גבר סירב לקיים יחסים עם אשתו. בית הדין הרבני חייבו במתן גט

אשה, שנישאה לאברך חרדי, דרשה להתגרש מבעלה ולקבל ממנו פיצוי כספי גבוה מאחר ושלוש וחצי שנים מאז שנישאה היא נותרה בתולה. הדיינים קיבלו את דרישתה באופן חלקי

משה ויסטוך 05/08/18 12:45 כד באב התשעח

גבר סירב לקיים יחסים עם אשתו. בית הדין הרבני חייבו במתן גט
תמונת ארכיון. בית דין רבני, צילום: פלאש 90

אשה שהייתה נשואה במשך שלוש וחצי שנים, ועדיין נשארה בבתוליה, תבעה מבעלה גט ופיצוי כספי גבוה. בית הדין הרבני בחיפה צידד בעמדתה אך לא פסק את סכום הפיצוי שדרשה.

מדובר באשה מחסידות מוכרת שנישאה לאברך ולטענתה במשך כל תקופת נישואיהם סירב בעלה לקיים עמה יחסי אישות

לאחר שהציגה בפני הדיינים מסמכים ואישורים רפואיים אשר אוששו את טענותיה, דרשה להתגרש ולקבל פיצוי בסך 1.8 מילון שקלים. הגבר מצדו, טען שגם לאשתו יש אשמה במצב אליו הגיעו וביקש מבית הדין שיורה על שלום בית.

בסופו של ההליך החליטו הדיינים, ראש אבות בתי הדין הרב אברהם מאיר שלוש והדיינים הרב שמואל חזן והרב רפאל גלב לחייב את הבעל במתן גט לאשתו מדין 'מורד', חסר גבורת אנשים, מאיס עלי וכמובן העדר יחסי אישות. הבעל הגיש ערעור לבית הדין הרבני הגדול אך ערעורו נדחה, ובני הזוג התגרשו.

לאחר שהתגרשו פנתה האשה בשנית לבית הדין הרבני וביקשה את הפיצוי הכספי, מעבר לדמי הכתובה. עם זאת, לאחר שהדיינים שקלו את בקשתה הם הגיעו למסקנה כי חלוקת הדירה בין בני הזוג לשעבר, בתוספת דמי הכתובה בסך 1,920 שקלים מהווים פיצוי הולם.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר