סגור

בנט: "מדינת ישראל חבה לרב סדן חוב גדול"

שר החינוך סירב לגנות את אמירות ראש המכינה בנושא נשים, "מצפה שיפעילו שכל ישר בעלי אבל מסרב להיכנס להיסטריה. אם צריך ליטול פרס ישראל ממי שאומר אמירות שנויות במחלוקת, אז צריך ליטול בערך רבע מפרסי ישראל"

משה ויסטוך
כז באדר התשעח
,
14 במרץ, 2018 9:29
נפתלי בנט

נפתלי בנטצילום: Alex Kolomoisky. פלאש 90

שר החינוך, נפתיל בנט, התייחס הבוקר (רביעי) לסערת דברי הרב אלי סדן ולדרישות לשלול ממנו את פרס ישראל שבו זכה לפני כמה שנים.

"אם צריך ליטול פרס ישראל ממי שאומר אמירות שנויות במחלוקת", אמר בנט ל'כאן רשת ב', "אז צריך ליטול בערך רבע מפרסי ישראל מכל מיני דמויות היסטוריות שקיבלו פרס והתבטאו בצורה מאוד חריפה. זה לא על הפרק".

לדבריו, "עלי היא מכינה קדם צבאית נפלאה עם מערכת ערכית מאוד בריאה שהולידה מתוכה גיבורים אמיתיים כמו עמנואל מורנו ז"ל ורועי קליין ז"ל ועוד רבים טובים".

הרב אלי סדן

הרב אלי סדןצילום: צילום מסך

בתחילת השבוע פורסמו בחדשות עשר דברים שאמר הרב סדן בשיעור לפני כארבע שנים בנושא הפמיניזם, "הפשע שהפמיניזם המודרני יוצר הוא לחנך את האישה להיות עצמאית, להיות בלתי תלויה בבעלה, לדאוג שיהיה לה הכנסה מספיק טובה. מסרסים את היכולת שלה להיות אישה טובה ואימא טובה. זה אסון, זו טרגדיה - גם בעלה מפסיד וגם הדורות הבאים מפסידים". 

יש לציין כי במכינה מיהרו לשגר ציטוטים נוספים שאמר בשיעור, בשבח הפמיניזם, זאת במטרה לאזן את התמונה ולהראות שניסו להשחיר את פניו. בנוסף מספר רבנים בכירים מישיבת הר עציון, ובראשם ראש הישיבה הרב יעקב מדן, שיגרו מכתב בנושא שיצא נגד מה שכינו "רצח האופי" שנעשה לרב סדן

שר החינוך ציין כי למרות שהוא לא אוהב כל התבטאות, הוא לא מתכוון להוציא הודעות גינוי על מילה שמפורסמת בתקשורת, "יש התבטאויות שלא תמיד מוצאות חן בעיניי וזה בסדר, זה טבעו של עולם. יש עכשיו מי שיושב על האינטרנט כל יום ומחפש את הנפילה של כל רב, אני מצפה שיפעילו שכל ישר בעלי אבל מסרב להיכנס להיסטריה הכוללת שכל פעם שמוצאים איזה ציטוט אז צריך להתחיל מסכת גינויים ולעלות על מוקד". 

בנט דיבר בשבחו של ראש המכינה בעלי ואמר כי "הרב אלי סדן הוא בעל זכויות גדולות מאוד במדינת ישראל, הוא אבי המכינות הקדם צבאיות, החילוניות והדתית. מדינת ישראל חבה לו חוב גדול, גם אם אני לא מסכים עם כל דבר שהוא אומר".

14.03.2018

1. שנוי במחלוקת (בן יהודה)

אצל בנט השקפת התורה "שנויה במחלוקת", כי יש גם השקפה מערבית "מודרנית" ו"נאורה". בושה לציבור הדתי שהנציג שלו לא מבין מה זה תורה ומה ערכה. רק בזכות אנשים כמו הרב סדן הציבור הכללי מודע שיש תורה בישראל, ולא כולם סוגדים לאלילים המערבים החדשים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

2. האם הרב לקח צד, או נקט עמדה, בעניין ה"סיגרים" - ואם כן זה חמור יותר (משה אהרון)

דווח על תגובה לא ראויה
14.03.2018

3. הסכנות בלוחמות ופמינזם (אושר)

חברים הבעיות שבדבר זה הן : 1.סכנה ביטחונית מתוך הורדת הרף בגלל שיש שוני בפיזיולוגיה 2. אשה שתחטף זה אסון לכולנו ולא רוצה לחשוב מה יעשו לה 3.מחקרים מראים שהרבה בנות נפצעות הרבה יותר מגברים 30 אחוז באגן 4. סכנה מוסרית לחברה שבנות שהן בצורה כללית יחסית יותר מוסריות ועדינות ומתוך הלחימה ( ובמיוחד אם היא תירה במישהו ותהרוג) הנשים תהיה פחות מוסריות ומתוך כך כל החברה 4. נשים פחות יכילו את בעליהן ותהיה תחרות וכך בעיות במשפחה וגירושין 5. פחות יכילו וטפלו בילדהן ובכלל הרס ילודה וחינוך 6.נפשית לנשים שעושות משהו לא טוב ונגד טבען ועוד

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: shutterstock

"שוקלים הגבלות נוספות כדי להילחם בתחלואה"

קרא עוד