סגור

"האות ט' של הציונות הדתית מזכירה את רעיון הטרנספר לערבים"

הציונות הדתית מפולגת לשניים מהצד האחד מפלגת "הציונות הדתית" ומהצד השני כל שאר המפלגות. אך סמוטריץ' מפלג את הציבור הדתי הלאומי, מעורר אנטגוניזם רב ובמידה רבה מזיק לענייני הציוני הדתי | ח"כ משה טור-פז בטור מיוחד

ח"כ משה טור-פז
ה בניסן התשפא
,
18 במרץ, 2021 12:11
סמוטריץ

סמוטריץ' וטור פזצילום: Yonatan Sindel & Miriam Alster/FLASH90

בחירות התשפ"א הבאות עלינו לרעה מעמידות את הציונות הדתית במבחן נוקב. מצד אחד עומדת מפלגה אחת בלבד שמפלגת את הציונות הדתית. היא נקראת "הציונות הדתית", למרות שלפי כל הסקרים כשליש ממצביעיה מזהים את עצמם כחרדים. 

מן העבר השני עומדות כל שאר המפלגות, שאינן מפלגות המיועדות לציונות הדתית בלבד. חלקן, כמו ימינה, רוצות להיות "גם" מפלגת הציונות הדתית, וחלק מהאחרות, כמו "יש עתיד" בתוכה אני נמצא, מכילות נציגים מהציונות הדתית. אני מבקש לטעון כי מפלגת "הציונות הדתית" איננה מייצגת את הציונות הדתית, היא מפלגת את הציבור הדתי הלאומי, מעוררת אנטגוניזם רב ובמידה רבה מזיקה לענייני הציוני הדתי.

על שלושה דברים עומד האזרח הציוני הדתי. על התורה. על העבודה, ועל שירות המדינה.

על התורה. בצלאל סמוטריץ' מגיע מזרם קצה בציונות הדתית. ישיבת הר המור היא ישיבה חשובה ולומדים בה תורה הרבה, אך היא מייצגת לכל היותר 20% מהציונות הדתית המזהה את עצמה כחרד"לית. זאת ועוד, בבחירתו ללכת עם מפלגת 'עוצמה יהודית' ונציגה איתמר בן גביר, כרת סמוטריץ' גט כריתות עם חלקים גדולים בציונות הדתית שמוכנים לקבל את תורתו כלגיטימית אך לא את שותפיו תולי תמונתו של הרוצח ברוך גולדשטיין והמאיימים להגיע ליצחק רבין ראש הממשלה זכרונו לברכה. 

על העבודה. הציוני הדתי הקלאסי קם לעבודתו בבוקר וחוזר לביתו עם ערב. הוא משתדל להתפרנס בכבוד, שמח כשעוזרים לו אבל בעיקר מעוניין שלא יפריעו לו. הממלכה היהודית אולי קדושה בעיניו אבל הבירוקרטיה שלה בעיקר מציקה ומונעת ממנו להביא לחמו בעיתו. כאן סמוטריץ אולי איננו הבעיה אבל הוא בודאי לא הפתרון. הבטחות ריקות נוסח הורדת שכר הלימוד בישיבות ובאולפנות אולי עובדות בפעם הראשונה, אך כל המצוי בפרטים יודע שהן הופרחו בכל המערכות הבחירות הקודמות ולא הוכיחו עצמן במאום. אין למפלגתו של סמוטריץ' שום תרומה יחסית לציוני דתי הממוצע בתחום הפרנסה, וכאן השותפות החרדית לא רק שאיננה מסייעת אלא שהיא גם מפריעה. לא שתדלנות בנוסח השטייטל דרושה לקידום עבודה איכותית בישראל, אלא עבודה שיטתית ומקצוענית. "יש עתיד" בנתה תוכנית עבודה להגדלת אחוז העובדים בהייטק בישראל מ-9% ל-20% בתוך חמש שנים. זו בשורה שמתאימה לצעיר הציוני דתי. לא הבטחות בעלמא.

על שירות המדינה. כאן מפלגתו של סמוטריץ' אמנם רואה עצמה כציונית אבל נופלת משמעותית מכל מפלגה אחרת. אפילו בש"ס יש יותר חודשי שירות צבאי לחברי הכנסת מאשר לבצלאל "שירת חודש וקיבל פטור" סמוטריץ ולאיתמר "לא גייסו אותי כי היו לי יותר מדי כתבי אישום" בן גביר. גם כשגייס לשירותיו את יו"ר בת עמי כמספר 2 במפלגה, נאלץ סמוטריץ' להתנצל ולטעון שאיננה תומכת באמת בשירות צבאי לנשים, משל היה זה אות קין ולא סמל לגאווה.

רוב הציונות הדתית איננה נמצאת בעמדות ואיננה נשמעת לרבותיו של בצלאל סמוטריץ'. האות ט' שבחרה המפלגה מזכירה את רעיון הטרנספר לערבים בו דגלו כמה מאבותיו הרוחניים. בבחירות של י' בניסן התשפ"א, יבחר הציוני הדתי בחברי הכנסת שידאגו לו באמת, בתוך המפלגות האחרות.
אני מתחייב לעשות זאת עם חברי לסיעה אלעזר שטרן ועם רעינו במפלגה שאינם דתיים. אין לי ספק שנהיה נציגים נאמנים לרוב מנין ובנין הציונות הדתית שאיננו מאמין בסמוטריץ' ובבן גביר.

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
18.03.2021

1. סמוטריץ' לא קשור להר המור...ואתה לא כל כך לציונות הדתית.. (ג)

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

2. סמוטריץ שיקר בנוגע לתואר שני שלא היה לא. כל הרשימה שלו לא שירתה בצבא או שירתה באופן סימלי. (שרון)

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

3. אנחנו דווקא מאוד אוהבים את בצלאל (משה)

ואחרי כל הפילסופים, הוא אחד החכים הכי מוערכים באופן כללי..יודע לפעול ולהזיז דברים, הציבור פשוט רואה בעיניים מה הוא יודע לעשות.
וכל אשר הוא עושה ה' מצליח אותו.
במקום לכתוב באופן רציני, תצביע למי שאתה רוצה, אל תתיל רפש ותוציא שם רע.
וקונוטציות כאלה ואחרות הם הוצאת לעז וחבל

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

4. למה האתר צריך לתת במה להכפשות נגד הציבור שלו? (דוד)

למה האתר מעלה כל הזמן טענות ומאמרים נגד המפלגה שרוב קוראיו יצביעו לו?

יש משהו לבעלים ולמנהלים נגד סמוטריץ? מה אתם רוצים?

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

5. אתר כיפה זבל כמו סרוגים אותו &רא... מיץ של הזבל אתר הזה (אבישי)

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

6. משה קינלי יפה נפש בוגר הר עציון (אריק)

מתי תתפקחו ?

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

7. לאריק (6) (גושניק)

לא כל בוגרי הגוש הם עם דעות כמו של קינלי, האמת שהוא דיי חריג. אני קורא את מה שהוא כותב ואני לא רואה אזכור ולו הקטן ביותר על לימוד תורה. על דבר כזה ברור לי שרבותיו מהגוש היו מתביישים. הוא בסך הכל דתי מאוד ליברל נוסח בני לאו שהאחוז שלו בציונות הדתית דיי קטן.

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

8. מפלגת הציונות הדתית היא מפלגה מגוונת שמכילה גוונים רבים בציונות הדתית...נכון אין בה ליברלים קיצונים אבל חוץ מזה יש בה הכל. (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

9. מפלגת הציונות הדתית היא מפלגה מגוונת שמכילה גוונים רבים בציונות הדתית...נכון אין בה ליברלים קיצונים אבל חוץ מזה יש בה הכל. (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

10. אוי כמה טמטום יש בבן אדם (תומך הציונות הדתית)

בא אחד שמכר את ערכי התורה ורץ למפלגה שמחרחרת מריבות עם עולם התורה בכלל ועם החרדים בפרט.אז במקום להטיף מוסר שיבדוק את הציציות של עצמו. מקווה שלא יכנס בכנסת הבאה

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

11. בצלאל לא שירת חודש וקיבל פטור. זה שקר וכזב. (אריאל)

דווח על תגובה לא ראויה
18.03.2021

12. קינלי - בחייך! (סרוג)

בחייך קינלי.
על התורה? חשבתי שתסביר כיצד אתה רוצה לחזק את תורת ישראל.או תסביר את הערך של לימדו או קיום התורה.
במקום זה הוצאת שקר מפיך- בצלאל לא למד בישיבת הר המור ולא מייצג אותה! הוא אכן מחזק מאד את עולם הישיבות. מה אתה עשית בנידון?
בצלאל הוא איש תורה ושגם שילב לימודיים אקדמאיים. הוא מייצג את תורת הציונות הדתית הרבה יותר ממך- לפחות בעיני רוב רוב ציבור הציונות הדתית.
לצערי את ומפלגתך מייצגים ציונות דתית שמאלית שממש איננה תפישת רוב הציבור הסרוג.
הלכת בדרך חמיך (שאני באמת מאחל לו בריאות ) בכיוון שמאלני ולא מייצג.
על העבודה- בצלאל איש עשיה. גדל בהתיישבות, גר בהתיישבות, ויש לו הרבה קבלות וקיים את כל מה שהבטיח להשתדל לעשות. מה איתך?
שירות המדינה- עוד פעם שיקרת. בצלאל שירת כרו ההסדרניקים- שנה וחצי. אתה ואלעזר שטרן לא מייצגים את רוב הציבור הדתי לאומי , אלא רודפים את ישיבו ההסדר. רוב הציבור הדתי לאומי גאים בישיבות ההסדר.

דווח על תגובה לא ראויה
23.03.2021

13. ט׳, טרנספר. הגיע הזמן. (מולדת)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גיא זוהר מגיש התכנית מהצד השני צילום: צילום מסך

מה קורה כשגיא זוהר נתפס עם פערים

קרא עוד