוד סלוגנים מבית היוצר של "באהבה ננצח" ו"כוחנו באחדותנו".  ללא אזרחים אמיצים וחמושים שמסתובבים בקבוצות גדולות ומגנים בגופם על השכונות, יגיעו הפורעים לכל בית, לכל רכב, לכל בית כנסת, לכל אזרח שהוציא את הכלב לטיול לילי. הסתובבתי ברחובות לוד הלילה, יחד עם רבים וטובים, הפחד ואובדן השליטה מורגש שם באויר, ואני אומר את זה כמי שנוסע בכבישי יו"ש כ-30 שנה וחי בכפר דרום תחת מטר פצמ"רים. 

עוד בנושא: אנרכיה תפרק לנו את הבית

אף אדם מוסרי לא תומך בלינץ' בנהג ערבי תמים בבת ים וזה המסר שהעברתי גם לילדיי, אך ההתמקדות במקרה הזה ושליפתו בפינצטה מתוך כלל הארועים החמורים שמתרחשים כל יום כל היום, היא לא רק גזענות של ציפיות נמוכות אלא מזיקה כי היא יוצרת מצג שוא של סימטריה שאין בינה ובין המציאות האמיתית שום קשר. המציאות היא כזו: אלפי ערבים יצאו למרד נגד מדינת ישראל ופועלים ככל יכולתם כדי לפגוע בכל יהודי שיפגשו בדרכם. 

אז צר לי, אני לא קורא לרגיעה אלא להתעשתות של מדינת ישראל שתשלח צבא לכל מקום בו מתקיים מרד, תכבוש מה שצריך, תעצור ותגרש את מי שצריך ותחזיר מחדש את הבטחון האישי לכל אדם, בכל מקום. עד אז, הדבר הכי הגיוני ומתבקש הוא, בשם הערבות ההדדית והאהבה לאחים שלנו, שנהיה כולנו בכל מקום בו צריכים אותנו.

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
13.05.2021

1. לא אנרכיה. משמרי שכונות מאורגנים. אנרכיה היא טיפשות (אליאב)

אי אפשר לשים שוטר בכל מקום ולכן ראוי לקיים משמרי שכונות מסודרים עם שעות ותורנויות.
אלה שתקפו את הערבי בבת ים סתם פחדנים וטיפשים, שיתמודדו עם הפורעים האמיתיים שמגיעים בקבוצות. לתקוף מישהו שאינו קשור ולבזוז חנויות רק מלבה את האש. אני רוצה לראות איזה אלפרון עם תת-מקלע שומר על בניין בלוד, וכשאשר מגיעים פורעים הוא מרסס אותם. זאת הרתעה, לא תקיפה של נהג מונית ערבי.
וסתם שאלה: מתי אותם פורעים הולכים לעבודה ולבית ספר? ואל תגיד לי שהם לא הולכים, בסוף יש להם משפחה וילדים לפרנס. אם הם במקרה חיים על קצבאות, ראוי לבטל להם אותן מיידית!

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

2. ראש ממשלה שבא לעבוד (זוש)

ולא אחד שנעלם אתמול לכמה שעות עם יור הכנסת ויועץ קואליציות מסתורי באמצע כל ההבלאגן. לא ההוא ש 12 שנים איפשר להכל לגדול. אחד אחר, כל אחד אחר שבא לעבוד.

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

3. בבחירות הבאות (דויד)

תבחרו בחוכמה.
ביבי שולט כאן 12 שנים והוא וחבריו העלובים בליכוד אחראים לכל מה שהתדרדר.

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2021

4. הקמת "הליגה הגנה היהודית" בארץ ישראל (אליעזר בית אל)

זוהי צו השעה.

אחרת נהיה מאוד נחמדים ויפים, אבל מתים בבתי קברות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר