חדשות כיפה

הגנה על הזהות היהודית: חוק הלאום נחוץ

די לראות בפסיקות הבג"ץ, בכל מה שקשור לשבת, לנישואין חד מיניים, ועוד ועוד, כדי להשתכנע שיש צורך בחוק. את המשפט העברי חייבים לשלב כנכס משפטי של עמנו

דגל ישראל

דגל ישראלצילום: shutterstock

חוק הלאום הוא נחוץ, הואיל וחייבים להגן על זהותה היהודית של מדינת ישראל. לצערנו, מגילת העצמאות, וכן חוק יסוד, שבהם נקבע שמדינת ישראל היא יהודית דמוקרטית, לא היה בהם כדי להגן על זהותה היהודית של המדינה, ידעתי זאת מראש, והתרעתי על כך בפני המחוקקים מהציונות הדתית, ולצערי, צדקתי.

צא וראה, הרבה מאלה אשר מדברים היום שכביכול חוק הלאום פוגע במגילת העצמאות, ומקדשים אותה, הם גם מאלה, שטוענים שמדינת ישראל היא מדינה לאזרחיה. זאת ועוד, די לראות בפסיקות הבג"ץ, בכל מה שקשור לשבת, לנישואין חד מיניים, ועוד ועוד, כדי להשתכנע שיש צורך בחוק הלאום.

לדעתי, חייבים לשלב את המשפט העברי כנכס משפטי של עמנו, ועל המדינה להכינו ולהכשירו, וליישמו במידת האפשר, כי אין מדינתנו מדינה יהודית בלי הדין היהודי.

אשר לצביון היהודי של היישובים, לענ"ד ניתן לוותר על סעיף כזה בחוק זה, אך למצוא דרכים חוקיות ומשפטיות אחרות, כדי להגן על רצונם וכבודם של הרוצים לשמור על אורח חייהם.

עלינו לדעת, שחוק הלאום אמור להגן רק על זהותה היהודית של המדינה, יגיעו ימים שנצטרך להשלימו, באופן שנגן על הזהות היהודית של עמנו, כדי שחלילה, לא נמצא את עצמנו בתהליך התבוללות ואפילו בארצנו.

המאמר פורסם האתר "נצח ישראל"

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
13.07.2018

1. "חוק הלאום"- כדי לאפשר ישובים נפרדים לפי מאפיינים תרבותיים-מורשתיים צריך... (ויפרדו איש מעל אחיו)

"חוק הלאום"-
כדי לאפשר ישובים נפרדים לפי מאפיינים תרבותיים-מורשתיים
צריך למחוק מנסח החק את המלה "לאום" ולהחליפה ב"קבוצה שמקבלת על עצמה התחיבויות לשמירת מורשת לפי תקנון הישוב" ואז, כיון שגם חנוך הוא מאפיין תרבותי, קבוצות של ציונים תתחיבנה בתקנון הישוב לחנך את הילדים (לרבות רשום למוסדות חנוך ) לנכונות להקרבת חיים במלחמתה של המדינה נגד קנאי דת מוסלמים, וכך מי שאינו ציוני לא יגור יחד עם ציונים.
הציונים הם כעין קבוצת מעוט (וככזו, הוכרה כבר זכותם החוקתית של בניה להגנה על מורשתם), בגלל שתי סבות:
האחת- מורשתם מצויה בסכנת הכחדה, עקב ההשפעה התרבותית של הקבוצות האנטי-ציוניות (לא חשוב מאיזה עם) שישנן בתוך הארץ.
השניה- בגלל הגבוי, בדרך של איום על חייהם של מי שימשיכו להיות ציונים, שהאנטי ציונים מקבלים ממאות מיליונים של אויבי הציונות שמקיפים את הוילה בג'ונגל, ומבחינה זאת הציונים הם מעוט מספרי זעיר בתוך רוב ששונא אותם, רוב שאמנם נמצא מעבר לגבול, ולכן לכאורה איונו בגדר "רוב", אבל העובדה הגאוגרפית הזאת לא רלוונטית בימינו, כשטווחי החמוש מאפשרים לרוב לאיים על מעוט שנמצא מעבר לגבול המדיני, כך אני מסיק לפי שיטת פרופ' אהרון ברק שצריך לפרש מושגים משפטיים לא לפי הגדרתם המלונית אלא לפי תכליתם, והרי התכלית בעניננו היא הגנה על מורשת המעוט מפני השפעת הרוב.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יחייך גם אחרי הבחירות? שר הפנים אריה דרעי.  צילום: אלכס קולומויסקי POOL

נקבעה רשימת ש"ס לכנסת. קריאה לרבו של אלי ישי להצטרף למפלגה

קרא עוד