'אלישע מירושלים'

ענוותנותו של הרב אלישע וישליצקי, העובדה כי לא היה שייך למסגרת כלשהי או למחנה זה או אחר - היא שהביאה אותו למעמדו ולגדולתו האמיתית. הרב אלי קפלן סופד לרב אלישע וישליצקי - 'אלישע מירושלים'

הרב אלי קפלן 03/01/19 13:49 כו בטבת התשעט

'אלישע מירושלים'
הרב אלישע וישלצקי זצ"ל, צילום: ערוץ אורות ומעלה

 

'אלישע מירושלים'. כך היה הרב אלישע מציג את עצמו בכל מיני פגישות בהם היה צריך להציג את עצמו. דומני כי בתואר פשוט זה גילם הרב אלישע את אישיותו.

הוא איננו שייך למסגרת כלשהיא, אבל הוא מחובר לאנשים ממקומות שונים ומגוונים שונים ולפעמים ממקומות ומנוגדים. ולכן הוא שייך לכולם. ירושלים לא נתחלקה לשבטים כי היא מאחדת את כולם -כך גם הרב אלישע לא ראה את עצמו שייך למסגרת כזו או אחרת.

הוא לא ר"מ במכון מאיר - למרות שלימד שם.
הוא לא היה ראש קרן קהילות כי הוא לא רצה שיהיו לו הגדרות של תפקיד או תואר, למרות שמסר את חייו למפעל הנהדר הזה וקידם את התנועה הזו בצורה מדהימה, ללא שיוך ארגוני והבחנה בין ארגון כזה או אחר.

תפקידים שונים ומכובדים הוצעו לו במהלך השנים ומכולם ברח - כי הוא העדיף להשאר 'אלישע מירושלים'.

פעם התייעצנו איתו על סדרי עדיפויות. האם יש עדיפות לא' או לב', והוא שאל 'למה לא גם וגם' ? אמרנו שאי אפשר כי אין מספיק תקציב או כח אדם וכו'..הוא ענה 'אני איש של גם וגם..'  איש של חיבורים. כמה פעמים ביקש ממני לנסות ולעזור בהשכנת שלום בין קבוצות שונות וגרעינים שונים במקומות שונים ותמיד התרשמתי שהוא לא מבין בכלל כיצד אפשר ליצור מחלוקת סביב כיבודים,עמדות שליטה או כסף.

כי הוא היה 'אלישע מירושלים' זה הכל, בלי תואר ובלי תפקיד - פשוט 'אלישע מירושלים'. ירושלים שעושה כל ישראל חברים.

הלוויית הרב אלישע וישליצקי

הלוויית הרב אלישע וישליצקיצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

אני כותב מילים פשוטות אלו, כי אני יודע שאם הוא היה קורא את השורות הללו הוא היה מסכים שאכן נכונות הן. כי אין כאן הגזמות או התפארות בבחינת 'אחרי מות'...

'אלישע מירושלים' ללא מזכירה או נהג, ללא תואר או תפקיד מוגדר,מתרוצץ ורץ לכל מקום בו צריך אותו ופשוט מתייצב ואומר 'אני אלישע מירושלים'. התקשורת והתיאום איתו לשיחה או הרצאה - רק בסמס ישירות מולו. בכל עת ובכל שעה משעות היממה, כי הוא 'אדם פשוט'.

כזה הוא היה 'אלישע מירושלים' - לב ענק, חיבוק חם, לחיצת ידיים חזקה, חיוך רחב,הקשבה אין סופית ושעורים ושיחות נוקבות ומרוממות רוח.

כזה הוא היה 'אלישע מירושלים'. כמה הוא חסר... יהי זכרו ברוך.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר