סגור
חדשות כיפה

בנט נגד סיוע הומניטרי לעזה: "אין מתנות חינם"

חבר הקבינט התנה את שיקום רצועת עזה בשחרור החיילים והאזרחים החטופים, "הומניטרי תמורת הומניטרי. בצד בשני יש אויב אכזר שמחכה לסימני תמימות". משפחת גולדין: "נתניהו הוא זה שהמציא את האמירה: 'יתנו יקבלו - לא יתנו לא יקבלו'"

השר בנט

השר בנטצילום: נדב קרלינסקי

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, נפתלי בנט, הצהיר היום (ראשון) כי הוא מתנגד לסיועה של ישראל לשיפור המצב ההומניטרי בעזה ותלה זאת בהשבת החיילים והאזרחים החטופים.

"בימים האחרונים מדברים הרבה על צעדים הומניטריים כלפי רצועת עזה", אמר יו"ר הבית היהודי בכניסתו לישיבת הממשלה והוסיף כי "צריך לזכור שיש בנים שלנו, גם גופות חיילים וגם אזרחי ישראל, שנמצאים בידי חמאס בעזה".

עוד אמר בנט כי מתכוון לקדם "נוסחה" שהיא, "הומניטרי תמורת הומניטרי, ובלי ארוחות חינם. בצד בשני יש אויב אכזר שמחכה לסימני תמימות ומתנות חינם מהצד שלנו. אנחנו לא צריכים לתת מתנות בחינם".

לאה גולדין

שמחה ולאה גולדיןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

לקריאתו של שר החינוך הצטרפה גם משפחתו של הקצין החטוף הדר גולדין הי"ד שפנתה לשרי הקבינט ודשה מהם לקבל החלטה לפיה לא תתקיים הסדרה ולא יקודמו פרוייקטים הומניטריים בעזה ללא השבת הבנים תחילה. ההורים, לאה ושמחה גולדין, אמרו לשרים כי ראש הממשלה נתניהו הבטיח להם שהשבת החיילים מעזה תהיה תנאי מקדים לכל הסכם הקשור ברצועה וכעת הם מצפים ממנו לעמוד בהתחייבות זו.

"נתניהו הוא זה שהמציא את האמירה: 'יתנו יקבלו - לא יתנו לא יקבלו' וזה המסר שחייב לצאת היום מישיבת הקבינט", אמרו וציינו כי "על ממשלת ישראל והעומד בראשה מוטלת האחריות  להתנות כל מהלך הומניטרי ולהחזיר את הדר ואורון תחילה. פתרון השבת הבנים הוא עניין הומניטרי מובהק וזה יש לעגן מול כל הגורמים הבינלאומיים המקדמים הסכם סיוע לעזה".

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גלעד כהן ואיתמר בן גביר באולפן כיפה צילום: כיפה

איתמר בן גביר באולפן כיפה: "רואה את עצמי כשר המשפטים"

קרא עוד