משרד הבריאות מזהיר מפני משחת השיניים של קולגייט

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מצריכה ומרכישה של משחת שיניים קולגייט מקס פרש (אצווה מס' CN121M070323) המשווקת ללא אישור ממשרד הבריאות. יש לציין כי קיימות משחות שיניים קולגייט של יבואנים אחרים שנמצאות תחת פיקוח ורישיון משרד הבריאות

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/02/24 11:46 יא באדר א'

משרד הבריאות מזהיר מפני משחת השיניים של קולגייט
קולגייט מקס פרש, שימו לב ליבואן, צילום: Robbie M,Shutterstock

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מצריכה ומרכישה של משחת שיניים קולגייט מקס פרש (אצווה מס' CN121M070323) שמשווקת ללא אישור ממשרד הבריאות (רישיון תקף או הודעה לפני שיווק). בנוסף, על גבי תווית המשחה צוין בעברית כי היא מיוצרת בפולין בעוד על קופסת המשחה כתוב כי ארץ הייצור היא סין.

מבדיקה שערך משרד הבריאות מול חברת "בית הצעצוע", ששמה כתוב על גבי תווית המשחה בעברית כיבואנית וכמשווקת, נמסר מהחברה כי הייבוא והשיווק של המשחה לא מבוצעים על ידי החברה וייתכן כי מדובר בזיוף.

המוצר

המוצר צילום: משרד הבריאות

קיימות משחות שיניים קולגייט של יבואנים אחרים שנמצאות תחת פיקוח ורישיון

יש לציין כי קיימות משחות שיניים קולגייט של יבואנים אחרים שנמצאות תחת פיקוח ורישיון משרד הבריאות, אותן ניתן למצוא במאגר התמרוקים באתר משרד הבריאות. משרד הבריאות מזהיר את הציבור כי שימוש במוצרים שלא קיבלו רישיון משרד הבריאות או שימוש במוצרים שלא על פי תנאי רישיונם עלול להזיק לבריאות הציבור.

ניתן לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות במאגר התמרוקים את קיומם של רישיונות לתמרוקים ואת מטרת השימוש המאושרת, מצ"ב קישור למאגר התמרוקים.
https://www.gov.il/he/service/cosmetics-health-data
כמו כן, ניתן לבדוק האם התקבלה הודעה לפני שיווק במאגר:
https://www.gov.il/BlobFolder/service/cosmetics-marketing/he/maagra-adcani.pdf

המוצר

המוצר צילום: משרד הבריאות

המוצר

המוצר צילום: משרד הבריאות