חדשות כיפה

למה הרפורמים מסכסכים בכותל?

לדעתו של הרב אבינר, במשך שנים הייתה רחבת הכותל מקום של אהבה ואחווה, עד שהגיעו למקום הרפורמים שלדבריו מדברים הרבה על אחדות שישבה לא מעט צביעות

נשות הכותל

נשות הכותלצילום: פלאש 90. הדס פרוש

אדם אינו נדון על פי דיבוריו אלא על פי מעשיו.  לומר מילים יפות של אחדות זה קל, אבל אם אותם דוברים באים לסכסך, אז יודעים שאין כאן אלא צביעות.

הכותל המערבי היה מאז ומקדם המקום הכי שקט באומה.  כמובן, איננו מדברים על תקופת המנדט, בה ערבים ובריטים הציקו לנו.  אנו מדברים על יהודים בינינו.  אי אפשר לתאר את האהבה העצומה ששוררת בכותל.  באים דתיים וחילוניים, חרדים וציונים, וכולם מסתדרים יחד.  באים עשרות אלפים, מאות אלפים ולא  צריך שוטר אחד.

זה מזכיר את מכתב אותו קונסול רומאי המתאר את עלייתם של היהודים לרגל להקריב קרבן, כאשר בשערי הר הבית עומדים לוויים ואומרים: אנא לא לדחוף.  ואף אחד לא דוחף.  אפילו מלך ישראל עומד בתור בסבלנות (ספר שבט יהודי לרבי שלמה אבן וירגה).

כולם מתנהלים יחד בכותל באהבה ואחווה ושלום ורעות, כאשר גברים לחוד ונשים לחוד, על פי מורשת ארוכת שנים, שאף אחד לא בא לשנות ולא רוצה לשנות.  שלומי אמוני ישראל לא רוצים לשנות, כי יודעים שיש בזה קדושה.  מסורתיים לא רוצים לשנות, כי מאמינים בערך הגדול של מסורת ישראל.  והחילוניים גם מכבדים מסורת זו, כי גם הם מכבדים מסורת, וכן הם אינם באים כדי לריב בשביל איזו מטרה פוליטית.

עד שבאו הרפורמים, שכידוע כמעט שאינם מתפללים, שכידוע 80% מרבניהם אינם מאמינים בד', שכידוע אינם מאמינים בכותל והתחילו לחתור לאחיזה שם, וזאת גם בדרך של מהומות. חבל.  חבל מאוד עליהם.  הם אמנם רחוקי תורה, רחוקי עם ישראל, רחוקי ארץ ישראל – אבל הם אחינו (מלבד האחוז הגדול של גויים ביניהם עקב נישואים מעורבים וגיורים מזוייפים).

אנו רוצים שיתקרבו, אך לצערנו הם מתרחקים יותר ויותר, גם מעיזים לחלל את הקודש, גם גורמים פירודים באומה.  כיון שהם כאן רק 0.4%, אף אחד לא היה מתחשב בהם, אך באמריקה יש להם כסף רב, אז הם חושבים שמותר להם להתערב בנעשה כאן.

אז אנו אומרים להם: שמרו כספכם עבורכם, אנו לא צריכים אותו, אותנו לא תקנו בכסף, אנו אוהבים אתכם אלף מונים מכספכם, אנו מחכים לכם שתחזרו אל העם, אל הארץ ואל התורה.  שובו וחיו!

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
09.07.2018

1. פרסומת ללימודי איסלאם (אחת)

אתם לא מסננים פרסומות בכלל????

מילא פרסומות מזעזעות בחוסר צניעותן. לא יודעת מה רמת ההקפדה שלכם.
אבל על ה א י ס ל א ם ???
תתביישו לכם!

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2018

2. הערת שוליים (נתי חתוכה)

למה הרב הזה כותב ד' הרי ה' הוא רמז להשם שגם הוא רמז לשם המפורש. כלומר ד' הוא רמז רמז של רמז של השם המפורש. וכח הרמזים מותרין לכתחילה בכתיבה ובמחיקה. ובאנטרנעט לא שייך מחיקה כלל אלא רק גלילה.
מסכנים המאשכנזים המחללים שם שמיים בהרחקות מוזרות ואשרי התימנים שאינם עושים דברי כיעור לקרוא לאלוהים אלוקים וכדומה כאלה דברים מוזרים שהם גינוי לבורא שרק השם המפורש ויוד הא הם קדושים והשאר כינוי בעלמא והיתיר בהם הרמב"ם.
זה רב?!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שקד וברקת בהגשת הרשימה צילום: דוברות הימין החדש

רשימת הימין החדש: שולי מועלם במקום החמישי

קרא עוד