בעקבות הלחץ: בחמ"ד השמיטו את המילה "הכלה" בכנס בנושא להט"בים

בחמ"ד החליטו לשנות את כותרת הכנס בנושא הקהילה הלהטב"ית בעקבות לחצים של ארגונים חרד"לים. בחמ"ד אומרים: "יכול להיות שאולי טעינו לגבי מילה מסוימת"

גלעד כהן, חדשות כיפה
ו בתמוז התשעט
,
09 ביולי, 2019 19:20
המרכז ליב"ה תוקפים את החמ"ד

המרכז ליב"ה תוקפים את החמ"דצילום: shutterstock

מחר צפוי להתקיים כנס של החמ"ד (החינוך הממלכתי דתי) שכותרתו "הכלת בני הנוער בעלי נטייה מינית, תוך מגדרית במוסדות החינוך שלנו". בארגון החרד"לי, ליב"ה, לא אהבו את העובדה שהחמ"ד קורא להכיל את בני הנוער, ודרשו לשנות את כותרת הכנס. בחמ"ד יישרו קו עם הדרישות ושינו את הכותרת ל-"היחס לבני הנוער בעלי נטייה מינית". בשיחה עם כיפה הסביר יו"ר החמ"ד, אברהם ליפשיץ: "הייתה הערה לגבי הכותרת. שינינו את המילה כדי להיות יותר מדויקים".

זאת אינה הפעם הראשונה בה מקיימים בחמ"ד כנס בנושא הקהילה הלהט"בית. אולם, הפעם כותרת הכנס הצליחה להכעיס את מרכז ליב"ה – מרכז שהוקם, לשיטתו, על מנת לחזק את זהותה היהודית של מדינת ישראל. במכתב עליו חתומים אריאל פופוביץ ואלקנה באב"ד מליב"ה, תוקפים השניים את ראשי החמ"ד וטוענים כי "הכלת בני הנוער בעלי נטייה מינית" תגרוס כי יש לקבל את המשיכה המינית ההפוכה כדבר נורמלי וטבעי.

השניים פנו אל מארגני הכנס בבקשה שישנו את מתכונתו בכדי שהכנס יתאים לרוח של החינוך הדתי. "כבר מן הכותרת ניתן להסיק כי העמדה שתבוא לידי ביטוי בכנס תעסוק בהכלה ובקבלת הנטייה המינית ההפוכה כפי שהיא, וחוסר רצון או יאוש מיכולת טיפול ושינוי. מארגני הכנס וראשי החמ"ד נכנעו בפני אג'נדות רדיקליות המנשבות כיום במערכת החינוך הכללית, החודרות אט אט גם לתוך מערכת החינוך הדתית", כך תקפו השניים במכתב את ראשי החמ"ד.

הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש החמ" היוצא

הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש החמ"ד צילום: uhehpshv ישיבת מרכז הרב--cc-by-sa

בעקבות השינוי, יו"ר החמ"ד אברהם ליפשיץ  אומר לכיפה: "יכול להיות שאולי טעינו לגבי מילה מסוימת, אך אנחנו לא זקוקים לשומרים. אנחנו מחנכים את עם ישראל על פי תורה ומתוך תורה. שינינו מילה בעקבות ההערה ויכול להיות שזו הערה נכונה".

שמו המקורי של הכנס

שמו המקורי של הכנסצילום: צילום מסך

"החמ"ד מונחה בכל מה שהוא עושה תוך מחשבה של תורה, התייעצות עם אנשי תורה. יש נושאים מורכבים שאנחנו פוגשים אותם בשדה החינוך ואנחנו מתמודדים איתם. מגיעות אלינו שאלות מאתגרות מהשדה שהתפקיד שלנו הוא לתת תשובות חינוכיות מתוך תורה וזה מה שאנחנו עושים".

שמו החדש של הכנס

שמו החדש של הכנסצילום: צילום מסך

"אנחנו לא צריכים שומרים", אומר יו"ר החמ"ד ומוסיף: "אנחנו שומרים על עצמנו. אנחנו מחנכים את עם ישראל על פי תורה ומתוך תורה. אנחנו מחנכים לתורה אפילו דרך האפליקציה החדשה שלנו. אנחנו מתייעצים עם אנשים כמו הרב יעקב אריאל, והרב חיים דרוקמן. כולם אנשי תורה. אנחנו לא עושים שום פעולה בלי מחשבה ובלי אחריות. אנחנו לא זקוקים שיעירו לנו הערות".

ליפשיץ מבהיר כי בחמ"ד מחנכים לחינוך המשפחה, אך אם יש למישהו הערה, הם משתדלים לשמוע אותה. "החבר'ה של ליב"ה הם אנשים צדיקים וטהורים. הם רצו שלא נטעה אז שינינו איזה מילה ואני מודה להם. אנחנו מכבדים את כולם ואוהבים את כולם. ליב"ה צדיקים. החמ"ד שייך לכולם", אומר יו"ר החמ"ד אברהם ליפשיץ.

09.07.2019

1. הזוי איך שהליבליות המזויפת משתלטת על חמ"ד (הראל)

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2019

2. הטרור של ליבה מנצח. (הורה)

רק אל תבכו כשהצד השני יצליח.

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2019

3. התנהלות החמד מביכה (מרדכי)

כניעה ערכית ופשיטת רגל חינוכית

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2019

4. צודקים ליב"ה (דוד)

במאה אחוז. לא מכשירים שום שרץ

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2019

5. למה מפריע להם שבני נוער כאלה יהיו מוכלים ושימצאו קצת שקט? (דניאל)

זהו ממש טרור מצד ליב"ה נגד להטבים, יש להטבים שהם גם יהודים ויש כאלה גם במערכת חינוך זו, למה לפגוע בהם כך? הם נורמליים וטבעיים כמו כולם.

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2019

6. אם אברהם ליפשיץ אומר שליב"ה צדיקים... (מי חושב אחרת?)

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2019

7. מה רע בלהכיל נוער במצוקה?!?!?!? למה התקפלת ליפשיץ?????? (מאוכזבת ממך. אמא לילדים בחמ"ד. )

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2019

8. עכשיו הטרור הלהט"בי יתחיל להשתולל (חי חי חי)

והם לא ירפו מהרב ליפשיץ, עד שהוא ייעסה את הרגליים של כל הטרוריסטים, ויבטיח שהוא לא הולך יותר לשום חתונה, רק ל"חתונות" של איש עם שועל, או של אישה עם דולפין

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופ' רוני גמזו צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גמזו: לא אסכן את בריאות הציבור בגלל אינטרסים פוליטיים

קרא עוד