חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

סמוטריץ' למצביעי הימין החדש: "אהיה השליח שלכם בכנסת"

מספר 2 באיחוד מפלגות הימין סיכם את הבחירות ואמר ותומכיו: "קשה עם 6 מנדטים, אבל נעשה את המיטב". התייחס למפלת בנט ושקד: "כואב את היעדרם מהמגרש הפוליטי". ופנה גם לאנשי כחול לבן: "אחים אנחנו"

מנסה לאחות את הקרעים. סמוטריץ

מנסה לאחות את הקרעים. סמוטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

שבוע טוב חברים,

שבוע הבחירות עבר, ואנחנו בפתחו של שבוע חדש, שייוחד כנראה - בצד קולות הקרצוף וריח האקונומיקה - לראשיתו של משא ומתן להרכבת הממשלה. בנקודה הזו אני מבקש לכתוב כמה מילים אישיות.

ראשית אפתח בתודה. תודה לכל מה שתמך, עזר ופרגן. תודה לפעילים, למתנדבים, וכמובן למצביעים. עברנו תקופה מאתגרת, קשה ומרתקת. תודה לכולכם. אני מתפלל לה' שאזכה להיות שליח נאמן לכם, ולכל עם ישראל. אני מאמין שהדרך בה אנו מאמינים - דרך של תורה ומעשה, עם ישראל, ארץ ותורה - היא דרך שיש בה בשורה גדולה לעם ישראל. 

לאורך כל מערכת הבחירות חזרתי ואמרתי שהציונות הדתית היא הדבר הכי לא מגזרי שיש, שהיא הדבר הכי כללי והכי אידיאליסטי, שמעצם קיומה היא מהווה מודל של הישראלי האידיאלי, שהיא התנועה שהטביעה את החותם העמוק ביותר על ההוויה הישראלית בעשורים האחרונים, בכל התחומים וללא שום פרופורציה לגודלה היחסי באוכלוסייה.

כאלה בעזרת השם נמשיך להיות - מפלגה ציונית דתית ברורה, שהיא הכי כללית והכי לאומית שיש. נשקיע רבות בבניית הכור האטומי הזה, מתוך תודעה ברורה שהוא חייב להזרים חשמל לכל מדינת ישראל. בכל רגע נתון ובכל התחומים.

כפי שהבטחנו, נעשה בעזרת השם ככל שנוכל לשנות את מערכת המשפט, לשפר את מערכת החינוך, לשמור על מסורת ישראל - השבת הכשרות והגיור, לשמור מכל משמר על הארץ הטובה שלנו ולקדם את חזון הריבונות וההכרעה. נעסוק גם בכלכלה ובחברה ונעשה הכל כדי שמדינת ישראל תהיה המקום הטוב ביותר עלי אדמות. 

נוכיח שכל זה לא סותר את הדאגה לציבור המדהים הזה ולמפעלים שלו, שהם-הם שהופכים אותו למה שהוא, עם יכולת השפעה והובלה גדולה כל כך. לצערי, עם חמישה ושישה (כולל הרב אלי) מנדטים קשה קצת יותר לפעול ולשנות. הרבה יותר קשה ללחוץ. אבל אנחנו נעשה את המיטב, ונעבוד עם מה שיש, בכל הכוח! אני מודה לה' ולכם, שראיתם בי שליח נאמן, ואני מבטיח לעשות כל מה שאוכל כדי לא לאכזב. אנחנו מחויבים לכם.

וכעת, כמה מילים לחברי וחברותי, מצביעי הימין החדש. בראש ובראשונה, אי אפשר שלא להזדהות עם הציבור הגדול שהצביע לימין החדש, האמין בבשורה וכואב כעת על הפספוס כחוט השערה. כל כך חבל ומתסכל. אי אפשר גם שלא לכאוב את היעדרם של נפתלי ואיילת מהמגרש הפוליטי.

זה נכון, הייתי נגד המהלך האחרון שלהם. לא הסתרתי את דעתי. חשבתי מהרגע הראשון שזה מהלך מסוכן. אבל, זה לא סותר את ההערכה שלי לנפתלי ולאיילת, את הצער על איך שהדברים הסתיימו וכמובן על הפגיעה בגוש הימין שיכל להיות הרבה יותר גדול. עבדתי בחברות ובאופן צמוד והדוק עם איילת ונפתלי בקדנציה החולפת, יחד קידמנו חוקים ועניינים רבים למען עם ישראל וארץ ישראל.

גם כאשר לא הסכמנו, וזה קרה פעמים לא מעטות, המשכנו לעבוד כתף אל כתף. נפתלי ידע שאני מעריך את עבודתו, והוא ידע להעריך אותי דוקא בשל כך שמעולם לא היססתי להביע דעה אחרת ממנו. כציבור אנחנו חבים להם הכרת הטוב, והיא לא נעלמת גם אחרי המהלך הפוליטי השגוי שהם עשו.

אבל עכשיו אנחנו עם הפנים הלאה. חברים וחברות, אתם ועוד עשרות אלפים הצבעתם 'נ' בקלפי, חלקכם הגדול בני הציונות הדתית או בני ההתיישבות, ראיתם את מפלגת הימין החדש כביתכם, וכעת אתם חשים שאין לכם ייצוג בכנסת.

אני מבטיח לכם, ואני מקווה שתחשו בכנות האמיתית מאחורי המילים הכתובות שלי - אני רוצה ומתכוון להיות שליח שלכם בכנסת. אין בי שום טינה או כעס חלילה. האלונקה שלכם, אלו שלא בחרו בנו, היא גם האלונקה שלי.

אתם יודעים שיש לי עמדה סדורה ברוב הנושאים, וכנראה לא תמיד אנחנו מסכימים בכל דבר, וזה בסדר גמור. אבל אני מתחייב  לכך שדלתי תהיה פתוחה גם בכנסת הזו, כמו בכנסת הקודמת, למי שחושב שונה ממני או לא הצביע עבורי, וזו התחייבות מוחלטת. אני מבטיח להקשיב, לשקול, ולדעת גם להשתכנע. וגם אם לא, אז לתת מקום למי שחושב אחרת ממני, מתוך ידיעה ברורה ש"מיניה ומיניה יתקלס עילאה".

יש לנו המון מכנה משותף בחיבור הלאומיות המתחדשת שלנו לתורה ולאמונה, באהבת הארץ וההתיישבות, באחריות שלנו למדינת ישראל ולעם היושב בה, ועוד ועוד. יש לנו גם מחלוקות אבל אני בטוח שהשווה גדול בהרבה מהשונה.

תוך כדי עשייה ברוכה ועמידה באתגרים שמעמידה בפנינו הקדנציה הבאה נוכל בעזרת השם גם להסיק מסקנות פוליטיות וציבוריות שצריך להסיק, אך בעיקר חשוב שנמשיך להרגיש את גאוות היחידה הטמונה בשייכות לציבור המדהים הזה שכוחו והשפעתו אדירים.

אשמח לפעול עבורכם, לנסות לסייע לכל פנייה, בדיוק כפי שהיה בעבר. אשמח מאד לראות את כולם שבים באהבה למפלגה שלנו, שבעזרת ה' בפעם הבאה תהיה גדולה ומאוחדת, מפלגה שתכיל את כל גווני הציונות הדתית.

אני קורא לכם ומבקש מכולכם, שובו הביתה. יש לנו הרבה מה לפעול, בכנסת ומחוצה לה. יחד, כולנו.

ומילה אחת גם לאחים מהצד השני של המתרס הפוליטי, מפלגת כחול לבן ושאר רשימות השמאל. חשוב שנדע להבחין בין היריבות הפוליטית למהות שלנו כחברה. למרות הפוליטיקה היצרית, נזכור שהצד המנצח לא הביס כאן אויב חלילה, והצד המפסיד לא נפל בידי אף אחד. חשוב שנזכור שאנשים אחים אנחנו, שצריכים ורוצים לחיות כאן ולהמשיך לחלוק ולהתווכח כאן יחד כעם אחד בכבוד ובאהבה. הלוואי.

כעת, אני ניגש, יחד עם הרב רפי והחברים הנוספים, לפרק נוסף שבסיומו בעזרת השם נהיה חלק מממשלה לאומית וימנית טובה. בשם ה' נעשה ובעזרת השם נצליח.

עקבו אחרינו בטוויטר
יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
14.04.2019

1. בצלאל סמוטריץ והרב רפי פרץ, תנו לשקד ולבנט תפקידים בכירים (מנכ"ל) במשרדים בהם תהיו שרים. (ט.ל.ח)

דווח על תגובה לא ראויה
14.04.2019

2. בצלאל ריגשת (מתי)

יישר כי

דווח על תגובה לא ראויה
14.04.2019

3. מי שרצה את סמוטריץ' היה מצביע בעדו (אישיהודי)

ולא למישהו אחר
הצביעות נוזלת לו מהאזניים

דווח על תגובה לא ראויה
14.04.2019

4. ישר כח (תהילה)

תודה רבה הצבענו עבורכם ואין לנו ספק שתהיו שליחים טובים למקום!! השם יברך אתכם ותעלו מעלה מעלה זו באמת מסירות נפש עבור עם ישראל ואנחנו שמחים שיש לנו שליחים כמותכם .

דווח על תגובה לא ראויה
14.04.2019

5. הדעות שלו לא מיצגות אותי אז הוא לא מייצג אותי (לא מצביע שלו)

עם כל הכבוד לבצאל לא הוא ולא הרב פרץ מייצגים אותי (וכנראה חלק גדול משאר מצביעי הימין החדש)
כמו תומכי מפלגות אחרות שלא נכנסו נהיה 4 שנים בלי יצוג.
ועוד 4 שנים נחפש בית פוליטי שכנראה לא יהיה אצלו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב שמואל טל צילום: ישיבת תורת החיים

מתרחבת תמיכת הרבנים בהדחתו של הרב שמואל טל: "מבזה את תורת ישראל"

קרא עוד