חדשות כיפה

במשרד הביטחון הודיעו: ראובן שמרלינג הי"ד יוכר כנפגע טרור

אחרי הודעת השב"כ כי הרקע לרצח של ראובן שמרלינג הי"ד היה לאומני, במשרד הביטחון הודיעו כי הוחלט שיוכר כנפגע טרור ומשפחתו תהיה זכאית לסיוע המוענק למשפחות נפגעות פעולות איבה. אלמנתו חנה סיפרה לנשיא המדינה: "ראובן אמר תמיד שאנחנו חיים בדור של גאולה"

ראובן שמרלינג

ראובן שמרלינגצילום: באדיבות המשפחה

במשרד הביטחון החליטו להכיר בראובן שמרלינג הי"ד, שנרצח בערב חג הסוכות האחרון בכפר קאסם כנפגע טרור. ההחלטה נתקבלה על סמך ממצאי חקירת השב"כ, שמצביעים על כך כי מדובר בפיגוע טרור, שבוצע ממניע לאומני.

בעקבות ההחלטה יוכל המוסד להעניק למשפחתו של ראובן שמרלינג את מלוא הזכויות והסיוע המוענק לנפגעי איבה.

הנשיא ריבלין בביקור ניחומים באלקנה

הנשיא ריבלין בביקור ניחומים באלקנהצילום: מארק ניימן/ לע"מ

היום הגיע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לביקור תנחומים בבית משפחתו של ראובן שמרלינג ז"ל, שנרצח בכפר קאסם. עם הגיעו לבית המשפחה באלקנה, פגש הנשיא את ילדיו של ראובן ז"ל, ויחד עם האלמנה חנה, שחזרו את הקשר המשפחתי בין משפחות ריבלין לשמרלינג מזה דורות. חנה סיפרה לנשיא כי הם מוותיקי היישוב ואמרה: "נמשיך ליישב כי זו הארץ."

 

"ראובן אמר תמיד שאנחנו חיים בדור של גאולה, ושכל דור היה מתחלף עם הדור שלנו, עם הביטחון שלנו ועם הצבא שלנו," סיפרה חנה.

בני משפחתו של ראובן ז"ל, סיפרו לנשיא על תכניתם לחגוג לו יום הולדת 70 בהרכב משפחתי מלא בחג הסוכות, ביום הולדתו, ועל השבר הנורא של פרידה ממנו ביום הולדתו. בתו של ראובן ז"ל, יונית, סיפרה על תפילות יום כיפור שבהן היה ראובן שליח הציבור, והנעים את אזני השומעים.

"הוא היה כמו דוד נעים זמירות ישראל, היה חזן התפילות, נרצח ביום בו נולד וכנראה גם היה גיבור, כי הוא גם נלחם," אמרה חנה בגעגועים.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפינוי מגוש קטיף צילום: Pierre Terdjamn/Flash90

צפו - 13 שנה להתנתקות: כך חזו את העתיד

קרא עוד