בצה"ל שוקלים: צל"ש ללוחם שנטרל את המחבל בנווה צוף

בעקבות תפקודו של סמ"ר ע', לוחם 'עוקץ' שניטרל את המחבל ועצר את הפיגוע בנווה צוף בבית משפחת סולומון בערב שבת האחרון, צפויים מפקדיו מהיחידה להמליץ עליו לוועדת הצל"שים המטכ"לית

חדשות כיפה 27/07/17 13:23 ד באב התשעז

בצה"ל שוקלים: צל"ש ללוחם שנטרל את המחבל בנווה צוף
לוחם עוקץ מספר על נטרול המחבל, צילום: צילום מסך

מפקדיו של ע' צפויים להמליץ עליו לקבלת צל"ש על תפקודו בנטרול המחבל בפיגוע בליל שבת בנווה צוף בבית משפחת סולומון. כך פורסם היום בידיעות אחרונות. מ"ר ע', (22), שהיה בחופשת שבת בזמן הפיגוע, מתגורר בשכנות לבית משפחת סלומון בחלמיש. כשהוא שמע את הצעקות של בני המשפחה שהותקפו על ידי המחבל הוא הבין מיד במה מדובר, זינק לכיוון הבית וכשזיהה את המחבל ירה מבעד לחלון כדור אחד שניטרל אותו. המחבל נפצע והטבח הופסק. 

הרעיון להמליץ עליו לוועדת הצ"לשים המטכ"לית נידון בימים האחרונים, בעקבות ממצאי תחקיר האירוע, גם על רקע תפקודו בפיגוע הקשה וגם בשל העובדה כי זהו אירוע שני שבו הוא מצטיין תוך כדי לחימה. הפיגוע בשבת לא היה הפעם הראשונה בה ע' נתקל באירוע חדירה ליישוב בו הוא מתגורר. לפני כשלוש שנים נכנס מחבל לבית המשפחה של ע'. אז הוא הבריח את המחבל והזעיק את כוחות הביטחון.

https://www.facebook.com/pg/www.kipa.co.il/videos/?ref=page_internal

בשחזור הארוע סיפר ע': "בשישי בערב, בזמן ארוחת שישי עם המשפחה, שמענו צעקות מכיוון הבית של השכנים, אני ואבא שלי יצאנו החוצה לראות מה קורה. כשראינו שמדובר באירוע יותר חמור רצתי פנימה להביא את הנשק שלי. עמדתי מחוץ לבית וראיתי את המחבל מהחלון. הבנתי שאני צריך לנהוג בקור רוח ולהיות מקצועי. יריתי בו כדור אחד, שפגע לו בבטן ונטרל אותו. אני משתדל להתמקד בעובדה שבמעט שעשיתי מנעתי משהו שהיה יכול להיות אירוע הרבה יותר חמור בזמן קצר".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר