גוש הימין חוזר להוביל: הימין החדש מתרסק

סקר חדש של אתר וואלה מצא כי גוש הימין מנצח בפער זעיר של 61 מול 59 בגוש השמאל. הבית היהודי מתייצבת על שבעה מנדטים לעומת הימין החדש שמדרדרת לשישה מנדטים.

מירב כהן, חדשות כיפה 05/03/19 15:44 כח באדר א'

גוש הימין חוזר להוביל: הימין החדש מתרסק
מדרדרים בסקרים. בנט ושקד, צילום: יוסי זליגר פלאש 90

לאחר מספר סקרים שהכתירו את גוש השמאל למנצח הבחירות, סקר חדש של של אתר וואלה מעלה כי הגוש הימני חוזר להוביל עם 61 מנדטים לעומת 59 מהגוש מרכז-שמאל. 

למרות הניצחון לגוש הימני גנץ ולפיד ממשיכים להוביל עם 36 מנדטים. הליכוד ממשיך לשמור על כוחו, למרות החלטות היועמ"ש על תיקי נתניהו, וקיבל 31 מנדטים. חד"ש-ותע"ל קיבלו 9 מנדטים. מפלגת העבודה מתייצבת על 8, יהדות התורה נשארת 7 מנדטים, איחוד מפלגות הימין מטפסים ל-7 מנדטים. הימין החדש סופגים מכה אנושה ומדרדרים ל- 6 מנדטים בסך הכל, בדומה למפלגת מרצ וכולנו שגם מקבלות 6 מנדטים. לבסוף ש"ס נעמדת צמוד מאוד לאחוז החסימה עם 4 מנדטים. 

הליכוד
31
הליכוד
כחול לבן
36
כחול לבן
שס
4
שס
ישראל ביתנו
0
ישראל ביתנו
הרשימה המשותפת
0
הרשימה המשותפת
יהדות התורה
7
יהדות התורה
זהות
0
זהות
העבודה-גשר
9
העבודה-גשר
המחנה הדמוקרטי
0
המחנה הדמוקרטי
ימינה
0
ימינה
נעם
0
נעם
הסקר נערך על ידי וואלה בתאריך 5/03
בחירות 2019 - מאגר הסקרים המלא

מפלגות, שצריכות להתחיל לדאוג מאחוז החסימה הן: ישראל ביתנו עם 2.8% גשר עם 2.7%, זהות עם 2.6%, ורע"ם בל"ד עם 1.6%. אלי ישי ואורן חזן קבלו פחות מאחוז בודד. 

הסקר נבדק על ידי מכון Panels Politics בראשות מנחם לזר. הסקר נערך בפאנל אינטרנטי של 987 משיבים המהווים מדגם מייצג של אזרחי ישראל, יהודים וערבים כאחד, עם טעות דגימה של 3.4%.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר