סכנת נפשות: תינוק אכל עוגה ונחנק מנרות יום ההולדת

הדסה הר הצופים: הרופאים הצילו חיי תינוק שנחנק ממחזיק של נר בעוגת יום הולדת | ד"ר מרדכי סליי שטיפל בתינוק ושלף את הגוף הזר מהוושט: "בליעת המתקן הזה עלולה להפוך למפגע קשה ומסכן חיים עבור תינוקות וילדים"

חדשות כיפה חדשות כיפה 26/11/23 16:06 יג בכסלו התשפד

סכנת נפשות: תינוק אכל עוגה ונחנק מנרות יום ההולדת
תינוק נושף על נר יום הולדת, אילוסטרציה , צילום: shutterstock

חגיגת יום ההולדת כמעט והסתיימה באסון גדול עבור משפחה מירושלים. הייתה זו תושייתם של רופאי הדסה הר הצופים שמנעה נזק כבד ביותר במערכת העיכול של תינוק בן 10 חודשים לאחר שנחנק ואושפז במצב קשה מאוד.

משפחתו של התינוק בן העשרה חודשים הגיעה איתו אל בית החולים הדסה הר הצופים תוך שהם מדווחים על קשיים רציניים כאשר התינוק מנסה לבלוע, ללא יכולת לאכול ולשתות כלל מזה כמה ימים.במהלך בדיקת סיטי הבחינו הרופאים בפצע מקומי משמעותי בוושט.

החלק המשונן שפגע בוושט

החלק המשונן שפגע בוושט צילום: דוברות הדסה

"הבחנו בחור משמעותי בוושט ושחתיכת הפלסטיק המשוננת עוד תקועה באזור"

ד"ר מרדכי סליי, מנהל יחידת גסטרואנטרולוגיה התערבותית בהדסה הר הצופים, שטיפל בתינוק, מתאר: "הילד הגיע אלינו לאחר שחתיכת הפלסטיק המשוננת, המשמשת לנעיצת נר על עוגות יום הולדת הייתה תקועה בצינור הוושט במשך שלושה ימים וגרמה לנזק רב וחמור". הצוות הבין כי התינוק אכל מעוגת יום ההולדת ואז בלע גם את תופסן הפלסטיק המשמש לנעיצת הנר בעוגה.

ד"ר סליי הסביר כי הרופאים הצליחו לחלץ את התופסן ובכך הצילו את חיי הפעוט. "בזמן שבדקנו את הפעוט הבחנו בחור משמעותי בוושט ושחתיכת הפלסטיק המשוננת עוד תקועה באזור. בגלל הצורה המסוכנת ומלאת החלקים החדים של חתיכת הפלסטיק, היה מאוד קשה להוציא אותה אבל הצלחנו לעשות זאת בעדינות ומבלי לגרום לנזק נוסף באמצעות פעולה אנדוסקופית - החדרת צינור ארוך ודק אל מערכת העיכול העליונה".

הרופאים הצליחו לסגור את החור בוושט והפעוט עבר לטיפול בן כמה ימים בבית החולים, תחילה כשהוא מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, בה שהה כשבוע ולאחר התאוששות - במחלקת הילדים.