סגור

מישהו חייב לשכב על הגדר למען עם ישראל

מדינת ישראל זקוקה אחרי שנתיים וארבע מערכות בחירות לממשלה מתפקדת. אין טעם לנסות בפעם החמישית. מדינת ישראל איננה רולטה. אף אחד מאתנו לא יסכים שהעסק הפרטי שלו ינוהל בצורה הזו. כל שכן באשר למדינה

מוטי קרפל
כד באייר התשפא
,
06 במאי, 2021 20:16

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ישנם רגעים עוצרי נשימה בחייה של אומה, רגעים של שינויים טקטוניים, של הכרעות גורליות, של קפיצות קוואנטיות. אין חולק על כך שבנימין נתניהו הוא ליגה אחרת, קומה אחת מעל כל השאר. אין ספק שהוא נרדף משפטית. כולם מסכימים שהוא הוביל את מדינת ישראל להישגים כבירים. אין חולק על כך שהוא זכה ליותר מנדטים מכל אחד אחר בבחירות האחרונות. ובפער. ועם כל זאת, צריך גם להישיר מבט לעובדה הברורה: זו בפעם הרביעית שבה הוא לא מצליח להקים ממשלה יציבה. ותהיינה הסיבות אשר תהיינה.

מדינת ישראל זקוקה אחרי שנתיים וארבע מערכות בחירות לממשלה מתפקדת. אין שום טעם והגיון לנסות בפעם החמישית. מדינת ישראל איננה רולטה. אף אחד מאתנו לא היה מסכים שהעסק הפרטי שלא לא ינוהל כתקנו במשך שנתיים. כל שכן באשר למדינה.

לו הכול היה מתבצע באופן טבעי, בנימין נתניהו היא אמור בשלב זה לפנות לליכוד ולומר לחבריו: עברו עשרים חמש שנים שברובם הובלתי את הליכוד, ואת גוש הימין, ואת המדינה. עשיתי ככול יכולתי. הקדשתי למענה את חיי. עכשיו תורכם. קחו את המפתחות והעמידו מתוך הליכוד או מגוש הימין אדם אחר.

לא אלמן ישראל. אבל כמה שנתניהו אכן גדול מהחיים, הוא לא מושלם. והוא מתקשה לעשות את הדבר שהוא אמור לעשות. וזה טבעי, מובן ואפילו נסלח. ולכן חילופי ההנהגה האלה מתבצעים בדרך הקשה והכואבת. אף אחד בליכוד, ואף אחד בגוש הימין, לא העז לומר לנתניה ושהגיע הזמן להעביר את המפתחות בצורה מסודרת. אבל את שצריך לעשות, חובה לעשות. ובמקום שאין אנשים, חייבים לקום אנשים ולקחת אחריות.

נפתלי בנט, איילת שקד, וכול שאר חברי ימינה. היו חזקים. קחו אחריות. אל תחתו ואל תיראו. עשו את שחייב להיעשות ואף אחד בימין לא מוכן לעשות. אל תחשבו על עתידכם הפוליטי ועל עתידה של ימינה. ימינה לא חשובה כשלעצמה. שתימחק אם צריך. גם עתידכם הפוליטי לא חשוב. יכול להיות שתכשלו, ואז תקברו את עתידכם הפוליטי. אבל יכול להיות להפך. ואז תוציאו את המדינה מהמשבר. צל"ש או טר"ש. מישהו חייב לשכב על הגדר למען עם ישראל. מישהו חייב לעמוד בכול הלחץ העצום והכבד הזה. מישהו חייב להיות לאיש במקום שאין אנשים. נפתלי איילת ושאר החברים. חיזקו ואימצו. היו לאנשים. למען מדינת ישראל ולמען עם ישראל. אנחנו אתכם

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
06.05.2021

1. מצטער, לא קונה. למה בחודש האחרון לא שמענו גם דרישה לשכב על הגדר? (הגיון)

ואגב, מספיק עם השקר שנתניהו נכשל 4 פעמים ולכן צריך ללכת. לפי ההגיון הזה, גם גוש השינוי צריך ללכת כי גם לו ניתנה אפשרות להקים ממשלה 3 פעמים - ונכשל! ונתניהו דוקא הצליח איפה שהם נכשלו.

אם אכן נתניהו נרדף - למה לתת פרס לרודפיו?
וזה לא רק נתניהו (שאולי תפרו לו תיקים ואולי לא) אלא כל מצביעיו שמכנים אותם בכינויי גנאי ופוסלים את הצבעתם החוקית (ואני לא נמנה עליהם, אגב).
למה להעניק את המדינה לפוליטיקאים קטנים שכל מה שמעניין אותם זה "רק לא ביבי" ומשחקים מלוכלך את המשחק הדמוקרטי, באופן הלא דמוקרטי בה הםמתנהלים?

לדוגמא, למה שסער לא היה אומר לבוחריו "איני יכול להקים ממשלה במצב הנוכחי ולמרות שביבי אינו כוס התה שלנו, זו האפשרות הכי טובה לקדם את המצע שלנו והערכים בהם אנחנו מאמינים". במקום זה, הוא הולך ומצטרך למחנה עם מצע הפוך לחלוטין משלו בכל פרמטר מלבד "רק לא ביבי"!

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

2. מכשירים את השרץ במאה חמישים טעמים. כבר הגענו לימות המשיח. (שלמה)

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2021

3. טועה ומטעה (רוני)

אני מאוד מכבד אותך מר קרפל, אך הפעם אתה טועה ומטעה. אין לגיטימציה ואסור שתהיה לנבחר ציבור להונות את בוחריו. גם אתה יודע שאם בנט היה אומר לפני הבחירות את שהוא אומר אחריהן, הוא שוב לא היה עובר את אחוז החסימה. נתניהו קיבל תמיכה לתפקיד ראש הממשלה פי 5 מאשר בנט באופן ישיר, ואולי פי 10 באופן לא ישיר. אם יש מנהיג שהונה את בוחריו, יש לגרשו מהחיים הציבוריים, נקודה. אני לא מודאג, צריך לזכור, מעתה, גנץ, לפיד, מפלגת העבודה, ומרץ, מתחרים עם בנט ושקד על אותם קולות, שהם ידאגו. בחירות 5 בפתח, זו הזדמנות טובה, להיפתר אחת ולתמיד מכול מאחזי העיניים, האמביציה האישית של בנט ממש לא מעניינת אותי.

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2021

4. הונאה ובושה (שם)

מכסה את הכיעור במילים מכובסות
שיגעון גדלות של אדם אחד על חשבון טובת העם
נוכל היה ונשאר.

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2021

5. נפתלי - אם לא היית עושה כבר פעם תרגיל (הפרישה בסמוך לבחירות) - כבר היתה כאן שנתיים ממשלה יציבה (דיבורים כמו חול)

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

6. לשקר לבוחרים ולנסות לצאת מזה באלגנטיות (בושה)

מה שנקרא לשקר לבוחרים ולנסות לצאת מזה באלגנטיות.. לא עובד!
האם ברור לו שהוא לא מגרד את אחוז החסימה בבחירות הבאות?

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

7. בנט בן האלוהים (ישראל)

ממש כמו ישו הנוצרי, בנט מקריב את עצמו למען העם.

תיכף קרפל יכתוב שהוא יקום לתחייה ויגאל אותנו....

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2021

8. קשקשן צמרת (רונית לוי)

ונוכל פוליטי אופורטוניסט

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2021

9. חמו (חמו)

אם כבר אז שישכב תחת מכבש

דווח על תגובה לא ראויה
10.05.2021

10. למה לשקר? (הגון)

אם כל כך חשוב לו שלא יהיו בחירות 5, נראה אותו מוכן להיכנס בלי להיות ראש ממשלה עם 6 מנדטים, אנטי דמוקרטי בעליל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר