סגור

בני ובנות הציונות הדתית: הרב פרץ, סמוטריץ' ובנט פשוט עובדים עליכם בעיניים

חברת הכנסת לשעבר, עליזה לביא, לא התרגשה מהמריבות בין ראשי הציונות הדתית. לטענתה, כל מה שמעניין את ראשי איחוד מפלגות הימין והימין החדש אלו הכיסאות שלהם ולא שולחיהם - הציבור הדתי לאומי

ד"ר עליזה לביא
יג בסיון התשעט
,
16 ביוני, 2019 16:43
לא מאמינה להנהגת הציונות הדתית

לא מאמינה להנהגת הציונות הדתיתצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

אביגדור ליברמן הצליח לעורר ביממה האחרונה סערה במערכת הפוליטית, כאשר הכריז כי יכפה ממשלת ליכוד- כחול לבן לאחר הבחירות הקרובות. אם הייתי מאמינה בקונספירציות הייתי חושדת כי מי שעומדים מאחורי ההכרזה של ליברמן, הם ראשי מפלגות הציונות הדתית.

בבת אחת, סדר היום השתנה, שוב העיתונאים, הפרשנים והמראיינים לא מדברים על ה"ירי הכבד בנגמ"ש" של הציונות הדתית. בצורה מושלמת הצליחו הרב פרץ, סמוטריץ, יוגב וחבריהם לטאטא אל מתחת לשטיח את הקרע המתחולל בציונות הדתית ולדחות עוד קצת את טיפול השורש בפצע המוגלתי הזה שמבעבע כבר יותר משתי כנסות.

הגיע הזמן להסיר את המסכות מעל פניהם של נבחרי הציבור הדתי לאומי. השתיקה שהכילו על עצמם בציונות הדתית מאז חילופי האגרופים שהיינו עדים להם רק בימים האחרונים - חייבת להדליק נורה אזהרה ואולי אף אזעקת 'צבע אדום'.

ההוראה ליישר קווים ולא לכבס 'כביסה מלוכלכת' בחוץ, נוכח ההאשמות הקשות בין בנט ליוגב ובין סמוטריץ לרב פרץ - נובעת משיקולים פוליטיים ובעיקר ביחס המזלזל והמתנשא של אותם מנהיגים לציבור ששולח אותם פעם אחר פעם לכנסת, ופעם אחר פעם מתאכזב מהתוצאות בשטח.

לרגע אחד לא ניתן לטשטש את ההבדלים המהותיים בין הניצים, את פערי התפיסה ואת המחלוקות בנושאים רבים. האמת, לא באמת ברור על מה הם כן מסכימים... אפילו על הג'ובים בממשלה הם לא מצליחים להסתדר, שלא לדבר על אחדות שורות אמיתית בציונות הדתית. לרגע אחד אסור לשכוח שלגלריית ההובלה אין את היכולת להכיל שיח של ניגודים, הקרע ביניהם עמוק מתמיד והורגש, לא רק בימים האחרונים, אלא לאורך כל דרכן של הכנסות ה- 20 וה- 21. המכנה המשותף שאמור היה לאחד את כולם- של זהות יהודית ודאגה לעם ישראל איננו קיים.

ל'ירי בתוך הנגמש'- לו היינו עדים בימים האחרונים, זו לא אידיאולוגיה. זו כיסאולוגיה והרבה הרבה אגו. צריך לומר את האמת. הציבור הנפלא של הציונות הדתית על גווניה מזמן לא מעניין את ראשי המפלגות והרשימות של הציונות הדתית. הם כמובן ידברו על זהות יהודית, מדינה יהודית וחוקים בנושאי דת ומדינה, אבל בפועל הנושאים החשובים האלה כלל לא מעניינים אותם. ופתאום השתיקה שקפצה על כל מי שפטפט עצמו לדעת רק לפני מספר ימים, היא לא בגלל 'סערת ליברמן' , היא פשוט עוד צעד טקטי של נבחרי ציבור שהבטיחו לציבור בוחריהם הבטחות, ולא קיימו גם כשיכלו. קוראים לזה עבודה בעיניים.

נפתלי בנט כתב מדם ליבו, אבל איפה היה הבית היהודי בהנהגתו בשנים האחרונות?? אני, אישה דתית לאומית כחברת כנסת מטעם 'יש עתיד', פעלתי בנושאים רבים, והובלתי בשנים האחרונות את השדולה לדת ומדינה בכנסת.  אני אומרת את זה בכאב אמיתי. ראשי הבית היהודי לא רק שלא סייעו, אלא נלחמו בי ובחבריי בכל הרפורמות שניסינו לקדם בנושאי דת ומדינה. לא חלמתי שהכי יהיה לי קשה זה עם האחים שלי בבית היהודי. 

במשך שש שנים הובלתי בשתי הכנסות האחרונות ה-19 וה- 20 את יום העגונה בתענית אסתר ואת יום הגיור לפני חג השבועות. מעולם לא ראיתי את בנט, יוגב או סמוטריץ' לוקחים בהם חלק. כל פניה לדיון על גיוס הבנות הדתיות נתקלה תמיד בדלת חסומה או יותר מדויק דלת אטומה, למי ששלחו אותם בדיוק בשביל לקדם סוגיות כאלה.

בנות מדרשת לינדנבאום מחכות עד היום שהרב פרץ יואילו למצוא זמן לשוחח איתן. לצערי, גם בתקופת שירותו כרב ראשי לצה"ל, תפיסתו של הרב פרץ הייתה שאינו נפגש עם מלשביות. עם חיילות דתיות לא הייתה לו ברירה.. אבל בנות בטרם גיוס, שמבקשות בסה"כ ללמוד ולהתייעץ- לא !! אטימות, זלזול, ניתוק. תבחרו אתם את המנוח המתאים. באופן שיטתי ראשי הציונות הדתית מתעלמים, אבל השטח לא מחכה להם.. רק היום פורסם בגלי צה"ל כי בשלוש השנים האחרונות זינק מספר הבנות הדתיות בצבא. צריך להגיד את האמת. משה שפירא, זרח ורהפיג, ד"ר יוסף בורג וזבולון המר מתהפכים בקברם, כאשר הם רואים מי ה'יורשים' שלהם בהנהגת מפלגות הציונות הדתית.

אולי באמת הגיע הזמן, שהציבור הנפלא של הציונות הדתית, יעשה עם עצמו חושבים, למי באמת צריך לתת את הקול ב'יום הבוחר' ולא להיכנע שוב לסיסמאות המוכרות שוודאי יצאו בימים הקרובים לאוויר העולם- על חשיבות אחדות המחנה, על כך ש'חייבים מפלגה דתית לאומית שתדאג לציבור ולצרכיו. והכי חשוב – הפעם לא ליפול בפח, עם עוד הצגה מתוכננת היטב של צילום וחיבוק משותף בין סמוטריץ לרב פרץ , יוגב ובנט.

הכותבת היא חברת כנסת לשעבר מטעם יש עתיד ומקום 38 ברשימת כחול לבן לכנסת בבחירות הקודמות

16.06.2019

1. מה את מצפה מסמוטריץ רימה את הצבא??? (יובל)

הצהיר שתורתו אומנותו והיה רשום כאברך בישיבת קדומים וכך התחמק משרות צבאי והלך ללמוד משפטים והתגייס רק בגיל מאוחר לאחר שסיים לימודים אקדמיים זה הציונות הדתית של סמוטריץ רמאות הצהרות כוזבות וגזלת כספי ציבור למלגות לאברכים בזמן שלומד לימודים אקדמאיים

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

2. מה נותנים לאנטי דתית הזאת במה? (אודי)

כל היוזמות שהיא מציינת הן אנטי דתיות ומתאימות למפלגה בה היתה.
והיא עוד מתלוננת שהציונות הדתית לא תמכה בה...

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

3. מדהים! עושה מעשה זמרי ומבקשת שכר כפנחס (רוזי)

יוזמת חוקים שכל הרבנים מתנגדים אליהם ובאה בטענות למה לא עזרו לה.
לא סתם היא ב"יש עתיד"

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

4. את מי היא מעניינת? סעי לטמקא (נמאס)

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

5. אשת יש עתיד (מלכה)

איך את מעיזה בכלל לפנות לציבור הדתי.
אח. חברה במפלגתו של לפיד ששונא את
הדת היהודית ויהודים שומרי מצוות.
לפיד זרק אותך, כי הגיע למסקנה שאת
לא מביאה קולות.
כעת מחפשת סידור אחר.

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

6. הלביאהצודקת. (ס.חכם)

חבורה של אפסים. כלומניקים. תאבי שלטון וכוח. חסרי מוח. זה מה שמ6ביל היום את הציונות הדתית.צריך לטאטט את כולם ולהציג הנהגה חגשה.
מתן כהנא. לדוגמא
ועליזה לביא

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

7. עלה תאנה ביש עתיד באה להטיף מוסר?! (שירה)

האישה שנמצאת ביש עתיד על תקן "אני עציץ ועושה מה שיאיר אומר לי" באה להטיף מוסר.
תמשיכי "להיות יפה ולשתוק". עדיף.

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

8. חשבת פעם שאולי בדת ומדינה הכוונה בעד הדת? (אלון)

הרע ששלחו אותם כנציגי הציבור לא שלחו אותם כאנטי דתיים.
בוא נאמר אמת. כתוב בהלכה במפורש שאסור לנשים להתגייס. ההיתר לכאורה שנתנו להן הוא שזה לא באמת צבא אלה בולשיט לצורך כור ההיתוך. אחרת אסור להן להתגייס.
בקשר לדיונים. שלחו אותם לשנות תפיסה. להתנגד למסירת הארץ... את הצבעת באופן אישי נגד החוק שקובע שאי אפשר לחלק את ירושלים בלי 80 חכים.

הם קידמו את תפיסת ארץ ישראל ולא למדינה פלסטינית.
ועוד,
את יודעת כמונו איך נקראים העושים רפורמות בדת.
והם לא נקראים דתיים.

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

9. מה הבעיה שלה (תמר )

האם את לטובת הדתיים או לא האם את בכלל דתית איפה כיסוי הראש הכל מתחיל בראש

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

10. אצביע לה. היא ישרה ותדאג ליהדות ותעם. יותר מאלה שמכרו הכל לחרדים ולחרדליות (מתנחל ישר)

ישרה.

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

11. לכתבה (א.ב)

מה את אומרת?מתקרבת ומכילה עמדות הרפורמים

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

12. ממתי הגב' עליזה מייצגת את הציבור הדתי? (צביעות במיטבה)

מה בדיוק הופך אותך לדתייה לאומית? את לא בעד חוקי התורה אלא רק קצת מסורת ואת גם לא בעד ארץ ישראל אז מה את מטיפה לציבור שלנו?

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

13. שתשב בשקט,אנחנו בסדר ולא עובדים עלינו (אשי)

אנחנו חכמים יותר מכם מפלגת כולבוייניקים רודפי בצע כסאות, על ראש הגנב בוער הכובע וכל הפוסל במומו פוסל

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

14. אכן ניסיתם לעשות רפורמות ביהדות (א)

לא סתם לפיד האנטי יהודי קידם אתכם
אבל מה לנו ולכם

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

15. כל כך הרבה שנאה יש בכל התגובות כאן ממש חבל (uu)

ולעניין
קשה מאוד להתרשם ממפלגה שמיקמה את כל שומרי המצוות בה במקומות לא ריאלים

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2019

16. דר עליזה לביא (חן)

ואולי את זאת שעובדת עלינו בעיניים? אולי...

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

17. כל הפוסלת במומה פוסלת (צבי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

18. ואיך את קשורה בדיוק לציונות הדתית? (אחד שיודע טוב)

משעמם מחוץ לכנסת שבאת לחפור לנו?

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

19. מקווה שכחולבן משלמים לכם על תעמולת הבחירות באתר (בני)

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

20. סמוטריץ משתמטטטטט (סמוטריץ משתמט)

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

21. לא בטוח שבורג מתהפך בקרבו על ממשיכיו הפולטיים (חיים)

כמו שהוא מתהפך על ממשיכו הביאולגי.

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

22. שנאה (אלי)

איך את מסוגלת להיות חברה ביש עתיד יחד עם מפיץ השנאה נגד החרדים אני לא מסכים עם הדעות של החרדים אבל המסרים לו בציבור שבחור ישיבה מקבל כ8000שח בחודש נועדה רק לרמוז שהחרדים הם מוצצי הקופה הציבורית בדיוק כמו כל האנטישמים

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

23. בושה (Roli)

הגברת לביא שלום !!

אם כתבת את התוכן המשמעות שיש לך מושג על מה את מדברת, אישת הייתי כותב את אותו התוכן רק מוסיף נדבך רלוונטי עבור השליחים האלה עליהם כתבת, שכן הם מייצגים ראשית ולפני הכל את הקב"ה אחרת בשביל מה ומי הכיפה, שנית אם כבר יש כיפה בשביל מה ההתנהגות הקטנה הבוטה והמלכלכת, שלישית מדוע אינכם דואגים לחילול השם הגדול אותו אתם עושים והכל בשביל הכבוד האישי שלכם מקום עור הצבי והכסף אותו הייתם מעוניינים להשיג. בושה וחרפה אותה השגתם בזכות !!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר