סגור

תיקון חטא המרגלים

חטא המרגלים אירע בתשעה באב ולכן בימים אלו עלינו לעשות תיקון לאותו חטא. הרב שמואל אליהו מסביר איך בזכות תקופת הקורונה אנחנו יכולים לסגל לעצמנו עין טובה על הסובב אותנו

הרב שמואל אליהו
ו באב התשפ
,
27 ביולי, 2020 11:33
הרב שמואל אליהו

הרב שמואל אליהוצילום: ללא

יש שני אירועים שיכולים לתפוס את ליבנו. אחד יכול לגרום לנו לבכות ולהצטער ולהתמרמר, ואחד יכול לגרום לנו לומר כל בוקר מזמור לתודה בשמחה. הבחירה שלנו במה להסתכל היא הסיפור של תשעה באב. היא הסיפור של חטא המרגלים שגרם בכייה לדורות. בחרו להסתכל על חסרון הקישואים הבצלים והשומים ורצו לחזור למצרים, ולא בחרו להסתכל על יציאת מצרים שהיא הפלא העולמי הגדול.

זו בדיוק הבחירה שלנו היום. האם להסתכל על העלייה שתופסת תאוצה. האם נקבל כל עולה בשירים, בעוגות ובפרחים או שנתעסק בתלונות על הירידה ברמת החיים. האם להסתכל בשמחת הלב על חיסול ציר הרשע העולמי שמתחרש מול עיננו או לקטר על המפגינים בבלפור. 

אתמול פוצץ מאגר טילים ענקי באי קשם במפרץ הפרסי. רבים מאיתנו לא ידעו על קיומו של האי הזה, ובוודאי לא ידעו שהוא משמש כבסיס טילים שרובם בכולם היו מכוונים כנגד מדינת ישראל. הפיצוץ הזה הוא חלק מסדרת פיצוצים שהמפורסם מכולם הוא הפיצוץ בנתנז שחיסל מפעל צנטריפוגות שתכליתו לגרום לנו "פתרון סופי". הפיצוץ בפורצין שייצר גם את הטילים בנמצאים בלבנון ובעזה וכולם מכוונים עלינו, על ילדינו ומשפחותינו. 

כל הפעולות הללו מתאפשרות בתקופה הזו בזכות הקורונה שפגעה ב-25,000,000 איראנים (לפי דברי נשיא איראן רוחאני) וריסקה אותם. בזכות הריסוק ישראל יכולה להשמיד מחנות טרור של איראן בסוריה מידי לילה. בזכות הריסוק הזה מגיע החיזבאללה בלבנון עד פת לחם. אלה שמחזיקים את ההדק על הטילים.

אין ספק שמתרחש פה מהלך גדול של והדברים לא חדשים לכולנו. השאלה היא מה תופס את סדר היום שלנו. האם התלונות הקטנוניות על המסעדות ומופעי התרבות. או התלונות הקטנוניות על ראש הממשלה. 

תיקון חטא המרגלים הוא בשמחה על החיסול המתמשך והולך של ציר הרשע העולמי. בשמחה על חיסול הכח של חופרי המנהרות, מפגיני הגדרות ומפריחי בלוני התבערה. חיסול היכולת של החמאס, חוטפי גלעד שליט, יורי הטילים על גוש דן. כל הרשעים הללו נחנקים כעת מחוסר חמצן. 
תיקון חטא המרגלים היום הוא להסתכל על הטוב והפלא האלוקי, על החסדים הגדולים ולא על התלונות הקטנוניות. המלחמה שלנו היא לחשוב על הטוב ולא להיגרר אחרי הנושאים השוליים שחלקים בתקשורת רוצים להסב את ליבנו אליהם, ממש כמו מה שעשו המרגלים.

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אסי צובל  צילום: יחצ

אסי צובל בפוסט נוקב: "מכון מאיר החליט להיפרד מכל עובדי הערוץ"

קרא עוד