סגור

שבוע הרווקות שלי הוא סיפורם של נפתלי בנט ואיילת שקד

פתאום הבנתי שלהיות לבד לא טבעי לי, כמו שזה לא טבעי לבנט, סמוטריץ', הרב רפי ואיילת שקד. הבחירות הסתיימו בצורה טראגית כלפי השרים לשעבר, אך לא מן הנמנע שבסבב הבא התוצאות יישלחו דווקא את שר החינוך ואת שר התחבורה הביתה. כאן אסור לאחר את המועד, כמו שאסור לאחר לבת הזוג בפרוזדור הנחיתות בנתב"ג

גלעד כהן, חדשות כיפה
ב בתמוז התשעט
,
05 ביולי, 2019 11:16
שבוע רווקות שמח?

שבוע רווקות שמח? צילום: פלאש 90, משה שי

ביום שלישי האחרון, זוגתי ובתי התינוקת טסו להן לאירוע משפחתי באחת ממדינות הכפור של סקנדינביה, למשך שבוע שלם. התכוננתי לשבוע הרווקות שלי תקופה ארוכה. אחרי הכל, מתי יזדמן לי שוב להשאיר את הבית מלוכלך, את קרש האסלה למעלה ואת היכולת לישון באלכסון במיטה הזוגית. 

היה לי ברור שאתגעגע למשפחתי שבניכר, אך אקרא שקרן, אם אגיד שלא צברתי מספר הנאות לא מבוטלות בכל ה"לבד" הזה שלי. היה לי המון מקום בשביל עצמי בשבוע האחרון. מקום לכתוב, מקום לנגן, מקום לחשוב כיצד אני יכול להגשים קצת, את המטרות האישיות שלי, שאת רובן כמובן - לא הגשמתי.

אבל אחרי הכל, הגעגועים ניצחו אותי. ההרגשה שהבית האמתי שלי טס למדינה נורדית, צפונית ורחוקה – אינה הרגשה נעימה. הייתי זר בביתי שלי עצמי. רציתי כבר בכל ליבי, לחזור למוכר והידוע, לחזור לבית הנקי, לשינה בזוג ואפילו הסכמתי להתפשר על הורדת קרש האסלה למקומו הטבעי, לטענתן. רציתי בכל ליבי ששתיהן, זוגתי ובתי תחזורנה לארץ. לבית היעודי שלהן. לבית היעודי שלי.

לנפתלי בנט, בצלאל סמוטריץ' ואיילת שקד היה בית אחד. הבית עבר מחלוקות וקשיים ופוצל לשניים, בגלל שחלקם חשבו שלבד יהיה אפשר לעשות יותר. שלבד, ניתן יהיה להגשים מטרות נשגבות יותר, ושהביחד, מה לעשות, מכביד. כידוע, אחד הבתים נשאר בכנסת, והשני טס רחוק, אל מחוץ לכותלי המשכן שבירושלים –  אחד נחת ברעננה, והשנייה בתל אביב.

יחזרו לעבוד יחד? שקד וסמוטריץ

יחזרו לעבוד יחד? שקד וסמוטריץצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

שקד ובנט חשבו שהגיע הזמן לפעול אחרת, הגיע הזמן לנסות ולהגשים את המטרות שלהם – לבד. זה היה נחמד, הזמן הזה של לנסות ולהגשים את עצמך לבד, בבניית מטרות חדשות והישגים אישיים. אך הגעגוע לבית החם והמוכר מנצח כל דבר. 

בקמפיין החדש של הבית היהודי, קוראים לשני הילדים שעזבו לחזור הביתה. "נרוץ ביחד ננצח ביחד" הם אומרים להם. "אנחנו יודעים שרציתם לנסות משהו אחר, אבל אתם זקוקים לנו, ואנחנו לכם. זה ברור לכולנו". הקמפיין מרגש, אין ספק. אבל הקלישאה המוכרת עודנה עומדת והיא, בזוגיות צריך לדעת לוותר. 

צריך לדעת גם לחזור הביתה

צריך לדעת גם לחזור הביתהצילום: עמנואל אלברטין כהן סילברמן

בזוגיות צריך לדעת לוותר, כך גם בריצה משותפת. הרי, למרות חילוקי הדעות, המטרה היא אחת והיא ברורה – לא לתת לאביגדור ליברמן להיות שוב שובר השוויון בהקמת ממשלה. ההרגל של כל אחד מהדמויות הבאות; הרב רפי פרץ, נפתלי בנט, איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' להיות ראש ולא זנב, אפילו לא צוואר – גורם להם להרגיש בחוסר נוחות ובנחיתות אם וכאשר יוצבו במקום השני, השלישי או הרביעי רחמנא ליצלן.

הבחירות האחרונות הסתיימו כאמור בצורה טראגית כלפי שרת המשפטים ושר החינוך לשעבר, אך לא מן הנמנע שבבחירות 2019 מועד ב' התוצאות ישלחו דווקא את שר החינוך הנוכחי ואת שר התחבורה הטרי אל בתיהם שבחלוצה ובקדומים. גם כאן אסור לאחר את המועד, כמו שאסור לאחר לבת הזוג בפרוזדור הנחיתות בנמל התעופה בן גוריון. או כמו שאומר עידן רייכל: "ותמיד לזכור שיש פה בית לשמור".

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
05.07.2019

1. נחרב הבית (ששי)

הבית נחרב כשביזו ברבים את בר קמצה, בנט עזב כי בבית היהודי ביזו אותו ברבים בקריאות בוז ועד עכשיו מבזים אותו ברבים, אחר כך ביזו ברבים את בין גביר ובן ארי בהסכם בלוק טכני משפיל ובאי קיום ההסכם, ועכשיו מבזים ברבים את שקד, על מה נחרב הבית היהודי על שקד בנט ובן גביר ובן ארי במקרא הטוב, במקרא הגרוע תקום ממשלה שמול, תפסיקו לבזות ותקום ממשלת ימין

דווח על תגובה לא ראויה
05.07.2019

2. יש תי תחושה קשה שהימין מפקשש (יעקב הלל)

אנשים ממשיכים לדבוק בעמדותיהם ולא חושבים מה יהיה אחרי הבחירות המיותרות. אני מבין לליבו של ליברמן. אבל הוא מיא את זה למצב אישי. אם הוא מגדיל כוחו בשלושה מנדטים ומצטרף לשמאל הוא מצדיק מה שבליכוד אומרים עליו. הוא פתאום מצדיק לעשות מדינה חמסית נוספת ביהודה ושומרון!

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2019

3. לדעת לסיים (תמר )

הייתה תקופה לכם ולאורן חסן ועוד אחרים הכל טוב ויפה קשה לכם להגיד שלום כל יום אתם כותבים או שולחים ושולחים דיי שלום לכם מאחלים לכם הצלחה בכל תחום שתבחרו תלמדו להפנים

דווח על תגובה לא ראויה
06.07.2019

4. כל הפיצול בטעות יסודה (חגי)

פיצולים זה עניין של שמאל, שלא מסוגלים לדבר אחד עם השני אפילו בתוך אותה מפלגה. פיצולים זה ענין של אנשים שהעקרונות שלהם כל כך נוקשים שהם לא מבינים שהם חלק מעם מגוון.
בנט ושקד עשו טעות, לא טקטית, אלא ערכית. הם העדיפו לבד על יחד. בימין על טעויות כאלו לא ממש סולחים. יש אינדיבידואליזם, אבל בסוף צריך לדעת להתפשר בשביל היחד.
גם "נסיכי" הליכוד למדו זאת על בשרם כאשר סירבו לצופף את השורות. הבוחרים של הליכוד הראו להם שאינדיבידואליות על חשבון הכלל אפשר לעשות בבית.
מציע לבנט ושקד להסתכל הרחק לעוד 10 שנים, לבלוע את הצפרדע של הבחירות הקרובות ולהתמקם במקום 5 ו-6 ברשימה של הבית היהודי. קצת זמן על ספספלי הכנסת רק ייטיב עימם וישפר את מעמדם ואת התנפחותם לקראת הבחירות הבאות.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

5. לא הבנתי אף פעם את העניין עם קרש האסלה, למה להוריד?? (אלי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
 ירי מרצועת עזה. ארכיון צילום: פלאש 90. מנדי הכטמן

הירי נמשך: שתי רקטות יורטו, מחר לא יתקיימו לימודים בעוטף ובאשקלון

קרא עוד