גרשון מסיקה הודיע על התפטרותו

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הודיע היום במכתב רשמי לשר הפנים ולמנהל המחוז על התפטרותו מתפקידו

חנן גרינווד, כיפה 03/06/15 23:21 טז בסיון התשעה

פלאש 90, צילום: פלאש 90
פלאש 90, צילום: פלאש 90

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הודיע היום במכתב רשמי לשר הפנים ולמנהל המחוז על התפטרותו מתפקידו.

מסיקה (63) נבחר לראשונה לתפקיד ראש המועצה האזורית שומרון בשנת 2007 ובבחירות שהתקיימו ב-2012 התמנה לתפקיד לקדנציה נוספת.

לפני שבועיים, הודיע מסיקה כי החליט להשעות את עצמו מהתפקיד לאחר שחתם על הסדר מול המדינה בפרשה בה נחקר לפני כחצי שנה. מאז ההשעיה משמש מ"מ ראש המועצה, יוסי דגן, כראש המועצה בפועל.

בסביבתו של גרשון מסיקה מציינים, כי המדינה הציעה למסיקה הסדר, במסגרתו הוא יעיד מטעם התביעה כנגד מספר מעורבים בפרשת שחיתות בכספי ציבור, רק לאחר שהיה ברור שאין כל חשד שהוא לקח אגורה לכיסו האיש.

מסיקה, נעצר בדצמבר 2014 כחלק מפרשת השחיתות החמורה, אותה הגדירו גורמי האכיפה כאחת הפרשות החמורות בתולדות המדינה, בה בכירים במשרדי הממשלה וברשויות המקומיות, בהם השרה לשעבר פאינה קירשנבאום ובכירים נוספים במפלגת ישראל ביתנו, חשודים כי היו מעורבים בעברות של שוחד, מרמה והפרת אמונים באמצעות העברות כספים לעמותות וארגונים שונים.

מסיקה, סרן במיל, מכהן מאז 2007 כראש המועצה האזורית שומרון. ב-2012 נבחר לקדנציה שנייה לאחר שאיש לא התמודד מולו על התפקיד. בשנים האחרונות מרבה מסיקה לעסוק בפעולות הסברה במסגרת תפקידו, ותחת הנהגתו אורגנו סיורים רבים לאישי ציבור, עיתונאים ואזרחים מישראל ומהעולם בתחומי המועצה האזורית. הוא מתגורר ביישוב אלון מורה ואב לחמישה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר