"אין שנייה לעיר האבות": מח"ט חברון בטור פרידה

הוא היה שם ברגעי שמחה וסיפוק אך גם חזה בדמעות בני משפחת אריאל ומרק שיקיריהם נרצחו בפיגועים. רגע לפני שאל"מ איציק כהן עובר לפקד על חטיבת גבעתי הוא נפרד בטור מיוחד מגזרת חברון

אל"מ איציק כהן
כו באב התשעח
,
07 באוגוסט, 2018 7:29
אל"מ כהן בחברון

אל"מ כהן בחברוןצילום: דובר צה"ל

כאן במקום בו נמצא מקום קבורתם של הוריי העם היהודי,
כאן במקום שמסמל אולי יותר מכל את מאבק העם לשבת במולדתו,
כאן במקום בו הקירות הזילו דמעה על כל קורבן וידעו שמחה בנישואי חתן וכלה,
כאן בסמוך למדרגה השביעית שהייתה סמל לדבקות באמונה וכפסע מהרובע היהודי,
כאן לפני כשבע שנים שירתי כמג"ד שפרס את חייליו לעת ערב בכוננות מתפללים שבת אחרי שבת,
כאן שעות ספורות לפני שתפסתי פיקוד על החטיבה, ראיתי את עיניהם הדומעות של הורי הלל אריאל ז"ל, ואת עיניו הדומעות של קצין הבטיחות החטיבתי שהיה הראשון לזהות שאביו מיכי מרק ז"ל נרצח על הציר לא רחוק ממפקדת החטיבה.

כאן היום עומד אני גאה, נרגש ומודה על כל דקה של זכות לפקד על החטיבה המיוחדת הזאת. לא ניתן לתאר מהי תחושת הסיפוק והגאווה אותה אני חש במעמד מרגש זה של הסיום.

מי שלא נשם את אוויר הפסגות בליל שישי, נסע יום יום בין מצבות האבן המנציחות גיבורים, הלך הלוך ושוב ממעין אברהם לבית הדסה, ראה איך החומה מחליפה תלתלית וחשש יום יום מפח"ע העלולה לצאת לעורף, מי שלא הרגיש את האחריות הזו - לא יבין זאת לעולם.

זכות גדולה נפלה בחלקי, זכות להיות שותף לתהליכי חשיבה ויצירה, תהליכים הדורשים מעוף והמציגים חזון, ואז צעד אחר צעד לצעוד להשיגם - כמי שבועט בכדור ורץ עד אליו לבעוט אותו שוב למרחק נוסף.

זכות לשלב פעילות התקפית בלילות, פעילות מונעת, משבשת ומסכלת - פעילות מניעה של כספי טרור, החרמת מחרטות ובתי דפוס, סגירת תחנות רדיו, הריסת בתי מחבלים ולקום בבוקר להגנה קדמית.

גדולתה של חטיבה מרחבית היא היכולת להיות מוקד ידע גזרתי, אך הדבר איננו קורה מכורח הייעוד אלה מעצם פעולות למידה ומחשבה ההופכת ממידע לידע וידע לבינה.

אין שנייה לעיר האבות ברגישות ובנפיצות הסובבת אותה, מיקרו-קוסמוס של החברה הישראלית, על גווניה, צבעיה ודעותיה. אין כוח בטחוני שלא נמצא פה, אין חג יהודי או מוסלמי או נוצרי שפוסח על הגזרה, אין מחלוקת אחת שידעה המדינה ופסחה על העיר ודרום ההר, ואין שום אפשרות לשמור על אורח החיים הנפיץ הזה ללא שילוב זרועות בין כוחות הביטחון, המשטרה, וההצלה לבין ההתיישבות האחראית שרואה את גורל ועתיד בניה חיים יחד בביטחון ובשלום.

מחליפי, מפקד החטיבה הנכנס, אלוף-משנה איתמר בן חיים, אשר מכיר את הגזרה היטב מהיותו מג"ד וקצין אג"ם איו"ש, יסודי, רציני ומקצועי שאין שני לו - אין לי ספק שהגזרה זכתה למפקד מהטובים שבטובים שיש בצה"ל ואני בטוח שעם התבונה והרגישות שבו, ידע להצעיד את החטיבה לפסגות חדשות.

אני מודה למשפחה היקרה שלי אשר תמכה בי לאורך כל הדרך, ומוקיר תודה לכל שותפי לדרך- תודה על האמון ועל חניכה, תודה על שותפות ותמיכה לאורך הדרך ובעיקר תודה על האמונה בי במשימה מורכבת זו.

תודה רבה לכולם,
איציק

"השם עוז לעמו ייתן השם ייברך את עמו בשלום".

הכותב שימש כמח"ט חברון וימונה בקרוב למח"ט גבעתי

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
07.08.2018

1. כל הכבוד עשית עבודה נפלאה המשך בכוחך זה למען עם ישראל (מנשה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הליכוד וכחול לבן חוזרות אל שולחן המשא ומתן: המטרה - פתרון הסוגיות שבמחלוקת

קרא עוד