בנט וליברמן סיכמו: הפנימייה הצבאית באור עציון לא תיסגר

משרדי החינוך והביטחון חתמו על הסכם המסדיר את המשך פעילותה של הפנימייה הצבאית, שאמורה היתה להיסגר יחד עם שאר הפנימיות הצבאיות

חדשות כיפה
כא באב התשעח
,
02 באוגוסט, 2018 21:05
הרב דרוקמן

הרב דרוקמןצילום: באדיבות המצלם

בהנחיית שר החינוך, נפתלי בנט, ושר הביטחון אביגדור ליברמן, חתמו הערב (ה') משרדי הביטחון והחינוך על הסכם שמסדיר את המשך פעילותה של הפנימיה הצבאית באור עציון
על-פי ההסכם, משרד החינוך יממן את העלות השוטפת של הפנימייה הצבאית, כאשר האחריות לניהולה תעבור מצה"ל לאגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון (בדומה לפנימיה הצבאית בחיפה). עוד סוכם כי משרדי החינוך והביטחון יממנו במשותף את שיפוץ הפנימייה, בהיקף של כ-9 מיליון ש"ח, ואת הבאתה לסטנדרט אזרחי בהיבטי בטיחות, הנגשה ורווחה לחניכים. משרד החינוך יישא בכ-6.5 מיליון ש"ח מתקציב השיפוץ. משרד הביטחון יישא ביתרת הסכום ויהיה אחראי על הביצוע. מזכר ההבנות שעליו חתמו מנכ״לי שני המשרדים יאפשר לפתוח את הפנימייה הצבאית בתצורתה החדשה כבר בראשית שנת 2019, כאשר עד אז המחזור הקרוב יתחיל את לימודיו במוסדות ישיבת אור עציון.

שר החינוך, נפתלי בנט: ״אני שמח שהצלחנו להסיר את איום הסגירה מעל פנימיית אור עציון. מדובר במוסד חינוכי עתיר זכויות, אשר חינך דורות של מפקדים בצה״ל וחרט על דגלו את אהבת העם והארץ. רבים מבוגרי הפנימייה שירתו בתפקידי הלחימה המובחרים ביותר והגנו על המדינה בגופם. פנימיית אור עציון היא תמצית הציונות. לא הייתה סיבה לסגור אותה מלכתחילה ולכן החלטתי שמשרד החינוך יהיה זה שיממן את הפנימייה, על מנת שתוכל להמשיך בפעילותה המבורכת למען עם ישראל ומדינת ישראל. זו בשורה נפלאה למורי ותלמידי אור עציון, לבוגרי המוסד הנפלא הזה ולתלמידים שעוד יבואו בשעריו״.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "הפנימיה הצבאית באור עציון היא מוסד חינוכי מפואר שיש לטפח ולא לסגור, בדיוק כמו הפנימיה הצבאית בחיפה שאת המשך קיומה הבטחתי לשנים קדימה. אני מודה לכל השותפים למאמץ. מדינת ישראל תרוויח דורות של מפקדים ולוחמים שימשיכו להשפיע על מדינת ישראל, על צה"ל ועל החברה כולה".

ח"כ מוטי יוגב בתגובה: אחרי שנים של מאמצים רבים בוועדת חוץ וביטחון למניעת סגירת הפנימיה הצבאית אור עציון, אני מברך את שר החינוך נפתלי בנט, את שר הביטחון אביגדור ליברמן, את מנכ"לי משרדיהם ואת עוזריהם הנאמנים, על סיכום שימנע את סגירתה וימשיך את פעילותה החינוכית המבורכת של הפנימיה הצבאית באור עציון. "מדובר בפנימיה שגידלה ותמשיך לגדל מפקדים וגיבורים לצבא ההגנה לישראל, כי באמונה הם עושים".

משה ליאון, המועמד לראשות עיריית ירושלים,  ברך על סיום התהליך וקבלת האישור הסופי להפעלת הפנימיה.  "כאיש הציונות הדתית אני שמח בראש ובראשונה שעוד מוסד חינוכי יפתח את שנת הלימודים בזמן. חינוך זהו אחד מהנושאים הגדולים והעמוקים שאטפל בהם לאחר שאבחר. אני אמשיך לפעול לפתיחתם של מוסדות לימוד נוספים. חינוכי, צבאי ואזרחי כאחד"

03.08.2018

1. אדון בנט נוכל מתוחכם (יהודי פשוט)

זורק עצם לציונות הדתית ולרבניה הזקנים
העיקר תשתקו בנושאים העיקריים - זנות ועריות במרחב הציבורי
עד מתי פתאים תאהבו פתי - תתעוררו ישנים מתרדמתכם שבנט מפיל עליכם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנט. מגדיל את מלאי מכונות ההנשמה צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

בנט: הבאנו עוד 27 מכונות הנשמה ומיליוני מסכות

קרא עוד