סער: להעביר את חוק הלאום עוד במושב הנוכחי

השר לשעבר הסביר את תמיכתו בהשלמת החקיקה בהקדם, ואמר: "חוק יסוד כזה נדרש במציאות שבה גורמים שמבקשים לשנות את אופיה של המדינה למדינת כל אזרחיה"

חדשות כיפה 11/07/18 17:12 כח בתמוז התשעח

סער: להעביר את חוק הלאום עוד במושב הנוכחי
גדעון סער, צילום: פלאש 90. תומר נאוברג

השר לשעבר גדעון סער נאם היום (ד') בכנס איגוד לשכות המסחר בגני התערוכה בתל אביב. בפתח נאומו התייחס סער לחוק הלאום, ואמר: ״אני תומך בהשלמת חקיקת חוק יסוד מדינת העם היהודי בהקדם, ורצוי עוד במושב הכנסת הנוכחי, וקורא לח"כים לגלות את הנחישות הנדרשת בקביעת יסוד איתן שיגן כאן על צאצאינו לדורי דורות״.

סער הסביר את הרקע לתמיכתו בחוק: ״כיום חסר חוק יסוד שיעגן את זהותה ואופיה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. חוק יסוד כזה נדרש במציאות שבה גורמים שמבקשים לשנות את אופיה של המדינה ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה – עותרים לערכאות חדשות לבקרים בניסיון לקעקע את אופיה. ללא הגנה חוקתית נותרת דמותה של המדינה והסדרים יסודיים ביותר שבה חשופים להשקפת עולמו הסובייקטיבית של השופט״.

עוד אמר סער: ״כידוע, חוקת מדינת ישראל, על פי ‘פשרת הררי’ מראשית ימיה, מחוקקת פרקים-פרקים ע"י הכנסת שפועלת לעניין זה כרשות מכוננת. בתחילת שנות ה-90 חוקקו שני חוקי היסוד שעיגנו את זכויות האדם.

"לפני כן, עוגנו בחוקי יסוד בעיקר ההיבטים המשטריים, כוחותיהם וסמכויותיהם של הרשויות השלטוניות השונות. אבל – למרבה הצער – לאחר למעלה מ-70 שנות מדינה – עדיין אין לנו חוקה שלמה. חסרים יסודות מהותיים, כמו חוק יסוד החקיקה וכמו חוק שמעגן את אופיה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר