סגור
חדשות כיפה

סמוטריץ', הפיכה במערכת המשפט זה לא מספיק, צריך לבצע הפיכה בצה"ל

הרב יעקב דביר פונה למספר 2 באיחוד מפלגות הימין ומסמן עבורו את מטרה נוספת לקדנציה הבאה: שינוי פני הצבא, לרבות הוצאת מכוני השמאל, דחיקת הרפורמים וקידום קצינים דתיים

סמוטריץ

סמוטריץ'צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

קראתי את דבריך בדבר התנאי על כך שבבוא מפלגתך לנהל משא ומתן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על כניסה לממשלתו, היא תציב כתנאי את חקיקת פסקת ההתגברות תוך 60 יום מזמן הקמת הממשלה.

יישר כוחך על העמידה על עניין זה, מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. בית המשפט הלך והחריף את ההפיכה המשפטית שהתחיל פרופסור אהרון ברק והביא אותה עד הקצה הבלתי אפשרי של השתלטות המיעוט על הרוב, ולכן תביעה זו לפסקת ההתגברות היא ראויה וטובה.

אך נראה לי שלא די בכך. עד שאתה עוסק בהפיכה רבת השנים שהקצינה עד טירוף, כדאי שתציב תביעה מידית נוספת לביטול הפיכה שמתרחשת ממש עכשיו. היא החלה, אמנם, לפני שנים אחדות אך צוברת לאחרונה תאוצה. את ההפיכה הזו החל הרמטכ"ל היוצא גדי אייזנקוט, והיא מתעצמת והולכת.

הפיכה זו חדרה לצבא עם החלת פקודת השירות המשותף. פקודה זו אומרת בפירוש שערכי צה"ל המרכזיים הם פלורליזם, שוויון ושיתוף נשים בצבא בכל מקצועות הלחימה. לא עוד רוח לחימה של ניצחון, לא עוד יוזמות התקפיות, לא עוד מקצוענות צבאית, אלא ערכי תרבות, כאילו משימתו של צה"ל אינה מלחמה וניצחון אלא סדנת תרבות מורחבת לתירבות של אזרחי ישראל מחדש. לאומיות הפכה למילה מגונה והיא הוחלפה בסדנאות הפיקוד במונח "ממלכתיות" מבית מדרשו של "המכון לדמוקרטיה ושלום" שמהותו מדינה אזרחית רב לאומית ורב תרבותית, ולא מדינה לאומית יהודית.

הדת הרפורמית מקבלת במה נרחבת בפעילויות מטעם חיל החינוך, ואילו הדת היהודית הפכה לאבן נגף, כאשר ישנו לעיתים אף שיתוף פעולה עם גופי שמאל להפרדת הדת מהצבא, קוראים לזה "הדתה". אגף התודעה היהודית ברבנות נסגר וסולק בבושת פנים, כאילו שזה האויב האמיתי של המדינה והצבא. 

סמכויות הרבנות הראשית קוצצו, תקני רבנים נלקחו ממנה. על רבנים נאסר לדבר בפני חיילים בצבא, "ודת האזרחות ניתנה בצה"ל הבירה". דובר צה"ל הפסיק להיות אמין והפך למשרד פרסום לבנות ונשים בצבא, ללהט"בים ולשאר חיילים וחיילות חסרי זהות.

הצבא מנסה להכניס בנות לתפקידי לחימה בכל הכוח, פותח עוד גדודים מעורבים כושלים, והכול בשם האג'נדה חדשה. הצבא מנסה להכשיל בנות בראיונות בלתי חוקיים על מנת לגייסן ומסתייע ברבנים וגופים דתיים שבעד גיוס בנות דתיות לצה"ל, למשל, עמותת 'אלומה', המתוקצבת ע"י צה"ל והמנכ"לית שלה מצהירה שמגמתה לגייס כמה שיותר בנות דתות. נאמר לי שאחד הרבנים התומכים בגיוס בנות דתיות התבטא שצריך בכלל לסגור את השירות הלאומי.

לאור כל זאת, מה הפלא שאין רוח לחימה, וחיילים לא יורים על מחבלים ולא רודפים אחריהם? גדודים מעורבים, שידוע שרמתם המבצעית נמוכה, מקבלים גזרות ביו"ש שאינן מתאימות ליכולתם המבצעית.
כיוון המהפכה ברור, ורוח המפקד גם היא ברורה: חייל שיעשה פחות מהמצופה ממנו לא יועמד לדין ולא ייענש. אך מי שיעשה יותר ייענש באופן חמור מאוד. ממילא החיילים מפחדים לירות.

מפקדים בכירים מגלים שנמנעו מפעולות בעזה ובגזרות אחרות בגלל שיקולים מוסריים ואף סיכנו את חייליהם. מ"פים שמשתחררים מצה"ל מגלים שההנחיות להכשרת חיילים כיום שונות ממה שהנחו אותם: היום ההנחיה היא להכיל אירועים, לשלוט בהם, ולא להסתער ולנצח.

ברור שהדבר נגרם גם בעקבות הכנסת המכונים החיצוניים לצה"ל, הפרופסורים שמרצים בהם הם מהגרעין הקשה של השמאל החושב שאנו כיבוש זר ומזיק בארץ ישראל. הם מכניסים ערכי מוסר חדשים, אותם ערכים של בית המשפט העליון, שאתה מנסה כיום לשנות. צריך לעצור ולשנות ב180 מעלות את הכיוון בטרם אסון. לכן, בנוסף לתנאי החשוב שהצבת, אתה צריך באותה מידה להציב כתנאי לכניסה לממשלה את ביטול פקודת השירות המשותף. 

יש לדאוג להוצאת כל מכוני השמאל והרפורמה מצה"ל, והפעם באמת. יש לקדם קצינים דתיים הראויים לכך, ולא "לחפש אותם". יש לתת עצמאות לרב הראשי לצה"ל והרבנות הצבאית, להחזיר את התודעה היהודית לצה"ל, לעצור את ההסתה בצה"ל נגד הדת והדתיים.

צבא ההגנה לישראל הוא קידוש ה' וחייליו ומפקדיו בעלי מסירות נפש. אך רק בדרך הזו יעשה צה"ל את תפקידו, יחזור להאמין בצדקת הדרך ולנצח את אויבינו. חזק ואמץ,

הכותב הוא רב בישיבת מצפה רמון

עקבו אחרינו בטוויטר
יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
08.04.2019

1. כל מילה בסלע! (אמן)

דווח על תגובה לא ראויה
15.04.2019

2. מה זה השטויות האלו? (גידי)

מי שמך להחליט בשביל כל המדינה איך יהיה הצבא? רוב החיילים חילונים ומתוך הדתיים חלק לא מתגייסים וחלק השרתים שירות מקוצר.

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2019

3. דתיים הפסיקו להשתמט !!! (דוד)

הצבא מגייס נשים כי אין לו כח אדם מספיק ובעיקר כח אדם איכותי. החרדים כנעט ולא משרתים. רבים מבניי הלאומנות הדתית משרתי שנה וארבע חודשים ובורחים כל עוד נפשם מהצבא. בנות הלאומנות הדתית משתמטות משרות. מה נשאר? נשאר לבקש מהבנות החילוניות להתגייס לקרבי ולהגן על הארץ הזאת.

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2019

4. השנה 2019, תתקדמו רבנים חשוכים ומסוכנים (מוטי יוגר)

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2019

5. עם החזירות בא התיאבון (Nurit)

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2019

6. פשוט חוצפן (שוקי)

ממתי אתה הרוב?? קיבלתם 5 מנדטים ואתם הרוב ואתם תחליטו שצריך להיות דת בצבא?
אתה רוצה לחיות איך שאתה רוצה ותעשה מה שאתה רוצה, אני בתור חילוני לא מעניין אותי שיעורי דת והטפה למיניהם ואני יהודי בדיוק כפי שאתה יהודי כי אתה לא תחליט מי יהודי. אתה לא תכפה עלי את הדעות שלך בדיוק כמו שאני לא כופה עליך, אני לא כופה עליך לא לשמור שבת, אתה לעומת זאת מנסה לכפות עלי את המנהגים שלך. תשמור אותם לעצמך, זה לא מפריע לי, רק אל תנסה לכפות את זה עלי.

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2019

7. בואו נפסיק לקדם ע"פ אג'נדה! בגלל זה נקדם קצינים אם הם דתיים! (אהא)

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2019

8. פשיסט מבקש להצע נפיכה (ביבי ושרה)

מבקש לבצע הפיכה בצבא הסמרטוט הפשיסט. להעיף אותו ומיד.איש מסוכן

דווח על תגובה לא ראויה
16.04.2019

9. סמוטריץ יא טיפש מבחינתי כמו שהדברים נראים היום בתור מפקד טנק לשעבר אני אומר לך עדיף שהחילונים ילמדו והדתיים ישרתו בצבא (ערן)

דווח על תגובה לא ראויה
17.04.2019

10. אני בעד הפיכה אמיתית. החרדים יהיו הצבא של ישראל. החילונים יתרכזו בלפתח את הכלכלה (אכדיהו הארמי)

ככה נהיה במצב מנצח. החרדים יעשו משהו חוץ מלהתבכיין כל היום. הם יקבלו כסף במסגרת הצבא. הם ישרתו עד גיל פרישה. יוכלו ללמוד במקביל להגנת הארץ. גם ככה הם ממושמעים יותר מהאוכלוסיה הכללית, ומסתפקים בפחות תנאים - זה מעולה לחייל קרבי. אפשר בשביל הגיוון להשאיר כמה יחידות מיוחדות חילוניות - שיעזרו להם להגן על המדינה. בינתיים החילונים ילמדו וישקיעו בכלכלה מגיל 0. תהיה כאן מדינה עשירה הרבה יותר, עם צבא שהולך בכיוון מקצועי. החשש היחיד הוא מהפיכה צבאית. קשה לתאר מצב שבשלב מסויים החרדים לא ינסו להשתלט בנשק על המדינה - אבל אז הם יצטרכו לעבוד כדי להחזיק את כל המערכות - ואת זה אנחנו הרי יודעים - שהם לא מסוגלים לעשות. WIN WIN SITUATION

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2019

11. הצבא הקים מפלגה חילונית גדולה. (משה)

הצבא היה ויישאר צבא העם. זה לא התקשורת או הפרקליטות. אתם פחות מ 10% מהאוכלוסיה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2019

12. דיעות חשוכות ופרימיטיביות (יניר)

מי קבע ששירות בנות פוגע ברוח הלחימה?
אולי באמת הגיע הזמן שהחילונים יפסיקו לשרת והחרדים, חרדלים ושאר חובשי הישיבות יזיזו את התחת.

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2019

13. הדבר החשוב ביות ריהיה להוציא מצהל (URA)

את כל החילוניים שמונעים את הפיכתו לצבא יהודי אמיתי ברוח התורה!

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2019

14. הצעד הבא זה הפיכה צבאית? (אמנון)

אולי לזה מתכוון המהפכן סמרטוטוביץ. ומי יעשה את ההפיכה הצבאית? אצבעוני המפקד? אלו שלא יודעים לאחוז בנשק. רגע לפני שזה קורה אני אורז ועוזב.
למרות שלחמתי בעוז להגן על גבולות המדינה.

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2019

15. "חקיקה שיפוטית" היא אם כל חטאת. (אליהוא)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 מסתייגים. בנט ושקד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מה מפספסים בנט ושקד אצל הבוחר הישראלי?

קרא עוד